متاورس چیست؟ 10 پروژه برتر بلاک چین متاورس

متاورس چیست؟ 10 پروژه برتر بلاک چین متاورس

متاورس چیست؟

Metaverse متاورس به سادگی یک جهان مجازی است که شامل چندین دنیا دیجیتال با سیستم‌های اقتصادی، ارزهای بومی، شخصیت‌ها و دارایی‌های خاص خود است که می‌توانند در یک بازار معامله شوند.

بزرگترین جذابیت Metaverse برای اکثر مردم، توانایی فرار از واقعیت و ساختن یک زندگی جدید در دنیای دیجیتال است. بسیاری از مردم نیز می خواهند با ساخت دارایی های دیجیتال و سپس فروش آنها به سایر بازیگران، از این صنعت رو به رشد ثروتمند شوند. کلمه متاورس برای اولین بار در سال 1982 در رمان «سقوط برفی» که نیل استیونسون نوشت، استفاده شد. در این رمان، متاورس به عنوان دنیایی مجازی توصیف می‌شود که به مردم اجازه می‌دهد از واقعیت توتالیتر فرار کنند.

متاورس چیست؟ 10 پروژه برتر بلاک چین متاورس

چگونه در متاورس شرکت کنیم؟

ابتدا باید یک پروژه رمزنگاری متاورس پیدا کنید که به نظر شما جالب باشد. قطعا هیچ کمبودی از آنها وجود ندارد. اگر می خواهید شروع به مالکیت زمین یا شرکت در رویدادها کنید، می خواهید کیف پول رمزنگاری خود را داشته باشید و کریپتو در درجه اول در آن دنیای خاص استفاده می شود.

اگر مبتدی در حوزه رمزنگاری هستید، باید راهنمای ما را در مورد راه اندازی کیف پول فانتوم خود، یک کیف پول رمزنگاری مبتنی بر سولانا، بررسی کنید. شرکت در Metaverse نسبتاً آسان است و همانطور که برخی افراد ممکن است فکر کنند به پول زیادی نیاز ندارد. اگرچه جهان‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد، سخت است که بدانید کدام یک از آن‌ها قرار است به آن‌ها بپیوندند، به همین دلیل است که باید با بزرگترین موجود در حال حاضر شروع کنید. بنابراین، بیایید نگاهی به چهار بزرگ متاورس بیندازیم.

1) Cryptovoxels

اگر به اندازه کافی در مورد Metaverse تحقیق کرده اید، در مورد Cryptovoxels شنیده اید. این یک دنیای متعلق به کاربر است که بر روی بلاک چین اتریوم کار می کند. درون Cryptovoxels شهری به نام Origin City وجود دارد. خیابان‌های شهر Origin متعلق به شرکت The Corporation است و قطعات زمین متعلق به کاربران است.

اگر بسته ای را خریداری کرده و مالک آن هستید، می توانید بلوک هایی را که به عنوان وکسل شناخته می شوند، اضافه یا حذف کنید و ویژگی های بسته متعلق به آنها را ویرایش کنید. اگر احساس سخاوتمندی می کنید، می توانید قطعه زمین خود را به عنوان یک جعبه شنی باز کنید و به هر کسی اجازه دهید در واقع آنچه را که می خواهد در زمین شما بسازد.

اگر می‌خواهید تجربه خود را بیشتر کنید، می‌توانید Oculus Quest، Oculus Rift یا HTC Vive خود را متصل کنید. Cryptovoxels به لطف سازنده دارایی‌های drag and drop، نیازی به کدنویسی هیچ یک از خلاقیت‌های دیجیتالی خود ندارد، به این معنی که اگر در کریپتو و Metaverse تازه کار هستید، ساخت این پروژه رمزنگاری متاورس بسیار آسان است.

اگر به جای ایجاد دارایی ها فقط به خرید دارایی علاقه دارید، کافی است به OpenSea بروید و در آنجا دارایی های فراوانی برای انتخاب خواهید یافت. واحد پول بومی Cryptovoxels $COLR نام دارد، اما از ژوئن 2020، این پلتفرم به استفاده از ETH به عنوان ارز انتخابی خود تبدیل شد و COLR دلار مرده تایید شد.

2) Decentraland

متاورس چیست؟ 10 پروژه برتر بلاک چین متاورس

ما قبلاً بارها به Decentraland اشاره کرده‌ایم و دلیل خوبی هم دارد، زیرا Decentraland را می‌توان به عنوان اولین پروژه رمزنگاری متاورس Web3 در نظر گرفت. این جهان دیگری است که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است و به طور مرتب رکوردهای گران ترین فروش زمین را می شکند. نام زمین در دسنترالند، LAND نام دارد و یکی از گران ترین فروش ها به قیمت 3.2 میلیون دلار فروخته شده بود.

