دوج چین Dogechain چیست؟ باید و نبایدهای دوج چین

دوج چین Dogechain چیست؟ باید و نبایدهای دوج چین

تا انتهای این مقاله همراه آکادمی بیتریوم  باشید تا درباره دوج چین Dogechain بدانید، همچنین جهت خواندن مطالب بیشتر دپارتمان رمز ارز کلیک کنید.

دوج چین Dogechain  چیست؟

به اصطلاح Dogecoin دوج کوین ‘Layer-2’ برای DeFi، NFT ها و بازی ها، دوج چین Dogechain به کاربران اجازه می دهد تا از طریق Dogecoin دوج کوین پل بزنند تا از خدمات DeFi، همراه با بازارها و برنامه های بالقوه NFT در آینده استفاده کنند.

خلاصه  ای از دوج چین Dogechain

دوج چین Dogechain  یک پلتفرم بلاک چین است که به تازگی راه اندازی شده است که به کاربران اجازه می دهد بر روی Dogecoin (DOGE) دوج کوین پل بزنند و از آن برای DeFi، NFT و موارد دیگر استفاده کنند.

همچنین بخوانید: بلاک چین چیست؟ و چگونه کار می کند؟

این یک راه‌حل سنتی مقیاس‌پذیری لایه ۲ برای Dogecoin دوج کوین نیست،، همچنین توسعه‌دهندگان یا سازندگان Dogecoin دوج کوین در این پروژه شرکت ندارند.

Dogecoin دوج کوین  ممکن است به عنوان یک شوخی شروع شده باشد، اما میم کوین پیشرو می تواند با راه اندازی دوج چین Dogechain  کاربرد بسیار بیشتری به دست آورد.

از آنجایی که قیمت Dogecoin دوج کوین امروز 11٪ افزایش یافته است ، در 24 ساعت گذشته، بیشتر صحبت های پیرامون آن در حال حاضر به یک به اصطلاح “لایه 2 برای Dogecoin دوج کوین” به نام دوج چین Dogechain  مربوط می شود که به عنوان امکان ایجاد DeFi اعلام شده است. مانند پروتکل ها، کلکسیون های NFT و برنامه های غیرمتمرکز dapps و بازی ها.

همچنین بخوانید: لایه 2 اتریوم چیست؟

با این حال، دوج چین Dogechain  یک شبکه لایه ۲ واقعی نیست زیرا بر روی Dogecoin دوج کوین ساخته نشده است. در عوض، این یک شبکه جداگانه مبتنی بر Polygon Edge است که یک بلاک چین سفارشی است.

دوج چین Dogechain چیست؟ باید و نبایدهای دوج چین

دوج چین از چه امکاناتی برخوردار است؟

قرارداد هوشمند

با پشتیبانی دوج چین از قرارداد هوشمند، تیم توسعه می توانند در ایجاد متاورس و بازی های بلاک چین به خوبی عمل کنند. کوین های رپد دوج و دوج چین امکان نقل و انتقال دارایی های دیجیتال در متاورس را برای کاربران فراهم می کند. همچنین می توانند در فعالیت های اقتصادی بازی های دنیای مجازی مشارکت کنند.

بازی های غیر متمرکز

در پلتفرم قرارداد هوشمند امکان استفاده از برنامه های بازی های غیر متمرکز GameFi وجود دارد. به طوریکه برنامه نویسان می توانند دنیاهای متاورس و بازی های بلاک چینی را تولید نمایند.

همچنین بخوانید: بازی و گیم

انتقال دارایی در متاورس

کاربران می توانند از طریق کوین های Wrapped- Doge و DC دارایی های دیجیتال خود را در دنیاهای متاورس انتقال دهند. در این صورت امکان خرید و فروش منابع اقتصادی در بازی های دنیازی مجازی را خواهند داشت.

