همه چیز درباره ی ارز دیجیتال متیک

همه چیز درباره ی ارز دیجیتال متیک

ایا طلاعات کافی درباره این ارز دیجیتال دارید؟ رمز ارزی که می خواهیم در این پادکست به معرفی آن بپردازیم، توکن ارائه شده پلتفرم پالیگان Polygon و یا Matic Network سابق می باشد. از جمله اهداف این پلتفرم افزایش مقیاس پذیری در بلاکچین است. در ادامه شما قادر خواهید بود تا اطلاعاتی در ارتباط با نحوه عملکرد این پلتفرم، ویژگی ها و توکن ارائه شده آن کسب کنید. همچنین می توانید از این پادکست برای آشنایی با کیف پول های پشتیبان کننده رمز ارز ماتیک MATIC استفاده نمایید. در این مقاله با آکادمی بیتریوم همراه باشید تا درباره ارز دیجیتال متیک بدانید، همچنین جهت خواندن مطالب بیشتر دپارتمان رمز ارز کلیک کنید.

پالیگان ارز دیجیتال (MATIC) چیست و چگونه کار می کند؟

در هسته خود، پالیگان Polygon   متعهد به ارائه تراکنش‌های ارزان‌تر (و سریع‌تر) در اتریوم با استفاده از زنجیره‌های جانبی لایه 2 است. با این حال، دامنه کامل آنچه تیم برای دستیابی به آن هدف دارد، بسیار پیچیده تر و جاه طلبانه تر از افزایش کارایی شبکه است.

همچنین بخوانید: لایه 2 اتریوم چیست

چشم انداز نهایی پالیگان Polygon ساخت یک اکوسیستم به هم پیوسته از زنجیره های جانبی L2 است که به درستی اینترنت بلاک چین های اتریوم نامیده می شود. این مفهوم شامل یک رویکرد چند جانبه است که شامل پروتکل و چارچوبی برای ایجاد و اتصال شبکه‌های بلاک چین سازگار با اتریوم است. پالیگان Polygon که قبلاً به عنوان شبکه MATIC شناخته می شد، یک چارچوب مقیاس پذیر چند وجهی و ماژولار اتریوم متشکل از یک سری لایه را ارائه می دهد. چشم انداز بلندمدت آن تبدیل شدن به هابی با ادغام یکپارچه برای محصولات و خدمات غیرمتمرکز است.

به پالیگان Polygon (MATIC) علاقه دارید، اما مطمئن نیستید که در مورد چیست یا از کجا شروع کنید؟ جای نگرانی نیست. این راهنما طراحی شده است تا همه آنچه را که باید در مورد پروژه بدانید را به شما آموزش می دهد و شما را آماده می کند تا وارد کاربرپسندترین تجربه تجاری موجود در بازار شوید.

پالیگان (MATIC)  چیست؟

پالیگان Polygon  به عنوان راهی برای هر توسعه دهنده ای برای ایجاد یک شبکه بلاک چین اختصاصی با ترکیبی از بهترین ویژگی های بلاک چین های مستقل (انعطاف پذیری، حاکمیت و مقیاس پذیری) با بهترین اتریوم (امنیت، تجربه توسعه دهنده، قابلیت همکاری) پیش بینی شده است.

هدف اصلی پالیگان Polygon   ارائه چارچوبی برای ساخت شبکه های بلاک چین است که می توانند به جای جدا شدن از یکدیگر به یکدیگر متصل شوند. پالیگانPolygon   دارای تعدادی ویژگی نوآورانه برنامه ریزی شده است، از جمله جمع آوری ZK، که تعداد زیادی از نقل و انتقالات خارج از زنجیره را در تراکنش های منفرد جمع می کند – و جمع آوری های خوش بینانه، که در بالای اتریوم اجرا می شوند تا تراکنش های تقریباً فوری را ارائه دهند. هر دوی این ویژگی‌ها مزیت‌های منحصر به فردی را در رقابت برای افزایش مقیاس اتریوم و حل مسائل ازدحام شبکه و هزینه‌های بالای تراکنش ارائه می‌کنند.

همچنین بخوانید: چرا بلاک چین یک فناوری انقلابی است 

پالیگان Polygon   دو رقیب برجسته دارد. پولکادوت و کیهان. تیم پالیگانPolygon   تلاش کرده است با معرفی سازگاری با ماشین مجازی اتریوم (EVM) بر محدودیت‌های رقابت غلبه کند – و آن را به چشم‌اندازی بسیار جذاب برای توسعه‌دهندگانی که قبلاً با Solidity (زبان برنامه‌نویسی بومی اتریوم) کار می‌کنند تبدیل کرده است.

