ارز دیجیتال کوین 98 چیست؟

یکی دیگر از ارزهای دیجیتالی ارز دیجیتال Coin98 (کوین 98) است. در این مقاله قصد داریم به تمامی جزئیات مربوط به این ارز دیجیتال، مسائل فنی، نحوه خرید و فروش، کیف پول‌ها و صرافی‌های پشتیبانی‌کننده از آن بپردازیم. بهتر است قبل از ورود و سرمایه‌گذاری در هر ارز دیجیتال، در مورد پروژه و دیگر مسائل آن اطلاعاتی نسبی به دست آورید و به صرف افزایش قیمت موقتی، به هیچ یک از پروژه‌ها وارد نشوید. اگر بخواهید بدانید که ارز C98 چیست، باید با دنیای هیجان‌انگیز و غیرمتمرکز DeFi هم آشنایی کافی داشته باشید که می توانید برای آموزش بیشتر روی کلمه Defi کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارز دیجیتال کوین 98 و توکن C98 این مطلب را از آکادمی بیتریوم تا انتها دنبال کنید. همچنین جهت خواندن مطالب بیشتر دپارتمان رمز ارز کلیک کنید.

پلتفرم کوین ۹۸ چیست؟

پلتفرم کوین ۹۸ چیست؟

کوین ۹۸ همواره به‌عنوان یک راه حل موفق برای امور مالی غیرمتمرکز، فارمینگ ارز دیجیتال، معاملات بین‌زنجیره‌ای (cross-chain) و استیکنیگ ارز دیجیتال محسوب می‌شود. شاید این پرسش در ذهنتان ایجاد شده باشد که مگر چه مشکلی در این حوزه‌ها وجود دارد که کوین ۹۸ راه حلی برای آنهاست. پاسخ این است که کوین ۹۸ با برخورداری از شبکه‌ها، ارزهای دیجیتال و اکوسیستم‌های متفاوت و مختلف می‌تواند ایرادات یا باگ‌های هرکدام از پلتفرم‌ها را با آزادی عمل در انتخاب دیگر شبکه‌ها رفع کند.

کوین ۹۸ اکوسیستمی از محصولات کاربردی و غیرمتمرکز DeFi (دیفای) است که در دسترس کاربران قرار گرفته‌اند. پروژه‌هایی که در بستر کوین ۹۸ ساخته شده‌اند، اغلب مربوط به معاملات غیرمتمرکز، پروتکل‌های وام‌دهی، بازی‌های مبتنی بر بلاکچین و مواردی از این قبیل هستند.

ایده راه‌اندازی کوین ۹۸ در اوایل سال ۲۰۲۰ کلید خورد و این دقیقاً در زمانی بود که دیفای در اوج خودش به سر می‌برد و به کانون توجه کاربران کریپتوکارنسی تبدیل شده بود.

با افزایش ارزش افروزده دیفای توسط کاربران آن، زمان ایده‌آل برای ساخت یک پروژه جدید در بستر اتریوم فراهم شد. بازار ارزهای دیجیتال به یک زیرساخت مالی آزاد و باز نیاز داشت و کوین ۹۸ می‌توانست این نیاز را کاملاً پوشش دهد.

همچنین بخوانید: بلاک چین چیست؟ و چگونه کار می کند؟

تاریخچه و بنیانگذاران ارز کوین 98 (Coin98)

اعضای تیم اکوسیستم کوین ۹۸ اهل ویتنام هستند و سال‌ها تجربه کار در حوزه ارزهای دیجیتال و توسعه محصولات رمز ارزی داشته‌اند.

لی تان (Le Thanh): لی تان در ابتدای راه و اوایل تشکیل انجمن Coin98 به این تیم پیوسته است. وی در کنار کار در کوین۹۸، به عنوان مشاور پروژه‌های کریپتویی خارجی فعالیت می‌کند.

نگوین د وین (Nguyen The Vinh): نگوین هم‌بنیان‌گذاز و مسئول فنی محصولات Coin98 است.

خیم یانگ (Khiem Dang): یانگ هم‌بنیان‌گذار شرکت Kytek Sotware است و در سمت مدیر ارشد فناوری در کوین ۹۸ فعالیت می‌کند.

تاریخچه و بنیانگذاران ارز کوین 98 (Coin98)

تونگ نگوین (Tung Nguyen): تونگ دارای ۸ سال سابقه در طراحی محصولات نرم‌افزاری و مهندسی نرم‌افزار در FPT Software و هم‌اکنون مدیر محصول پلتفرم کوین۹۸ است.

فام نام تانگ (Pham Nam Thang): نام تانگ دارای ۶ سال تجربه کاری در زمینه تست نرم‌افزار است و در حال حاضر مدیر کنترل کیفیت پروتکل کوین۹۸ است.

همچنین این صرافی غیرمتمرکز باعث می‌شود تا کاربران قادر باشند، توکن‌ها را از پلتفرم‌های مختلف اصطلاحاً قرض بگیرند، وام دهند یا حتی آنها را به اشتراک بگذارند.