همچنین بخوانید: متاورس چیست؟ 10 پروژه برتر بلاک چین متاورس

توکن های غیر مثلی

صاحبان دوج کوین به واسطه دوج چین می توانند به امکانات پیشرفته تری از قبیل DeFi ،NFT و گیم ها دسترسی پیدا کنند. کاربران به واسطه پروتکل ERC721 که توسط دوج چین به کار گرفته شده قادرند توکن های غیرمثلی را در بازار NFT منتشر نمایند. این استاندارد به واسطه بازارهای NFT و متاورس مورد تایید قرار گرفته است.

امور مالی DeFi

دوج چین Dogechain چیست؟ باید و نبایدهای دوج چین

توکن های دوج چین از انواع ارزهای دیجیتال است که در برنامه های امور مالی غیر متمرکز DeFi قابل استفاده هستند. بنابراین می توانند در استخرهای نقدینگی بلوکه شوند تا صاحبان آنها پاداش بگیرند. از آنجا که بلاک چین Dogechain با ماشین مجازی اتریوم سازگاری دارد، جوامعی که از پروتکل های DeFi پیروی می کنند، می توانند با آن کار کنند.

خصوصیات معماری پلی گان

این خصوصیات امکان بالا بردن سرعت تراکنش های DeFi را به دوج چین می دهد. همچنین  مدیریت بهتر حریم خصوصی را به وجود آورده است.

نرم افزار Polygon، محبوب ترین زنجیره جانبی اتریوم

که با ماشین مجازی اتریوم سازگار است، به این معنی که می تواند برنامه ها و بازی های ساخته شده برای اتریوم را اجرا کند.

با این حال، این یک پروژه «رسمی» Dogecoin دوج کوین نیست. بنیاد Dogecoin دوج کوین امروز پیامی را بازنشر کرد که در آن اظهار داشت که در دوج چین Dogechain دخیل نیست، و همچنین بنیانگذاران اصلی سکه، جکسون پالمر و بیلی مارکوس، دخالتی ندارند. آنها توضیح دادند که این همچنین به یک کاوشگر بلاک چین Dogecoin دوج کوین که این نام را به اشتراک می گذارد، مرتبط نیست.

دارندگان Dogecoin دوج کوین (DOGE) دوج کوین می‌توانند دارایی خود را به دوج چین Dogechain  متصل کنند تا در ازای آن Wrapped Dogecoin دوج کوین (wDOGE) را دریافت کنند و سپس از آن در پلتفرم جدید برای تعامل با برنامه‌های DeFi و همچنین بازارهای بالقوه NFT، dapp‌ها و بازی‌های آینده استفاده کنند.

در حال حاضر، دوج چین Dogechain  راه‌اندازی شده است و به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق DOGE منتقل شوند و با صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) تعامل داشته باشند تا توکن‌های جدیدی را که در زنجیره اضافه شده است خریداری کنند. Dogecoin دوج کوین همچنین می تواند برای پرداخت گاز استفاده شود

همچنین بخوانید: همه چیز درباره ی ارز دیجیتال متیک

کارمزد تراکنش‌ها در دوج چین Dogechain، طبق وب‌سایت رسمی، که همان حال‌های احمقانه و meme-y را دارد که در بین جامعه Dogecoin دوج کوین رایج است.

در 24 ساعت گذشته در دوج چین، 16 میلیون دلار معامله شده است و DogeSwap با پیشتاز است. توکن‌های برتر عبارتند از Doge Eat Doge (OMNOM) ،DogeShrek ،Bourbon و PinkyDoge (PINKY).

طبق یک توییت امروز، تیم دوج چین Dogechain، ادعا می کند که کاربران در حال حاضر بیش از 58000 کیف پول ایجاد کرده اند.

از زمانی که این شبکه پنج روز پیش راه اندازی شد، بیش از 480000 تراکنش کل داشته است.

وب سایت دوج چین Dogechain چندین وعده بلندمدت در مورد ایردراپ آینده برنامه ریزی شده خود می دهد.

توکن های بومی DC برای دارندگان Dogecoin دوج کوین: این وب سایت ادعا می کند که حتی افرادی که Dogecoin دوج کوین را در برنامه معاملاتی رمزنگاری و سهام Robinhood نگهداری می کنند، می توانند هنگام خروج DOGE خود از برنامه، توکن های DC رایگان دریافت کنند.

