همه چیز درباره ارز دیجیتال زی کش ZCash و آینده آن

همه چیز درباره ارز دیجیتال زی کش ZCash و آینده آن

تا انتهای این مقاله همراه آکادمی بیتریوم  باشید تا درباره ارز دیجیتال زی کش ZCash بدانید، همچنین جهت خواندن مطالب بیشتر دپارتمان رمز ارز کلیک کنید.

ارز دیجیتال زی کش ZCash (ZEC) چیست؟

ZCash در سال 2016 زمانی که گروهی از دانشمندان تصمیم گرفتند که می‌خواهند ارز دیجیتالی مشابه بیت‌کوین اما با برخی ویژگی‌های اضافی ایجاد کنند، ظاهر شد. آنها فورکی از بلاک چین بیت کوین را با امنیت و ناشناس بودن کاربران افزایش دادند. دانشمندان ابتدا  Zerocoin  زیرو کوین را اختراع کردند که مدت زیادی پس از انتشار اولیه به زیرو کش Zerocash تبدیل شد. در نهایت، این ارز دیجیتال به ZCash زی کش تغییر نام داد.

ارز دیجیتال زی کش ZCash (ZEC) چیست؟

نکات مهم و کلیدی درباره رمز ارز زی کش ZCash :

• ZCash یک فورک بیت کوین با الگوریتم هش متفاوت و پروتکل های امنیتی است.
• ZCash به عنوان Zerocash شروع شد. بعداً توسط شرکت Electric Coin بهبود یافت و به ZCash  تغییر نام داد.

  • ZCash مالکیت سکه ها و تراکنش ها را به صورت ناشناس تر از بیت کوین تأیید می کند، بنابراین امنیت بیشتری را برای کاربران فراهم می کند.
    • Zcoin را می توان بر روی دستگاه ها و رایانه ها استخراج کرد، اما بهترین ارز در سیستم های اختصاصی به نام مدارهای مجتمع خاص برنامه استخراج می شود.

آشنایی با ارز ZCash

ZCash از پایگاه کد اصلی بیت کوین فورک شده است. در سال 2014، الی بن ساسون، الساندرو کیزا، کریستینا گارمن، متیو گرین، ایان میرز، اران ترومر و مادارس ویرزا معتقد بودند که در نحوه ردیابی تراکنش ها از طریق بلاک چین بیت کوین نقص های امنیتی وجود دارد. آنها در وایت پیپر خود که ایده هایشان را بیان می کرد، ارز دیجیتال خود را Zerocash نامیدند.
دانشمندان در سال 2015 Zerocoin (شرکت سکه های الکتریکی) را ایجاد کردند. در سال 2016، نام این ارز توسط شرکت اکتریک کوینElectric Coin به Zcash تغییر یافت.
ZCash از پروتکل امنیتی zk-SNARK استفاده می کند تا اطمینان حاصل کند که طرفین درگیر در یک تراکنش بدون افشای هیچ گونه اطلاعاتی برای یکدیگر یا شبکه تأیید می شوند.
ZCash یک آلت کوین است، دسته ای از ارزهای دیجیتال که بسیاری از ویژگی های بیت کوین را به اشتراک می گذارد. بسیاری از آلتکوین ها از نظر هدف و کاربردهای مورد نظر متفاوت هستند.

Zk-Snark امکان تراکنش های کاملاً محافظت شده را می دهد که در آن فرستنده، گیرنده و مبلغ رمزگذاری شده است. این ویژگی یک انحراف بزرگ از سایر ارزهای رمزپایه است، جایی که شفافیت تراکنش یک مفهوم اساسی به غیر از ایمن سازی اطلاعات کاربر است.

