پول چیست؟ و چگونه به وجود آمد؟

پول چیست

یکی از مهمترین جنبه های اقتصاد که مردم باید آن را بهتر درک کنند، پول است. اولین چک حقوق خود را به یاد بیاورید، نه کمک هزینه ای برای کارهای خانه، بلکه برای کار واقعی که در آن خطر از دست دادن شغل را دارید. تا انتها این مقاله با  آکادمی بیتریوم همراه باشید.

برای اهداف ما (و شاید برای انسان شناسان فرهنگی، از آنجایی که آنها اطلاعاتی در مورد چنین چیزهایی جمع آوری می کنند) من از اولین تجربه خود در کسب درآمد در خارج از خانه به عنوان مثال استفاده خواهم کرد. آن کار، اکنون بیش از نیم قرن پیش، انتقال لوله آبیاری بود تا مردم بتوانند سیب زمینی آیداهو بخورند. با این حال، اینها افکار من در آن زمان نبود (من فقط پول برای لباس و وسایل مدرسه می خواستم).

کمی به این فکر فکر کنید و آهنگ پینک فلوید، پول را در نظر بگیرید، که توسط راجر واترز در سال 1973 نوشته شده است. در موزیک ویدیوی رسمی، ده ها تصویر را می بینیم که با اشعار ترکیب شده اند، که به نظر می رسد همه آنها برای به تصویر کشیدن پول به عنوان یک موضوع بسیار منفی طراحی شده اند. و تاثیر تاریک بر جامعه. این تصاویر عبارتند از:

برای طلا و سکه، پول کاغذی، شمش طلا، جواهرات، هنر
ثروت، موقعیت، قدرت، قدرت نظامی
بی خانمانی، ویرانی، ظلم
اتومبیل، قایق، هواپیما، زندگی شبانه، ورزش، قمار
تولید، تجارت، دارایی بالا، ثروت

پول چیست؟ و چگونه به وجود آمد؟

چرا پول به وجود آمد؟

یکی از اصلی ترین علت های به وجود آمدن پول، نیاز به آن برای مبادلات، تجارت و سایر نیاز های زندگی بوده است. امروزه هزینه اکثر خدمات و محصولات با پول پرداخت می شود و به نوعی سنجش ارزشمندی یک کالا محسوب می شود. در اصل پول به منظور تسهیل بیشتر در مبادلات و دیگر خدمات ایجاد شد. برای دانستن تاریخچه ایجاد پول ابتدا باید در باره تاریخچه مبادلات کالا به کالا بدانید:

در زمان‌های باستان، تبادل کالا بسیار رایج بود. افراد برای رفع نیاز های خود محصولاتی که در دسترس داشتند را با سایر اجناس مبادله می ‌کردند که این مبادلات شامل تبادل غذا، ابزارها، پوشاک، و حتی مسکن می ‌شد. معامله کالا به کالا در تبادل خوب بود، اما با گذر زمان، نیاز به یک وسیله برای ارزش ‌گذاری در معاملات نیاز بود؛ همین امر موجب شد تا  از طلا و نقره به عنوان روشی برای ارزش گذاری کالا استفاده شود. همچنین در جاهای مختلف دنیا، سیستم‌های متنوعی برای تسهیل مبادلات کالا به کالا توسعه یافت. به عنوان مثال، در برخی جوامع، محصولاتی مانند چرم، پرتقال و تنباکو به عنوان واحدهای ارزشمند مورد استفاده قرار می ‌گرفتند.

مدت ها گذشت تا هنگامی انقلاب صنعتی به وجود آمد و با ظهور پول و ارزش ‌گذاری نقدی، تبادل کالا به کالا کاهش یافت و تجارت بیشتر به صورت نقدی انجام شد. این انتقال از تبادل کالا به نقدینگی به افزایش تجارت بین ‌المللی و توسعه اقتصادی کشورها کمک کرد. در نهایت، تبادل کالا به کالا هنوز هم در برخی مناطق دنیا و در شرایط خاص مورد استفاده قرار می ‌گیرد، اما بیشتر معاملات تجاری در دنیای مدرن به کمک پول و ارزش‌ گذاری نقدی انجام می ‌شود.