با این حال باید دید که آیا این وعده ها در نهایت عمل می شوند یا خیر. و با اظهارات مبنی بر اینکه سازندگان و توسعه دهندگان اصلی Dogecoin دوج کوین درگیر نیستند، احتیاط قابل درک در میان کاربران رسانه های اجتماعی در مورد دوج چین Dogechain  وجود دارد.

برخی آن را به زنجیره BNB (زنجیره هوشمند قبلی بایننس یا BSC) تشبیه کرده‌اند، جایی که راه‌اندازی توکن‌های جدید آسان است و طرح‌های پمپ و تخلیه رایج هستند. Roc Zacharias، یکی از بنیان‌گذاران Polygon DEX QuickSwap که خود را یکی از مشارکت‌کنندگان اصلی دوج چین Dogechain  توصیف می‌کند، در توییتی اعلام کرد. او افزود: «این به معنای واقعی کلمه غرب وحشی در دوج چین Dogechain  است.

از سوی دیگر، برخی از توانایی بازی کردن با برنامه‌ها و توکن‌ها در زنجیره‌ای با موضوع Dogecoin دوج کوین هیجان‌زده هستند و در مورد توکن‌هایی با نام‌های احمقانه صحبت می کنند.

«پل زدن به دوج چین Dogechain، احتمالاً همه چیز را از دست خواهد داد. برای من آرزوی موفقیت کنید،» این متن را یک سرمایه گذار رمزارز با نام مستعار Bagsy در توییتی نوشت. بلافاصله پس از آن، آنها اضافه کردند: “مدت زیادی است که این تعداد شیت کوین نخریده ام.”

راجر AVAX، سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال در توییتر اضافه کرد:«(بدیهی است) گمانه‌زنی‌های وحشیانه و شیت‌کوین‌ها، اما مانند اولین جشنواره بزرگ پس از دو (سال) قفل شدن است». “(احتمالا) برای شما بد است، اما بسیار سرگرم کننده است.”

جالب اینجاست که توکن رقیب مبتنی بر اتریوم Shiba Inu (SHIB) بر اساس همان سگی که میم اصلی Doge ساخته شده است  قرار است شبکه مقیاس‌پذیری لایه ۲ خود را به نام Shibarium راه‌اندازی کند.

دوج چین چه کاربردهایی دارد؟

در حال حاضر کاربران می توانند توسط دوج چین با صرافی های غیرمتمرکز از جمله یونی سواپ و سوشی سواپ تعامل داشته باشند. در اینصورت امکان خرید دوج چین، که همان توکن های جدیدی است که در بلاک چین پلیگان انتشار یافته اند، به وجود می آید. جهت پرداخت هزینه های گاز برای تراکنش ها در شبکه Dogechain از دوج کوین استفاده می شود.
از دوج چین جهت استفاده در معاملات توکن های غیر مثلی جهت شرکت در بازار معاملات NFT استفاده می گردد.
دوج چین در حال توسعه برای تعامل با اکوسیستم بازی های بلاک چین GameFi است.
هچنین در تبادلات غیر متمرکز جهت معامله توکن ها و پیش بینی قیمت دوج چین شرکت می کند.
دوج چین جهت استفاده در عملیات پیشرفته بازارهای کریپتو از قبیل استخراج نقدینگی، وام دهی و Staking به کار می رود

آیا پروژه دوج چین با دوج کوین ارتباط دارد؟

دوج چین به هیچ وجه به دوج کوین وابسته نیست. بلکه پروژه جداگانه‌‌ای است که هدف آن افزایش قابلیت‌های دوج کوین با ارائه ابزارهای بیشتر است. از آنجایی که ارتباط میان این دو بلاکچین اغلب برای جامعه سردرگم‌کننده بوده است، بنیاد دوج کوین در توییتر هرگونه ارتباط توسعه‌دهندگان و بنیان‌گذاران دوج کوین با دوج چین را رد کرد.