همچنین بخوانید: کوین و توکن چیست؟

ZCash چه تفاوتی با بیت کوین دارد؟

جامعه بیت کوین به تراکنش های شفاف و در عین حال ناشناس ماندن افتخار می کند. با این حال، هر کسی که علاقه مند یا دارای سهمی در یک معامله است، می تواند طرفین آن را ردیابی کند.
ZCash اطلاعات تراکنش را حذف نمی کند. در عوض، آن را رمزگذاری می کند تا قابل ردیابی نباشد. بلاک چین ZCash هم رمزگذاری شده است، اما پروتکل امنیتی zk-SNARK امنیت و ناشناس بودن کاربر را اضافه می کند.
بیت کوین از الگوریتم هش SHA-256.4 استفاده می کند. ZCash از Equihash استفاده می کند که با سخت افزار و نرم افزار طراحی شده برای استخراج بیت کوین ناسازگار است. همچنین دارای بلوک های بزرگتر و افزایش زمان هش است که باعث افزایش نرخ هش شبکه می شود. نرخ هش یک ارز دیجیتال، قدرت پردازش شبکه ماینرها است، این معیاری است که نشان می‌دهد با چه سرعتی می‌توان تراکنش‌ها را برای باز کردن یک بلوک جدید تأیید و تأیید کرد.

همچنین بخوانید: بلاک چین چیست؟ و چگونه کار می کند؟

پیوستن به استخر ماینینگ یکی از بهترین راه ها برای بهره مندی از استخراج ZCash است. کارایی و فرصت‌های کسب درآمد زمانی افزایش می‌یابد که منابع در کنار هم جمع شوند.
هش کردن فرآیندی است که برای تبدیل داده ها به رشته ای از کاراکترهای الفبایی استفاده می شود. رشته اعداد منحصر به فردی است زیرا از داده های موجود در بلوک ایجاد می شود. پس از هش کردن، نمی توان آن را تکرار کرد. الگوریتم هش روش ریاضی مورد استفاده برای ایجاد رشته الفبایی است که هش نیز نامیده می شود.

اهداف زی کش ZCash چیست ؟

ZCash  به گونه ای طراحی شده است که کارآمد، ایمن و ناشناس باشد. توسعه دهندگان ارز  ZCash همچنان پیروی از الزامات نظارتی در سیستم  را هم ترویج می دهند. علاوه بر این، هنگام استفاده از ZCash می‌توانید شفافیت کامل را انتخاب کنید، در این صورت شفافیت آن مشابه شفافیت بیت‌کوین در هنگام انتقال است.

نحوه استخراج زی کش ZCash چگونه است؟

سکه های جدید توسط ماینینگ تولید می شوند. اگر رایانه خود دارای کارت گرافیکی با قابلیت استخراج باشد، می توانید از ماینر مدار مجتمع (ASIC) ویژه برنامه استفاده کنید. سیستم عامل های پشتیبانی شده توسط ZCash عبارتند از Docker ،Debian/Ubuntu ،Mac، و دیگر انواع لینوکس. با این حال، برای استرخاج ZCash استفاده از ماینر و استخر استخراج ASIC را توصیه می‌کند، زیرا مشکل شبکه به اندازه‌ای بالا رفته است که استخراج رایانه‌های شخصی ارزش وقت و هزینه را ندارد.

همچنین بخوانید: چگونه ارز دیجیتال را استخراج کنیم؟

ZCash  از یک الگوریتم استخراج اثبات کار استفاده می کند، که ماینرها را ملزم می کند تا با یکدیگر برای تولید یک بلوک جدید با مسابقه برای حل هش رقابت کنند. اولین ماینری که راه حل را پیدا می کند، بلوک جدیدی را باز می کند و پاداش بلوک را دریافت می کند.

چند ZCash باقی مانده است؟

ZCash دارای حداکثر عرضه 21 میلیون سکه با 14.6 میلیون در گردش است. هنگامی که 21 میلیون ZCash در گردش باشد، دیگر نمی توان استخراج کرد و شما فقط می توانید با آنها در صرافی معامله کنید. (خرید و یا فروش)

آیا ZCash ایمن است؟

ZCash از این نظر ایمن است که اطلاعات شما را مخفی می کند و از آن محافظت می کند.
آیا ZCash از اثبات کار استفاده می کند؟
بله، از Equihash، یک الگوریتم استخراج اثبات کار بر اساس مفهوم مسئله تولد تعمیم یافته استفاده می کند.