برای خرید زمین در دسنترالند، باید با استفاده از رمز بومی به نام MANA خریداری شود، و یک قطعه زمین در حال حاضر به اندازه 16 متر در 16 متر یا 52 فوت در 52 فوت است. بازار Decentraland یکی از بزرگ‌ترین و پرکاربردترین بازارها در اکوسیستم Metaverse است و به شما امکان می‌دهد بسته‌هایی از LAND، لباس‌های آواتار و نام‌های شخصی‌شده برای شخصیت خود را بخرید و بفروشید. شما واقعاً در Decentraland زندگی دیگری برای خود می سازید.

3) سند باکس Sand Box

Sandbox به عنوان یک بازی برای موبایل و مایکروسافت ویندوز در سال 2012 آغاز شد. با این حال، بعداً در سال 2018 توسط Animoca Brands خریداری شد و شروع به ساخت آن به عنوان یک بازی رمزنگاری Metaverse کرد. تصمیمی که صنعت بازی و Web3 را تغییر خواهد داد.

متاورس چیست؟ 10 پروژه برتر بلاک چین متاورس

ویژگی‌ای که پلتفرم Sandbox را مقیاس‌پذیر کرد، رابط VoxEdit است که به شما امکان می‌دهد دارایی‌های درون بازی خود را ایجاد کنید، و Game Maker به شما امکان می‌دهد بدون صرف پول نقد، بازی‌های سه بعدی بسازید. این اولین Metaverse مبتدی بود که به کاربران اجازه می داد به سرعت و به راحتی رویدادها را بسازند و سرزمین خود را ویرایش کنند. این نیاز به تجربه کدنویسی صفر دارد، که در آن زمان یک مزیت بزرگ نسبت به رقبای آنها مانند Decentraland بود.

Sandbox در واقع دارای گرانترین فروش زمین Metaverse است که 4.3 میلیون دلار است و توسط Republic Realm خریداری شده است. این زمین شامل 100 جزیره بود و به سرعت هر کدام به قیمت 15000 دلار در فهرست فروخته شد. حتی برخی از آنها مجدداً در فهرست قرار گرفتند و به قیمت 100000 دلار در هر جزیره فروخته شدند.

بیش از 166000 قطعه زمین در دنیای Sandbox موجود است و بین زمین های معمولی تقسیم شده است که ابعاد آن حدود 96×96 متر است. و املاکی که ترکیبی از چندین قطعه زمین هستند، عمدتاً برای ساخت رویدادهای بزرگ استفاده می شوند. با Sandbox، می‌توانید برای مشارکت در رویدادها، ساختن بازی‌ها یا فروش دارایی‌های دیجیتال، درآمد کسب کنید.

4) Somnium Space

یک بازی واقعیت مجازی که بر روی بلاک چین اتریوم میزبانی می شود، Somnium Space یک پروژه رو به رشد متاورس است. یکی از جنبه های جالب این Metaverse این است که می توانید به حالت استاندارد 2D پایبند باشید یا تجربه خود را ارتقا دهید تا به لطف فناوری VR بیشتر غوطه ور شوید. می توانید این کار را از طریق دسکتاپ یا دستگاه تلفن همراه خود انجام دهید.

متاورس چیست؟ 10 پروژه برتر بلاک چین متاورس
به نظر می رسد که Somnium Space واقعاً به سختی در فرهنگ سازی یک جامعه بسیار درگیر با رویدادهای مداوم، هدایا، و گشودن تصمیم گیری برای کاربران تلاش می کند. بنابراین، اگر در پروژه‌هایی هستید که جامعه را قبل از سود در اولویت قرار می‌دهند، Somnium Space می‌تواند برای شما مناسب باشد. آنها همچنین با سونی همکاری کرده اند تا به کاربران کمک کنند تا آواتارهای خود را به روشی یکپارچه با استفاده از فناوری ساخت مدل سه بعدی سونی بسازند.