پالیگان Polygon  واقعاً انعطاف پذیر است و در هسته خود مقیاس پذیری دارد. بسیاری از پروژه های مبتنی بر بلاک چین در حال حاضر در حال بررسی بلاک چین های سازگار با اتریوم برای غلبه بر محدودیت های اتریوم هستند. پروتکل پیام‌ رسان و چارچوب تخصصی پالیگان Polygon فرصت‌های منحصربه‌فردی را برای بهره‌برداری از اکوسیستم شناخته‌شده و محبوب اتریوم ارائه می‌دهد. چندین پروژه قبلاً از پالیگانPolygon   به عنوان یک راه حل مقیاس‌پذیری استفاده کرده‌اند، از جمله EasyFi (یک پلتفرم DeFi)، Polymarket (یک بازار پیش‌بینی محبوب) و Aavegotchi (یک بازی تجاری کلکسیونی NFT).

همه چیز درباره ی ارز دیجیتال متیک

پالیگان Polygonچگونه کار می کند؟

پالیگان Polygon آخرین مورد از گروه رو به رشد پروژه های رمزنگاری است که تلاش می کند نقاط درد شناخته شده در شبکه اتریوم و اکوسیستم بلاک چین را حل کند و در عین حال به دنبال ساده سازی نقاط ورودی برای توسعه دهندگان است.

پالیگانPolygon با ارائه یک کلیک از بلاک چین های از پیش پیکربندی شده و معرفی یک پروتکل قابل همکاری برای تبادل پیام های دلخواه در سراسر اتریوم و سایر شبکه های بلاک چین، یک رویکرد اختیاری و ماژولار برای “امنیت به عنوان یک سرویس” ارائه می دهد. زنجیره اصلی پالیگانPolygon، Matic PoS Chain است که یک لایه امنیتی (Proof of Stake) را به همه بلاک چین‌های راه‌اندازی شده با پالیگانPolygon   اضافه می‌کند. با اتخاذ یک رویکرد چند وجهی، پالیگانPolygon تلاش می کند تا طول عمر خود را در آینده اثبات کند و در عین حال چشم انداز اتریوم را با یک اکوسیستم بلاک چین عظیم و به هم پیوسته تضمین کند.

پالیگان Polygon از چهار لایه مختلف تشکیل شده است که هر یک هدف خاصی را انجام می دهند :

1) لایه اتریوم: زنجیره‌های پالیگان Polygon می‌توانند از شبکه امن اتریوم برای اجرای هر مؤلفه حیاتی از طریق مجموعه‌ای از قراردادهای هوشمند استفاده کنند: نهایی‌سازی، شرط‌بندی، نقاط بازرسی و پیام‌های قابل همکاری.

2) لایه امنیتی: یک لایه اختیاری که “اعتباردهنده ها به عنوان یک سرویس” را ارائه می دهد که می تواند جنبه های هر زنجیره پالیگانPolygon(بر اساس هزینه) را بررسی کند. به عنوان یک متا زنجیره در پشت سر هم با اتریوم عمل می کند که مدیریت اعتبار سنجی (ثبت نام، جابجایی، پاداش) و اعتبار سنجی زنجیره پالیگانPolygonرا انجام می دهد. لایه‌های امنیتی می‌توانند تکرار شوند و در بلاک چین اتریوم، جایی که استخراج‌کنندگان اتریوم اعتبارسنجی را انجام می‌دهند، مستقر شوند.

3) لایه شبکه های پالیگان Polygon اجباری : این مجموعه ای از شبکه های مستقل است که هر کدام به شبکه مربوطه خود خدمات می دهند. مسئول تولید بلوک، اجماع محلی، و تطبیق معاملات.

4) لایه اجرایی اجباری : تراکنش های توافق شده موجود در زنجیره شبکه پالیگانPolygon را تفسیر و اجرا می کند. دو لایه فرعی از یک تابع انتقال وضعیت محیطی و منطق اجرایی پیاده سازی ماشین مجازی از یک شبکه پالیگانPolygon خاص تشکیل شده است که معمولاً به عنوان قراردادهای هوشمند اتریوم نوشته می شود.

 

همه چیز درباره ی ارز دیجیتال متیک

بنیانگذاران پالیگان Polygon چه کسانی هستند؟ (تاریخچه چند ضلعی)

پالیگانPolygon یک پروژه منبع باز با یک تیم غیرمتمرکز و جهانی از توسعه دهندگان است که از شبکه موفق MATIC تکامل یافته است. شبکه Matic که در ابتدا به عنوان یک راه حل مقیاس‌پذیری در نظر گرفته شد، مقیاس عظیمی را با استفاده از نسخه اقتباس‌شده پلاسما با زنجیره‌های جانبی مبتنی بر PoS به اتریوم آورد. موفقیت مستمر و مشارکت آن با پروژه هایی مانند Decentraland (MANA) و MakerDAO (MKR) همراه با حمایت رهبران صنعت مانند Coinbase و Binance به تیم اجازه داده است تا جاه طلبی ها و دامنه فنی پروژه را گسترش دهد.

مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Jaynti Kanani یک معمار فناوری خلاق با انبوهی از تجربه است. به عنوان دانشمند ارشد داده در Housing.com، Jaynti به حفظ وضعیت خود به عنوان پلت فرم شماره یک جستجوی خانه در هند کمک کرد.

یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی Sandeep Nailwal یک مشاور مدیریت سابق در Deloitte و مدیر عامل سابق Scopeweaver.com، بزرگترین بازار حرفه ای هند برای خدمات حرفه ای است.

بنیانگذار و مدیر ارشد محصول آنوراگ آرجون یک مدیر پروژه کهنه کار است که نقشه راه محصول MATIC را تعریف و هماهنگ می کند، با تجربه گسترده در راه حل های XBRL و قبلاً با Iris Business Services کار کرده است.

میهایلو بجلیک، یکی از بنیانگذاران و توسعه دهندگان، خود را یک ماکسیمالیست فناوری و اتریایی توصیف می کند.

هیئت مشاوره پالیگان Polygon یک باشگاه غبطه‌انگیز است که شامل رابط توسعه‌دهنده هادسون جیمسون، مهندس DevOps از بنیاد اتریوم است. پیت کیم، رئیس مهندسی کیف پول در Coinbase؛ آنتونی ساسانو، کارگزار معامله در EthHub؛ و رایان شان آدامز، سرمایه‌گذار دارایی‌های کریپتو و کارآفرین سریالی، که در حال حاضر در Bankless است.

پالیگان Polygon مجموعه ای چشمگیر و سفارشی از ابزارهای طراحی شده را برای کل اکوسیستم بلاک چین به ارمغان می آورد، نه تنها نویدبخش کاهش چالش های پیش روی اتریوم است، بلکه به طراحی آینده ای کمک می کند که در آن قابلیت همکاری بلاک چین به روال تبدیل شود. با تکیه بر پیشرفت‌های شبکه MATIC با تکرار پلاسما (ابزار مفیدی در هموارسازی جریان تراکنش‌ها)، گزینه‌های امنیتی مستقل ماژولار پالیگانPolygon آن را به محیطی جذاب برای بسیاری از پروژه‌ها تبدیل می‌کند.

به عنوان یک رقیب شایسته برای پولکادوت و کاسموس، انتشار اخیر پالیگانPolygon در فوریه 2021 به آن یک مزیت تکاملی می دهد، که تا حدی ناشی از این تصور است که هیچ یک از اولی ها تاکنون به طور کامل به اهداف خود نرسیده اند. هدف این پروژه تبدیل شدن به اینترنت بلاک چین است و یک پله مهم در توسعه یک سیستم کاملاً خودکار است.

سوالات متداول پالیگان Polygon

نرخ TPS مورد انتظار در یک زنجیره جانبی چقدر است؟

یک زنجیره جانبی دارای ظرفیت مقیاس پذیر بیش از 65000 تراکنش در ثانیه است.

توکن های سهامدار کجا هستند؟

توکن های سهام در یک قرارداد هوشمند مستقر در بلاک چین اتریوم قفل می شوند. اعتبار نویسان، ضمانت واقعی توکن های واگذار شده به آنها را در اختیار ندارند.

نحوه خرید پالیگان Polygon

خرید MATIC به آسانی بازدید از صفحه نحوه خرید پالیگانPolygonKriptomat (MATIC) و انتخاب روش پرداخت دلخواه است.

نحوه فروش پالیگان Polygon

اگر از قبل مالک MATIC هستید و آن را در کیف پول صرافی کریپتومات نگه می دارید، می توانید با پیمایش در رابط و انتخاب گزینه پرداخت مورد نظر خود، آن را به راحتی بفروشید.

قیمت پالیگان Polygon

عوامل متعددی بر قیمت MATIC تأثیر می‌گذارند، از جمله ورودی‌ها و خروجی‌های ارز، احساسات، تحولات فنی و بنیادی، چرخه اخبار و محیط عمومی اقتصادی.

قیمت پالیگانPolygon(MATIC) نیز مستقیماً تحت تأثیر تقاضا برای آن توسط کسانی است که از شبکه استفاده می کنند و می خواهند در سهام شرکت کنند.

با این حال، در نهایت، قیمت در هر لحظه با خرید و فروش تجمعی میلیون‌ها شرکت‌کننده در سراسر جهان تعیین می‌شود. می‌توانید با استفاده از صرافی‌های رمزنگاری مانند کریپتومات یا یکی از بسیاری از خدمات مختلف ردیابی ارزهای دیجیتال، از آخرین قیمت‌ها و اخبار به‌روز باشید.

برای مطاله موارد بیشتر با آکادمی بیتریوم همراه باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00