همچنین توییتی منتشر شد که توضیح می‌داد بیلی مارکوس (Billy Markus) توسعه‌دهنده و هم‌بنیان‌گذار دوج کوین پیشنهاد دریافت ۱۰ میلیارد توکن دوج در ازای تبلیغ Dogechain را رد کرده است.

با وجود عدم همکاری رسمی این دو پروژه با یکدیگر، تاثیر دوج چین بر دوج کوین غیرقابل چشم‌پوشی است. حتی پیش از راه‌اندازی، شایعات پیرامون اینکه دوج چین شبکه لایه دو در بستر دوج کوین است، قیمت DOGE را در یک روز ۱۱ درصد افزایش داد.

دوج چین Dogechain چیست؟ باید و نبایدهای دوج چین

 

 تیم توسعه‌ و نقشه راه دوج چین چیست ؟

دوج چین توسط تیم ناشناس ساخته شده است و نقشه راه مدونی هم ندارد. برای اطلاعات بیشتر درباره جزییات پروژه و روند توسعه می‌توانید به وبلاگ مدیوم خانواده دوج چین مراجعه کنید.

آینده ارز دوج چین در سال ۲۰۲۲

به طور کلی بر اساس چند شاخص کمی فنی، پیش‌بینی فعلی برای آینده ارز دوج چین در سال ۲۰۲۲ صعودی است. این می تواند نشانه ای باشد که Dogechain یک خرید خوب در سال 2022 است. با این حال، مهم است که قبل از تصمیم گیری برای خرید یا عدم خرید ارز DC عوامل فنی (تاریخچه قیمت) و عوامل اساسی (فعالیت روی زنجیره و توسعه) آن را در نظر بگیرید.

با این حال سایت دیجیتال کوین پرایس انتظار دارد قیمت DC از سطح 0.00266 دلار عبور کند و تا پایان سال 2022، Dogechain به حداقل سطح 0.00255 دلار برسد. همچنین اینکه قیمت DC قادر است حداکثر سطح 0.00342 دلار را در این سال به دست آورد.

سایت معتبر priceprediction اینگونه تحلیل می کند که در سال 2022 قیمت DC از سطح قیمت متوسط 0.002 دلار عبور کند. حداقل ارزش قیمت مورد انتظار Dogechain طبق این سایت تا پایان سال جاری باید ۰.۰۰۲ دلار باشد. علاوه بر این DC می تواند به حداکثر سطح قیمت 0.002 دلار برسد.

سایت cryptopredictions اما چندان خوش بینی نیست. طبق پیش بینی بخش تحلیل این سایت از آینده ارز دوج چین، در ماه پایانی سال یعنی دسامبر، حداکثر قیمت پیش بینی شده آن DC 0.002982861653157 دلار و حداقل قیمت 0.002028345924147 دلار خواهد بود.

سایت Coinstatics عملکرد صعودی این ارز را در سال ۲۰۲۲ ملاک قرار می دهد و می گوید برخی از نام‌های برتر صنعت مالی پیش‌بینی قیمت دوج جین را مورد توجه قرار داده اند. تعداد همکاری‌ها و رویدادها با بخش ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که بسیاری از مردم به طور کلی به ارزهای دیجیتال اطمینان دارند. با توجه به این موضوع و عملکرد دوج چین از زمان راه اندازی آن، این میم کوین ممکن است تا پایان امسال به افزایش فوق العاده ای دست یابد و از قیمت 0.0029 دلار فراتر رود. به طور دقیق تر، این پلتفرم انتظار دارد قیمت DC بین ۰.۰۰۲۷ تا ۰.۰۰۳۰ دلار در نوسان باشد.

آینده ارز دوج چین در سال ۲۰۲۳

بسیاری از تحلیلگران پیش بینی آینده ارز دوج چین را برای سال 2023 انجام داده اند و اتفاق نظر عمومی بر این است که قیمت Dogechain همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد. این بر اساس تعدادی از عوامل، از جمله افزایش استفاده از بلاک چین دوج چین، محبوبیت رو به رشد کریپتو، و چشم انداز مثبت کلی برای اقتصاد جهانی است.