همه چیز درباره ارز دیجیتال زی کش ZCash

آینده Zcash و حریم خصوصی مالی آن؟

Zcash اولین رویداد Halving خود را با موفقیت به پایان رساند و به ساختن بر اساس حریم خصوصی منحصر به فرد ادامه می دهد .
ادوارد اسنودن، کارمند سابق سیا که به افشاگر مخالف تبدیل شد، در کتاب خاطرات خود به نام «سوابق دائمی» می‌گوید: «این استدلال که شما به حق حریم خصوصی اهمیت نمی‌دهید، زیرا چیزی برای پنهان کردن ندارید، تفاوتی با گفتن اینکه به آزادی بیان اهمیت نمی‌دهید، نیست. چون حرفی برای گفتن نداری وقتی می گویید “من چیزی برای پنهان کردن ندارم”، می گویید “این حق برای من مهم نیست.”
همانطور که اسنودن فاش کرد، سازمان های دولتی سه نامه ای تلاش هایی را برای تضعیف حریم خصوصی شهروندان خود بارها و بارها انجام داده اند. این را با انحصار Big Tech در کنترل و واسطه گری هر ردپای دیجیتالی ما همراه کنید، و واضح است که فرسایش حریم خصوصی ما در مقیاس واقعاً بی سابقه ای بوده است. از دست دادن حریم خصوصی می تواند صدمات ملموسی را به افراد وارد کند، از تحرکات رفتاری ناخودآگاه و دستکاری تا سرقت هویت و خرابی مالی.

همچنین بخوانید: هاوینگ چیست؟

Zcash یک ارز دیجیتال پیشرو است که هدف آن بازگرداندن تعادل قدرت به دست کاربران است، زیرا جهان انتقال خود را از حوزه آنالوگ به دیجیتال سرعت می بخشد. Zcash که در اکتبر 2016 راه اندازی شد، یک فورک بیت کوین است که هدف آن استفاده از رمزنگاری پیشرفته برای ارائه حریم خصوصی پیشرفته برای کاربران است. تیم Zcash متشکل از متخصصان امنیت کامپیوتر که ریشه در جنبش زیرزمینی Cypherpunk دارند، پیشگام توسعه رمزنگاری استدلال غیر تعاملی مختصر دانش صفر.
ZK-SNARK  به عنوان مبنای فناوری برای تراکنش‌های خصوصی عمل می‌کند و کاربران را قادر می‌سازد تا به طور ایمن تراکنش‌ها را در بلاک چین Zcash انتقال دهند و در عین حال بیت‌های مهمی از اطلاعات مربوط به هر تراکنش را پنهان کنند. برخلاف بلاک چین بیت کوین که در آن همه آدرس‌های کیف پول و مبالغ آدرس به صورت عمومی قابل مشاهده هستند، تراکنش‌های Zcash «محافظ‌ه شده» به کاربران Zcash این امکان را می‌دهند که به صورت اختیاری آدرس کیف پول خود و مبالغ معامله شده را پنهان کنند.
در گفتگو در مورد ماموریت  Zcash، آندره سرانو، رئیس توسعه کسب و کار شرکت Electric Coin، گفت: «در ECC، ما معتقدیم که همه مردم باید بدون سانسور یا نظارت به ارز منصفانه و باز دسترسی داشته باشند. ما Zcash را می‌سازیم تا فرصت‌های برابر را برای هر کسی فراهم کنیم تا به آزادی اقتصادی دست یابد. امروزه، Zcash قوی‌ترین شکل حریم خصوصی را در میان هر ارز دیجیتال موجود در بازار ارائه می‌کند. مهندسان و رمزنگاران در شرکت Electric Coin اولین پیاده‌سازی عملی اثبات‌های دانش صفر را برای ارائه تراکنش‌های ایمن و محرمانه توسعه دادند و ما همچنان به گسترش این قابلیت‌ها ادامه می‌دهیم.
رویداد هاوینگ 2020 می تواند به عنوان یک کاتالیزور عمل کند
فراتر از ارائه تراکنش‌های خصوصی P2P ،Zcash می‌خواهد یک ذخیره‌سازی جهانی با ارزش مشابه بیت‌کوین قبلی خود باشد. مانند بیت کوین، Zcash سقف 21 میلیون واحدی را با رویداد Halving رمزگذاری کرده است که نرخ تورم را هر چهار سال به نصف کاهش می دهد. Zcash در ساعت 7:37 صبح چهارشنبه 18 نوامبر به EST، اولین هالوینگ خود را با موفقیت انجام داد که در آن پاداش استخراج‌کنندگان از 6.25 ZEC به 3.125 ZEC در هر بلوک کاهش یافت. تورم سالانه متعاقبا از 25% به 12.5% ​​کاهش یافت. این به طور قابل توجهی بالاتر از بیت کوین است