با در نظر گرفتن همه این اوصاف، پلتفرم کوین 98 Coin98 یک اکوسیستم مستقل است که همه‌چیز دارد؛ از صرافی غیرمتمرکز و محصولات دیفای گرفته تا امکان تعامل بلاکچین‌ها با یکدیگر و کیف پول نرم‌افزاری. شاید بهتر است که کوین ۹۸ را به هایپرمارکت دنیای کریپتوکارنسی تشبیه کنیم؛ جایی که در آن همه چیزهایی که برای معامله‌گران ارز دیجیتال، هیجان‌انگیز است، پیدا می‌شود.

هدف از خلق کوین 98 (C98)

هدف از خلق کوین 98 این است که کاربران بتوانند به بلاکچین‌های مختلف دسترسی داشته باشند و با استفاده از آن بتوانند راحت و بدون دردسر رمز ارزهای خود را مبادله و سپرده‌گذاری کنند. در حال حاضر می‌توان گفت که این هدف محقق شده است. زیرا کاربران هم‌اکنون به بیش از 20 بلاکچین مختلف دسترسی دارند.

همچنین بخوانید: کوین و توکن چیست؟

ویژگی های صرافی کوین 98 چیست ؟

 1. این صرافی غیرمتمرکز باعث می‌شود تا کاربران قادر باشند، توکن‌ها را از پلتفرم‌های مختلف اصطلاحاً قرض بگیرند، وام دهند یا حتی آنها را به اشتراک بگذارند.
 2. پلتفرم کوین 98 Coin98 یک اکوسیستم مستقل است که همه‌چیز دارد؛ از صرافی غیرمتمرکز و محصولات دیفای گرفته تا امکان تعامل بلاکچین‌ها با یکدیگر و کیف پول نرم‌افزاری جایی که در آن همه چیزهایی که برای معامله‌گران ارز دیجیتال، هیجان‌انگیز است، پیدا می‌شود.

نقشه راه صرافی کوین 98

 • راه اول: فقط سواپ یا مبادله تک زنجیره ای.
 • راه دوم: گسترش بازار در بلاکچین های مختلف (Solana ،BSC ،Ethereum ،Avalanche و …).
 • راه سوم: توسعه مسیر هوشمند در هر بلاکچین، بهترین نرخ ها و لغزش های کم را به کاربران ارائه می دهد بدون اینکه از انها بخواهید همزمان از هر AMM دیدن کنند و معاملات را انجام دهند.
 • راه چهارم: دارایی های بومی را از طریق Smart Route در بلاکچین های مختلف متصل می کند و بازار رمزنگاری میان زنجیره ای را تشکیل می دهد.

همچنین بخوانید: صرافی ارزهای دیجیتال چیست؟

Coin98 Labs یا آزمایشگاه کوین 98 چیست؟

Coin98 Labs مکانی برای عرضه محصولات جدید دیفای در پروتکل C98 است. تمامی خدمات ارائه شده روی شبکه کوین۹۸ در Coin98 Labs طراحی می‌شوند و توسعه می‌یابند. از جمله خدمات ارائه شده در این بخش می‌توان به کیف پول کوین  ۹۸ (Wallet)، صرافی(Exchange)، سبد سرمایه‌گذاری (Portfolio)، ترمینال (Terminal) و بریج (Bridge) کوین۹۸ اشاره کرد.

Coin98 Labs مکانی برای عرضه محصولات جدید دیفای در پروتکل C98 است. تمامی خدمات ارائه شده روی شبکه کوین۹۸ در Coin98 Labs طراحی می‌شوند و توسعه می‌یابند. از جمله خدمات ارائه شده در این بخش می‌توان به کیف پول کوین  ۹۸ (Wallet)، صرافی(Exchange)، سبد سرمایه‌گذاری (Portfolio)، ترمینال (Terminal) و بریج (Bridge) کوین۹۸ اشاره کرد.

کاربرد های ارز کوین 98 چیست ؟

توسعه ی محصولات پلتفرم کوین 98:

بخشی از کارمزد تراکنش ها و معاملاتی که تو صرافی Coin98 انجام میشوند، برای توسعه دادن محصولات و همچنین رشد اکوسیستم و آینده کوین 98 مورد استفاده قرار میگیرد.

کارمزد تراکنش ها:

برای اینکه تراکنش ها تو صرافی اکوسیستم کوین 98 انجام بشوند، باید کاربر کارمزدی رو به این صرافی پرداخت کند. این کارمزد با استفاده از ارز دیجیتال C98 پرداخت میشود.

حاکمیت:

یکی دیگه از کاربرد هایی که برای ارز C98 در نظر گرفته شده، داشتن مشارکت تو به دست آوردن قدرت رای دادن و تصمیم گیری برای حاکمیت تو شبکه است.

استیکینگ:

تو فرآیند استیکینگ، به ازای مقدار ارزی که هر سرمایه گذار ذخیره میکند، بهش سود داده میشود. تو پلتفرم کوین 98 یه بخشی از هزینه ای که به عنوان کارمز تراکنش ها از کاربر ها اخذ میشود، به کسانی که برای تامین نقدینگی ارزهاشون رو استیک کردن، اختصاص پیدا میکند.

