ارز دیجیتال ICON آیکون چیست؟ معرفی توکن ICX

ارز دیجیتال ICON آیکون چیست؟ معرفی توکن ICX

تا انتهای این مقاله همراه آکادمی بیتریوم  باشید تا بدانید ارز دیجیتال ICON آیکون چیست، همچنین جهت خواندن مطالب بیشتر دپارتمان رمز ارز کلیک کنید.

آیکون

ICON پلتفرمی است که برای تسهیل تعاملات زنجیره بلوکی مستقل، که به آن جوامع نیز گفته می شود، در نظر گرفته شده است. در پلتفرم ICON، یک جامعه به عنوان شبکه ای از گره ها تعریف می شود که از یک سیستم حکومتی واحد پیروی می کنند. (گره کامپیوتری است که به یک شبکه ارز دیجیتال متصل می شود.)
شبکه‌های ارزهای دیجیتال (مانند بیت‌کوین و اتریوم) جوامعی در نظر گرفته می‌شوند، اما بانک‌ها، مشاغل، بیمارستان‌ها، مدارس و دولت‌ها نیز می‌توانند به عنوان جوامعی در این اکوسیستم شرکت کنند. ICON از طریق یک رمز ارز رمزنگاری شده، ICX پشتیبانی می شود. پروژه ICON در سال 2017 توسط بنیاد آیکون، سازمانی مستقر در کره جنوبی تاسیس شد.
هدف پروژه ICON تسهیل بستری است که در آن نهادها از طیف متنوعی از صنایع، مالی، امنیتی، بیمه، مراقبت های بهداشتی، آموزشی و تجاری بتوانند در یک شبکه واحد تعامل و معامله کنند.
• ICON یک فناوری بلاک چین و چارچوب شبکه است که به منظور امکان تعامل زنجیره های بلوکی مستقل با یکدیگر طراحی شده است.
• جوامع از طریق یک تبادل غیرمتمرکز به شبکه ICON متصل می شوند.
• مخالفت بالقوه صرافی‌های سنتی متمرکز ارزهای دیجیتال، چالش بزرگی است که ICON با آن مواجه است.

درک ICON (ICX)

عرضه اولیه سکه (ICO) در سپتامبر 2017 برای ارز دیجیتال Icon ،ICX، تقریباً 43 میلیون دلار جمع آوری کرد. این فروش شامل 50 درصد از عرضه توکن ICON بود. این پروژه به طور رسمی بلاک چین خود را در ژانویه 2018 راه اندازی کرد و شرکت کنندگان در ICO ارز دیجیتال ICX خود را در ژوئن 2018 دریافت کردند.
در سال 2019، ICON استاندارد توکن خود را منتشر کرد، IRC16، که به کاربران اجازه می‌دهد از نرم‌افزار ICON به عنوان زیرساخت برای ایجاد دارایی‌ها و اوراق بهادار توکن‌شده خود استفاده کنند. این دارایی‌ها و اوراق بهادار توکن‌شده، توکن‌های دیجیتالی یا «سکه‌ها» هستند که مالکیت سهام را نشان می‌دهند. واحدها با سهام توکن شده، یک کسب و کار می تواند با انتشار سهام خود در قالب دارایی های دیجیتال، سرمایه خود را افزایش دهد.