تعریف قانونی پول

تعریف قانونی بیان می کند که پول چیزی است که توسط قانون معین شده و به دلیل پشتوانه قانونی، مقبولیت عام یافته است. همچنین به معنای تعریفی است که در قوانین و مقررات رسمی یک کشور یا منطقه اقتصادی واحدی به عنوان وسیله اعتباری و ارزشی مشخص معرفی کرده و برای انجام معاملات تجاری و مالی مورد تأیید و تصویب قرار داده است. این تعریف به عبارت دقیق تر، پایه و اساسی است که مقامات دولتی و نهادهای مرتبط برای تعیین و تشخیص پول به عنوان راه اصلی معاملات و تبادلات اقتصادی به کار می ‌برند و دارای اعتبار و حقوقی مشخص در تعاملات مالی و اقتصادی می ‌باشد.

پول چیست؟ و چگونه به وجود آمد؟

آیا پول ریشه همه بدی هاست؟

 

در زمینه، منبع این احساسات که بیش از 2000 سال پیش سرچشمه گرفته است، می گوید که عشق به پول (بیشتر حسادت یا طمع) است، نه خود پول، که شر است. شاید بد واقعی این باشد که نفهمیدن پول چیست. چه می شود اگر به جای شر، پول محصول فضیلت باشد (رفتاری که معیارهای اخلاقی بالایی را نشان می دهد)، خلق بهترین ها در درون شما (نه کمترین کاری که می توانید برای حفظ شغل خود انجام دهید)، نشانه افتخار (برای عملکرد در سطحی که باعث احترام می شود) و اظهار امیدواری (نه تنها در خود، بلکه در دیگران، که رفتار مشابهی داشته باشند و همچنین محصولات و خدمات با کیفیتی ارائه دهند)؟

وقتی پولی را در قبال تلاش خود می پذیرید، این کار را فقط با این اعتقاد انجام می دهید که آن را با محصول تلاش دیگران مبادله خواهید کرد. در حالی که به طور کلی در همه روابط استخدامی صادق است، تصویر واضحی از این اعتقاد و الزامات آن در مورد افراد خوداشتغالی که برای مشتریان خود خدمات ارائه می دهند، رخ می دهد. شرایط همیشه متفاوت است، اما معمولاً با پایان یافتن هر شغل، کار بعدی عمدتاً از طریق ارائه قبلی کار با کیفیت و شهرت خوب حاصل می شود.

همچنین بخوانید: عرضه پول چیست؟

به جای شرور بودن، باید سزاوار احترام باشد، زیرا ادعای تولید کالاها و خدماتی را دارد که هنوز وجود ندارند. حتی به طور جسورانه تر، وقتی پول به طور غیر کلاهبرداری به دست می آید، نشان دهنده بدهی جامعه به شما است.

در طول تاریخ استفاده از پول و در استفاده امروزی آن، پول اشکال مختلفی به خود گرفته و همچنان به تکامل خود ادامه می دهد. اقتصاددانان به مبادله پایاپای به عنوان یک عمل اولیه اما ناموفق بین گروه‌هایی از مردم اشاره می‌کنند که عمدتاً به دلیل ماهیت غیرعملی همزمانی مضاعف خواسته‌ها با افزایش اندازه جوامع است. لاک در رساله دوم دولت خود به استفاده از پول کالایی مانند طلا یا نقره که دارای ارزش مشترک یا ذاتی غیر مرتبط با ارزش پولی آن است، برای انجام آن و سایر وظایف پول ذکر شده در پاراگراف بعدی اشاره می کند.

همچنین به نظر می‌رسد که لاک یک بحث مدرن جالب را بین انسان‌شناسانی پیش‌بینی کرده است که وجود اقتصادهای مبادله‌ای را مخالفت می‌کنند و استدلال می‌کنند که پول اعتباری (دریافت چیزی در حال حاضر و بدهکار شدن چیزی بعدا) بدون وجود مبادله مبادله‌ای اول است. برخی استدلال می کنند که این عقب نشینی با میل به توصیف پول به عنوان شر از طریق ترکیب کردن استفاده از آن در ارزش گذاری اشیا با سوء استفاده از آن توسط کسانی که آن را از نظر ارزش گذاری یا ارزش گذاری برای مردم دارند، همراه است.