نرخ تورم سالانه 1.8% با این حال، Zcash زودتر در چرخه عمر خود قرار دارد و انتظار می رود نرخ تورم آن در طول زمان کاهش یابد.
ارزهای دیجیتالی که دارای رویداد Halving هستند، مدت کوتاهی پس از وقوع رویداد، عملکرد خوبی دارند. از شش ماه قبل از رویداد تا شش ماه پس از آن اندازه‌گیری شد، دارایی‌های برتر با رویداد نصف شدن میانگین سود ۷۸ درصدی داشتند. از میان دارایی‌های اندازه‌گیری شده، تنها دارایی‌ای که پس از رویداد Halving نتوانست عملکردی داشته باشد بیت‌کوین کش است.

از لحاظ تاریخی، رویدادهای نصف کردن به عنوان یک کاتالیزور قوی برای عملکرد مثبت قیمت در میان.

تحولات جدید در افق

شاید حتی مهمتر از کاهش عرضه، رویداد Halving با پنجمین ارتقاء شبکه به نام Canopy همراه شد.
تصمیمات حاکمیت و بودجه Zcash توسط یک تعامل ظریف بین شرکت Electric Coin (ECC)، بنیاد غیرانتفاعی Zcash، و جامعه گسترده‌تری از دارندگان توکن و توسعه‌دهندگان شخص ثالث تعیین می‌شود.

سرانو خاطرنشان کرد: “با ارتقای Canopy، صندوق توسعه اجتماعی جدید از سال 2020 تا 2024 تضمین می شود. ما معتقدیم که این امر باعث ایجاد یک اکوسیستم متنوع و انعطاف پذیر با تمرکززدایی بیشتر می شود. ما به انجام ماموریت خود ادامه خواهیم داد و به نوآوری، توسعه و بشارت از طرف Zcash و حریم خصوصی مالی ادامه خواهیم داد.”

خطرات ارز زی کش ZCash 

به عنوان یک ارز دیجیتال متمرکز بر حریم خصوصی، Zcash دارای خطرات منحصر به فردی است که از سایر ارزهای دیجیتال متمایز است. با توجه به استخر محافظت شده و توانایی کاربران برای انجام معاملات به صورت ناشناس، سرمایه گذاران می ترسیدند Zcash در معرض خطر حذف از فهرست صرافی های برتر باشد. تنظیم‌کننده‌ها و سیاست‌گذاران نسبت به استفاده از سکه‌های حریم خصوصی مانند Monero و Zcash برای پولشویی و فعالیت‌های غیرقانونی ابراز نگرانی کردند. در واقع، صرافی کریپتو Shapeshift اوایل این ماه Zcash  Monero  و Dash را به دلیل فشارهای نظارتی از فهرست خارج کرد.
با این حال، صرافی ارز دیجیتال Gemini مستقر در نیویورک رویکرد مخالفی را در پیش گرفت که به کاربران امکان می داد وجوه خود را به آدرس های محافظت شده برداشت کنند.

صرافی بزرگ ایالات متحده برای انجام این کار. درست مانند تراکنش‌های خودپرداز، رمزارزهای onramps و offramps ممکن است مورد بررسی و تنظیم قرار گیرند، اما خود تراکنش‌های P2P می‌توانند شبیه تراکنش‌های نقدی ناشناس باشند.
صرف‌نظر از دستگاه‌های قانونی پیرامون سکه‌های حریم خصوصی، کاربران و کسب‌وکارها عناصر حریم خصوصی را در اولویت قرار می‌دهند تا تراکنش‌های تجاری قابل‌توجهی را انجام دهند و یک اقتصاد واقعی رمزنگاری شده را تسهیل کنند.

آکادمی بیتریوم را برای بروزترین آموزش ها و اخبار دنبال کنید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00