ICON هدف خود را اینگونه توصیف می کند: ایجاد یک “ملت دیجیتال”، که در آن بازیگران اقتصادی مختلف می توانند اشکال ارزش خود را تحت سیستم های قاعده ای که انتخاب می کنند، صادر و کنترل کنند. طبق وب‌سایت آن، هدف Project ICON این است که با «ساخت یکی از بزرگترین شبکه‌های غیرمتمرکز در جهان»، جهان را بیش از حد به هم متصل کند.
پروژه ICON برای پروژه خود از روشی که اقتصادهای دنیای واقعی ساختار یافته اند الهام گرفته است. کسب‌وکارها، سازمان‌های غیرانتفاعی و مؤسسات دولتی همگی از یک وسیله مبادله مشترک، یک پول ملی استفاده می‌کنند، در حالی که همچنان بازیگران اقتصادی متمایز اما قابل تعامل باقی می‌مانند. فناوری بلاک چین و رمز ارزهای رمزنگاری شده همراه با آن، به نام ICX، به شرکت‌کنندگان در یک سیستم غیرمتمرکز اجازه می‌دهد تا در یک سیستم غیرمتمرکز همگرا شوند. یک نقطه مرکزی، ایجاد یک شبکه بلاک چین به هم پیوسته.
بلاک چین نوعی پایگاه داده است. با یک پایگاه داده معمولی در نحوه ذخیره داده ها متفاوت است. داده ها در بلوک ها به ترتیب زمانی ذخیره می شوند: با ورود داده های جدید، وارد یک بلوک جدید می شوند. هنگامی که بلوک با داده ها پر شد، آن بلوک به بلوک قبلی زنجیر می شود.در حالی که بلاک چین ها معمولاً با ارزهای رمزنگاری شده مرتبط هستند، مناطق دیگری وجود دارد که می توان از این فناوری استفاده کرد زیرا انواع مختلفی از اطلاعات را می توان در یک بلاک چین ذخیره کرد. در حالی که رایج ترین استفاده تاکنون به عنوان دفتر کل برای تراکنش ها بوده است، هر گونه تبادل اطلاعات را می توان به یک بلاک چین اضافه کرد. تراکنش‌های مربوط به اوراق بهادار، ارزها، قراردادهای تجاری، اسناد، وام‌ها، مالکیت معنوی و شناسایی شخصی می‌توانند توکن شوند.

همچنین بخوانید: لایه 1 بلاک چین چیست؟ همه چیز درباره لایه یک لاک چیز

هر بلاک چین توسط یک شبکه خاص مدیریت می شود. به همین دلیل در گذشته اتصال بلاک چین های مختلف امکانی در نظر گرفته نمی شد. پروژه ICON تلاشی برای چنین ارتباطی است. برخلاف سایر سیستم‌های پرداخت متمرکز، که کسب‌وکارها را ملزم می‌کنند تا به سیاست‌ها و دستورالعمل‌های خود پایبند باشند، ICON به جوامع فردی اجازه می‌دهد تا کنترل سیاست‌های خود را حفظ کنند. به این ترتیب، ICON به دنبال کاهش موانع احتمالی برای پذیرش است.اهداف ICON

هدف ICON ایجاد یک شبکه بزرگتر متشکل از شبکه های فردی است که توسط ارزهای رمزنگاری شده تامین می شود. بلاک چین هایی که در پروژه ICON شرکت می کنند می توانند با استفاده از صرافی غیرمتمرکز پلتفرم (DEX) ارز مبادله کنند.

همچنین بخوانید: صرافی ارزهای دیجیتال چیست؟

مجموعه قوانینی که بر نحوه تعامل زنجیره‌های بلوکی مستقل با بلاک چین جمهوری ICON حاکم است، پروتکل انتقال بلاک چین (BTP) نامیده می‌شود.
در نهایت، مانند اتریوم، هر کسی می‌تواند از ICON برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز به نام DAPP از طریق کانال عمومی بلاک چین استفاده کند. علاوه بر این، پس از اینکه این برنامه‌ها در فروشگاه DAPP ICON فهرست شدند، هر کسی که گره شهروندی دارد می‌تواند آنها را دانلود و استفاده کند.

انتقادات از ICON

 

ارز دیجیتال ICON آیکون چیست؟ معرفی توکن ICX

در حالی که ICON برنامه های بلندپروازانه ای برای اتصال جوامع مختلف دارد، اما در دستیابی به این هدف با چالش های زیادی مواجه است. اول، بسیاری از سرمایه گذاران به صرافی های سنتی متمرکز ارزهای دیجیتال عادت دارند. در حالی که درست است که این صرافی‌های سنتی و متمرکز با ایدئولوژی غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال تناسب ندارند، در سال 2021، این صرافی‌ها هنوز بخشی جدایی ناپذیر از بازار ارزهای دیجیتال هستند. بسیاری از سرمایه گذاران تنها ارزهای رمزنگاری شده را خریداری می کنند که می توانند از طریق صرافی های مورد علاقه خود خریداری کنند. این می تواند مشکلاتی را برای ICX ایجاد کند. با توجه به اهداف ICON، بسیاری از صرافی ها ممکن است نخواهند ICX را به مشتریان خود ارائه دهند.
سطوح بالای رقابت، خطر شکست یک ارز دیجیتال خاص را افزایش می دهد. مانند سایر ارزهای رمزپایه، ICON با رقابت سختی از دیگر ارزهای دیجیتال روبرو است.

مطالب مرتبط و بیشتر را در آکادمی بیتریوم دنبال کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00