10 پروژه برتر بلاک چین متاورس که باید در سال 2022 به دنبال آنها باشید

در حال حاضر تا آنجا که به بازار ارزهای دیجیتال مربوط می شود، “Metaverse” دیگر یک اصطلاح فانتزی نیست. افزایش تصاعدی در بازار جهانی متاورس گویای همه چیز است. پروژه های متاورس متعددی وجود دارد که علاقه مند به دانستن آنها خواهد بود. در این مقاله، 10 پروژه برتر بلاک چین Metaverse را که در سال 2022 باید به آنها توجه کنید، روشن خواهیم کرد.

گالا

گالا یک پلتفرم بازی بلاک چین است که تقریبا همه از آن آگاه هستند. این به دلیل ایجاد پلتفرمی که بازیکنان می توانند آزادانه آیتم های درون بازی را مبادله کنند، شناخته شده است. این پروژه متاورس به سطح اقتدار و مالکیت گیمرها اهمیت می دهد. همچنین، یک نکته قابل توجه این است که بازیکنان می توانند آواتارهای خود را نیز ایجاد و سفارشی کنند.

دسنترالند

Decentraland (MANA) یکی از پروژه های بلاک چین متاورس است که در مدت کوتاهی محبوبیت پیدا کرد. از ملاقات با افراد جدید گرفته تا خرید، بازی و حتی ساختن پروژه های تجاری جدید، این پروژه همه چیز را دارد. جای تعجب نیست که چرا این پروژه متاورس در روزهای آینده به رشد خود ادامه خواهد داد.

Sandbox metaverse سند باکس متاورس

یک پروژه مجازی غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین است که قطعاً باید از آن آگاه بود. این شبیه یک نسخه بسیار صیقلی از Minecraft است. سندباکس به کاربران خود اجازه می دهد تا زمین را به دست آورند، آن را توسعه دهند، تجارت کنند و دارایی های تعاملی را با استفاده از ابزارهای موجود ایجاد کنند.

Axie Infinity

Axie Infinity، یک پروژه بلاک چین متاورس، با شخصیت‌های شبیه حیوانات شایان ستایش، چشم‌ها را از همه جا به خود جلب کرده است. خوب، این همه چیز نیست. بازیکنان همچنین شانس کسب درآمد در حین بازی را دارند.

Meta MMO

My Meta MMO این روزها بسیار محبوب است زیرا به عنوان یک پروژه مبتنی بر هوش مصنوعی جایگاهی برای خود ایجاد کرده است که در آن شخصیت‌های متا مزرعه می‌کنند، می‌جنگند، پرورش می‌دهند و من می‌روند. آیا نمی دانید مغز پشت این پروژه ابتکاری بلاک چین متاورس کیست؟ چه کسی می تواند باشد غیر از My Meta Studio؟

بلوتوپیا

Bloktopia یک پروژه metaverse است که حول توکن ها می چرخد. هر چقدر هم که جالب باشد، دارندگان توکن به عنوان Bloktopians شناخته می شوند. یکی از جنبه های این پروژه قطعاً نمی تواند مورد توجه قرار نگیرد. این احتمالاً اولین پروژه متاورس است که کاربران را قادر می سازد به اطلاعات رمزنگاری و محتوای همه جانبه در یک مکان دسترسی داشته باشند.

pax.world

pax.world یک پروژه متاورس متعلق به جامعه است که ارتباط زیادی با توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) دارد. نکته قابل ذکر این است که می توانید محتوای خود را در اینجا ایجاد کرده و کسب درآمد کنید.

فضای سومنیوم

با این حال یکی دیگر از پروژه های متاورس که از NFT ها استفاده می کند، فضای Somnium است. اکنون، نکته مهم اینجاست، هر NFT که جمع آوری می کنید به شما امکان دسترسی به یک تجربه آواتار سه بعدی استثنایی را در مجموع می دهد.

انجین

آیا نمی دانید چه چیزی باعث می شود Enjin بخشی از 10 پروژه برتر زنجیره بلوکی Metaverse باشد که باید در سال 2022 به آنها توجه کرد؟ این واقعیت است که یک دنیای مجازی پر از ویژگی های گیم پلی را شامل نمی شود. علاوه بر این، پلتفرمی را ارائه می دهد که سازندگان می توانند به راحتی NFT ها را بسازند.

Star Atlas

Star Atlas همه اینجاست تا تجربه ای از اولین بازی های رمزنگاری AAA جهان را به شما ارائه دهد. در اینجا، دو توکن – ATLAS و POLIS بر روی بلاک چین Solana ساخته شده اند. درست از یک داستان استثنایی گرفته تا فرصت‌های کسب درآمد، این پروژه بلاک چین متاورس هر چیزی است که به توجه شما نیاز دارد.

نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00