امروز ما از پول فیات استفاده می کنیم که توسط دولت ها صادر می شود و طبق قانون پول اعلام شده است. در ایالات متحده، مردم با مراجعه به بخش 8، بند 5 قانون اساسی، هم به مشروعیت آن اشاره می کنند و هم آن را زیر سوال می برند. این استدلال که پول نشان‌دهنده بدهی است که جامعه به شما بدهکار است این است که با ارائه تلاش‌های مولد و ارزشمند به شخص دیگری که هیچ چیزی را که در حال حاضر به آن نیاز دارید تولید نکرده است، می‌توانید در ازای آن پول بپذیرید و سپس در مکان و زمان دیگری ادعای تلاش‌های تولیدی دیگران را داشته باشید. از این طریق، پول حداقل چهار کارکرد را برآورده می کند: وسیله مبادله، ذخیره ارزش، واحد حساب و استاندارد پرداخت معوق.

بنابراین درک، مسئله اخلاقی در مورد شر بودن پول به این می‌شود که «آیا پول عادلانه به دست آمده است؟» وقتی کالاها و خدماتی را با قیمت توافقی ارائه می‌کنیم، آیا همه چیزهایی را که مشتری برای آن چانه زده است، بهترین چیزی را که باید ارائه دهیم، بدون حاشیه تحویل می‌دهیم؟ ارائه کمتر از آن رفتار متقلبانه و ناعادلانه خواهد بود. کسب پول از راه ناعادلانه جایی است که شر پدید می آید.

همچنین بخوانید: سیاست پولی و مالی چیست ؟

 

اگر شرط کنیم که وقتی پول به‌طور غیر متقلبانه به دست می‌آید، نشان‌دهنده بدهی‌ای است که جامعه به شما بدهکار است، چه پیامدهایی برای پولی که به دست نمی‌آید چیست؟ اگر توسط کسانی که چیزی برای آن تولید کرده اند هدیه (انتقال) داده شود چه؟ اگر در غیر این صورت (مثلاً توسط شخص ثالث)، با رضایت ما منتقل شود، چه؟ اگر بدون رضایت ما باشد چه؟ اگر چاپ شود چه؟ آیا پول چاپی که هیچ تولید قبلی را نشان نمی دهد، به دست آمده یا تقلبی است؟ آیا می تواند هر دو باشد؟ چه تولیدی با دزدی کوچه ای رخ می دهد که دزد را با پول بیشتری رها می کند؟ آیا آن پول از نظر اخلاقی واقعی است یا تقلبی؟

پولی که عادلانه از طریق رفتار با فضیلت و شرافت به دست می آید، احترام من را به دست می آورد.

شاید هر فرد دارای دستاوردهای بزرگ، هر کارآفرین، هر سیاستمدار و غیره جنبه تاریکی داشته باشد، برخی احتمالاً تیره‌تر از دیگران. با کنار گذاشتن این موضوع، ملت ما و جهان ما کارآفرینان بسیار شگفت انگیزی را دیده اند.

 

پول چیست؟ و چگونه به وجود آمد؟

همچنین بخوانید: روند پول در بانک ها

یکی، که والدینش او را در بدو تولد برای فرزندخواندگی قرار دادند، مولتی میلیاردر مرد. با تولید بسیاری از چیزهای مفید، او تا سال 1978، زمانی که تنها 23 سال داشت، بیش از 1 میلیون دلار ارزش داشت. یک سال بعد، دارایی خالص 10 میلیون دلار و یک سال پس از آن، 250 میلیون دلار. او این کار را با تولید چیزهایی انجام داد که مردم برایشان ارزش قائل بودند، که چیزی با ارزش به اندازه کافی تولید نکردند که بتوان تبادل برابری انجام داد. او چیزهایی با ارزش کافی و به اندازه کافی به مردم می داد که هیجان زده می شدند، به او پول می داد و به دوستانشان می گفت، آنها هم آمدند و به او پولی دادند که او می توانست از آن برای ادعای تلاش های افراد دیگر در مسیر استفاده کند. در پایان، او با هدیه دادن جان خود را از دست داد و بیش از 10 میلیارد دلار را پشت سر گذاشت، و در این بین، از جمله، ما پیکسار و، بله، آیفون ها را داشتیم.

برای اینکه همه چیز را کامل کنم، آن کشاورز هیچ لباس یا وسایل مدرسه ای نداشت که من به آن علاقه مند بودم، اما من پول او را پذیرفتم و تلاش های ما با هم سیب زمینی برای افراد دیگر فراهم کرد.

نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید مقاله تاریخچه پول را از سایت ما بخوانید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

این یک مقاله سریالی است!

قسمت های قبلی و بعدی را در این بخش مشاهده نمایید.

2 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00