برخی از پیش بینی های آینده ارز دوج چین در سال ۲۰۲۳ را بر اساس پلتفرم های معتبر کریپتو در زیر مشاهده میکنید:

پیش بینی سایت digitalcoinprice : طبق تحلیل داده های پیش بینی شده دیجیتال کوین پرایس، انتظار می رود قیمت DC از سطح 0.00717 دلار عبور کند. انتظار می رود تا پایان سال، Dogechain به حداقل سطح ۰.۰۰۶۶۱ دلار برسد. علاوه بر این، قیمت DC قادر است حداکثر سطح 0.00760 دلار را به دست آورد.

پیش بینی سایت coincodex : بر اساس پیش‌بینی رشد بخش فناوری این پلتفرم، قیمت تخمینی DC بین 0.000368 دلار و 0.001913 دلار خواهد بود، به این معنی که انتظار می‌رود قیمت Dogechain در بهترین حالت تا سال 2024 تا 34.23- درصد افزایش یابد.

پیش بینی سایت coinstatics : در حالی که نمی توان دقیقاً گفت که قیمت Dogechain در سال 2023 چقدر خواهد بود، اکثر کارشناسان این سایت معتقدند که این ارز پتانسیل برای دستیابی به ارتفاعات جدید را دارد. با این حال، واقع بینانه تر، می توانیم انتظار داشته باشیم که قیمت Dogechain ابتدا کمی کاهش یابد و سپس حتی  به 0.0022 تا ۰.۰۰۲۵ دلار تا پایان سال ۲۰۲۳ برسد.

پیش بینی سایت CryptoPredictions : این سایت پیش بینی خوشبینانه تری را ارائه می دهد. پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال dogechain این سایت می‌گوید که این توکن در ژانویه 2023 میانگین قیمت ۰.۰۰۱ دلار خواهد داشت.

پیش بینی سایت priceprediction: با توجه به پیش‌بینی قیمت و تحلیل فنی دوج چین در سال 2023 انتظار می‌رود قیمت DC از سطح قیمت متوسط 0.003 دلار عبور کند، حداقل قیمت مورد انتظار دوج چین تا پایان سال جاری باید 0.003 دلار باشد. علاوه بر این DC می تواند به حداکثر سطح قیمت ۰.۰۰۳ دلار برسد.

دوج چین Dogechain چیست؟ باید و نبایدهای دوج چین

آیا قیمت ارز دوج چین در آینده به یک دلار می رسد؟

پیش‌بینی قیمت کریپتو همیشه دشوار است، زیرا بازار ارزهای دیجیتال بسیار نوسان دارد. این دشواری هنگامی که به عنوان مثال در مورد ۸ سال بعد صحبت میکنیم احتمالا بیشتر خواهد بود.

برخی از کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت دوج چین می‌تواند تا سال ۲۰۳۰ به ۰.۰۰۵۳ دلار برسد. این افزایش قابل توجهی نسبت به قیمت فعلی آن است. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که دوج چین در حال رشد است، و نرخ پذیرش، سودمندی و پتانسیل آن نیز در حال بهبود است. بنابراین، یک رویکرد محافظه کارانه در سرمایه گذاری در این ارز ممکن است فقط برای نیمه اول این دهه دقیق تر باشد.

در سال 2030 طبق تحلیل داده های پیش بینی شده، انتظار می رود قیمت DC از سطح 0.0456 دلار عبور کند و پایان آن سال به حداقل سطح قیمتی ۰.۰۴۴۷ دلار برسد. علاوه بر این، قیمت DC قادر است حداکثر سطح 0.0466 دلار را به دست آورد.

بنابراین یک دلاری شدن ارز دوج چین چشم اندازی بسیار دور به نظر می رسد و طبق سایت های ارز دیجیتال این سطح قیمت به این زودی برای ارز DC محقق نخواهد شد.

برای خواندن مطالب بیشتر آکادمی بیتریوم کلیک کنید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00