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال c98:

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال c98

در حال حاضر، همه صرافی‌های معتبر و فعال در دنیای کریپتوکارنسی امکان خرید و فروش ارز دیجیتال c98 را فراهم کرده‌اند که با مراجعه به آن‌ها و دنبال کردن نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال c98 می‌توان این ارز را معامله کرد. چند مورد از این صرافی‌ها عبارتند از:

 • Kreken
 • Binance
 • والکس

فروش ارز دیجیتال کوین 98 (C98)

برای فروش ارز دیجیتال کوین 98 همانند خرید آن می توانید از صرافی هایی که از این رمز ارز پشتیبانی می کنند، استفاده نمایید. برای فروش نیز شما باید در صرافی ثبت نام نمایید. در صورتی که از قبل ثبت نام کرده اید، نیاز به ثبت نام مجدد نمی باشد. توجه نمایید که یک صرافی معتبر را برای خرید و فروش رمز ارز خود انتخاب کنید. انتخاب یک صرافی معتبر می تواند شما را در روند سرمایه گذاری کمک نماید. همچنین می توانید با خیال راحت و آسوده به سرمایه گذاری در بستر ارزهای دیجیتال بپردازید.

اجزای در حال توسعه پلتفرم کوین ۹۸

 • لانچ‌پد کوین۹۸: پلتفرمی برای جذب سرمایه به منظور حمایت از پروژه‌های رمزنگاری نوآورانه که به آن Coin98 Launchpad گفته می‌شود.
 • بازارهای کوین۹۸: پلتفرمی با نام Coin98 Markets که با استفاده از آن می‌توان داده‌های درون زنجیره‌ای (Onchain-Data) را تحلیل کرد.
 • سیستم وام‌دهی و وام‌گیری: سرویس وام‌دهی (Lending) و وام‌گیری (Borrowing) پلتفرم Coin98 که در نیمه نخست سال ۲۰۲۲ پیاده‌سازی شده است.
 • بازار فارمینگ (Farming Market)
 • سپرده‌گذاری: امکان سپرده‌گذاری (Staking) انواع دارایی رمز ارزی برای کاربران
 • بازار NFT: بازار خرید و فروش توکن‌های غیر مثلی (NFT) با نام Coin98 NFT Marketplace
 • معاملات مشتقات: امکان انجام معاملات اهرم دار مانند Margin و Futures

سرمایه گذاران ارز دیجیتال کوین 98

پروژه ارز دیجیتال کوین 98 توانست چیزی حدود 1.25 میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری نماید. در ادامه لیستی از سرمایه‌گذاران این پروژه آورده شده است:

Hashed: یک صندوق سرمایه‌گذاری تازه‌تأسیس جهانی است که از پروژه‌های پیشگام در حوزه بلاکچین و رمزارزها حمایت می‌کند. تیم این پروژه از افراد با استعداد اهل سیلیکون ولی (Silicon Valley) تشکیل شده است.

ParaFi Capital: پروژه ParaFi Capital یکی دیگر از شرکت‌های سرمایه‌گذاری است که تمرکز اصلی‌اش بر پروژه‌های بلاکچین محور و پروژه‌هایی است که در سیستم‌های مالی غیرمتمرکز فعالیت دارند.

Spartan group: گروه اسپارتان یکی از شرکت‌های آسیایی پیشرو در زمینه مشاوره در حوزه بلاکچین و مدیریت دارایی است که توسط فارغ‌التحصیلان سابق گلدمن ساکس تأسیس شده است. Spartan Capital خدمات مشاوره‌ای برای پروژه‌های برجسته بلاکچینی مانند Blockfolio ،Dapper و Solana را در رزومه خود دارد.

Multicoin Capital: این شرکت نیز یکی از شرکت‌های سرمایه‌گذار در رمزارزها، توکن‌ها و شرکت‌های بلاکچینی است و سرمایه‌گذاری‌های بسیاری را مدیریت می‌کند.

کلام پایانی

در این مقاله از آکادمی بیتریوم به بررسی ارز دیجیتال کوین 98 و پلتفرم آن پرداختیم. پلتفرم کوین 98 یک اکوسیستم که شامل محصولات DeFi می باشد را ارائه می دهد. همچنین این پلتفرم امکان فعالیت های چند زنجیره ای را فراهم می سازد. صرافی کوین 98 و کیف پول کوین 98 در اکوسیستم این پلتفرم قرار دارند. رمز ارز C98 که توکن بومی این پلتفرم است به منظور کارمزد تراکنش، توسعه محصولات، حاکمیت و … مورد استفاده قرار می گیرد. کاربران می توانند این ارز دیجیتال را از صرافی هایی همچون بایننس، Gate.Io و … خریداری نمایند. به علاوه قادر خواهند بود تا ارز دیجیتال کوین 98 را در کیف پول هایی همچون تراست و سیف پل ذخیره نمایند. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در ارتباط با ارز دیجیتال کوین 98 را دریافت کرده باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00