بیت کوین والت (BTCV) یا خزانه بیت کوین چیست؟

بیت کوین والت (BTCV) یا خزانه بیت کوین چیست؟

بیت کوین والت، باز هم یک اصطلاح جدید از دنیای رمزارزها جالبه هرچی جلوتر می رویم شاهد پیشرفت های خیلی خوبی در این صنعت هستیم چرا که توسعه دهندگان این عرصه مدام در حال برطرف کردن مشکلات و باگ های رمزارزها هستند تا برای عموم همه چیز شفاف تر باشد. تا انتهای این مقاله همراه آکادمی بیتریوم  باشید تا درباره بیت کوین والت (BTCV) یا خزانه بیت کوین بدانید، همچنین جهت خواندن مطالب بیشتر دپارتمان رمز ارز کلیک کنید.

بیت کوین والت چیست (BTCV) ؟

پس از معرفی بیت کوین (BTC) شبکه مالی غیرمتمرکز چندین ارتقاء را در قالب فورک انجام داده است. یکی از هارد فورک هایی که روی بیت کوین انجام شد، بیت کوین والت Vault (BTCV) است.

بیت کوین والت Vault تلاش کرد تا تمامی مزایایی را که با بیت کوین همراه با تدابیر امنیتی اضافی به همراه دارد به کاربران ارائه دهد. توسعه دهندگان بیت کوین والت پلتفرمی را ایجاد کردند که در آن کاربران می توانند به طور کامل اموال خود را بدون اینکه بر انعطاف پذیری رمزارز تأثیر بگذارند، کنترل کنند. جالب اینجاست که بیت کوین Vault اولین رمزارز است که کاربران را قادر می سازد تا تراکنش های ارسال شده به بلاک چین را در عرض 24 ساعت لغو کنند.

همانطور که گفته شد بیت کوین والت Vault (BTCV) یک رمزنگاری غیرمتمرکز است که به کاربران اجازه می‌دهد تراکنش‌های روی بلاک چین را معکوس کنند.

آکادمی بیتریوم برای شما عزیزان تخفیف بسیار ویژه‌ای در قبال کارمزد برای تمام بخش‌های معامله گری از صرافی بینگ اکس BingXگرفته است که می توانید با عضویت از طریق لینک زیر از تخفیف های ویژه در کارمزد معاملات و هدایای ویژه برای شما بیتریومی های عزیز بهره مند شوید.

برای عضویت در صرافی BingX اینجا کلیک کنید.

اهداف بیت کوین والت چیست ؟

اهداف بیت کوین والت چیست ؟

در اصل هدف بیت کوین والت ایمن سازی اموال کاربران است. اما در کنار آن حل مسائل مربوط به  :

 • هک کریپتو
 • سرقت
 • خطاها
 • کلاهبرداری
 • و اشکالات و غیره است.

اگرچه بیت کوین Vault به کاربران آزادی مدیریت دارایی های خود را ارائه می دهد، اما با یک لایه امنیتی اضافی طراحی شده است. به ویژه بیت کوین والت Vault با یک راه حل امنیتی 3 کلیدی طراحی شده است که به کاربران امکان می دهد سه کلید الگوریتم امضای دیجیتال منحنی بیضی (ECDSA) را توسعه دهند.

کلیدها نقش های مختلفی را در شبکه BTCV روی کیف پول های از قبل موجود و جدید انجام می دهند.

قابل ذکر است، سه کلید بیت کوین والت ECDSA عبارتند از :

کلید لغو معامله، کلید تراکنش استاندارد و کلید سریع تراکنش.

کاربرد کلید تراکنش استاندارد در بیت کوین والت

کاربرد کلید تراکنش استاندارد به کاربران امکان می دهد کیف پول را راه اندازی و بازیابی کنند.

کاربرد کلید لغو در بیت کوین والت:

کلید لغو معامله به کاربران اجازه می دهد تا تراکنش ها را در عرض 24 ساعت لغو کنند.

کاربرد کلید سریع تراکنش در بیت کوین والت:

کلید سریع تراکنش به کاربران این امکان را می دهد که تراکنش ها را در چند دقیقه انجام دهند.

توسعه دهندگان بیت کوین Vault اخیرا ویژگی ایمن و ایمن را به فضای بلاک چین معرفی کرده اند. آنها می خواهند که کاربران از فضایی لذت ببرند که در آن شفافیت و آزادی نامحدود را تجربه کنند. قابل ذکر است، آنها یک راه حل رمزنگاری برای رسیدگی به مشکلات عمده ای که اعضای بخش کریپتو با آن مواجه هستند، توسعه دادند.

همچنین بخوانید: بلاک چین چیست؟ و چگونه کار می کند؟

چالش ها و مشکلات احتمالی در صنعت کرپتوکارنسی:

برخی از این چالش ها شامل دسترسی غیرمجاز به کیف پول کاربران، وارد کردن مقدار اشتباه، ارسال دارایی های رمزنگاری شده به کیف پول اشتباه و سایر خطاها و اشکالات ناشی از نرم افزارهای رمزنگاری شده است. بلاک چین با کاهش چندین چالش به یک زنجیره (فضا) انقلابی تبدیل شده است.

برخلاف بسیاری از رمزارزهای دیگری که بر روی نسخه های منسوخ بیت کوین طراحی و توسعه یافته اند، بیت کوین والت Vault بر اساس وایت پیپر اصلی بیت کوین رویال توسعه یافته است و کاغذ سفید آن در Github موجود است.

ایمن تر بودن بیت کوین، این یک راه حل ضد سرقت برای بیت کوین واقعی (BTC) است. در 8 سال گذشته، صرافی‌های رمزنگاری قربانی فعالیت‌های مختلف در مقابل فعالیت هکرها شده‌اند. Mt. Gox در سال 2014، 650000 بیت کوین از دست داد و Bitfinex در سال 2016، 120000 بیت کوین از دست داد.

همچنین، سرقت 5000 بیت کوین (39 میلیون دلار) بیت کوین را در سال 2011 تعطیل کرد. در آن زمان، بیت کوین سومین صرافی بزرگ جهان بود. اما دزدی آنها را مورد آسیب قرار داد و هرگز بهبود نیافتند. مشکلات امنیتی بیت کوین والت Vault به حل این مشکلات کمک می کند. این یک لایه امنیتی اضافی به بیت کوین اضافه می کند.

همچنین بخوانید: بیت کوین پیچیده شده چیست؟ (WBTC)

تاریخچه و نقشه راه بیت کوین والت (BTCV)

زنجیره آلفا بیت کوین والت Vault (BTCV) در 12 دسامبر 209 راه اندازی شد. شبکه اصلی بیت کوین والت Vault در 17 نوامبر 2020 با ارتفاع 58420 بلوک راه اندازی شد. تا کنون، بیت کوین والت Vault چهار مرحله توسعه شامل پیش آلفا، آلفا، بتا و Mainnet را پشت سر گذاشته است. در دسامبر 2020، تیم توسعه بیت کوین والت BTCV از نقشه راه جدیدی که سال های 2021 و 2022 را پوشش می داد، رونمایی کرد.

گروهی از توسعه دهندگان لهستانی مسئولیت اجرای هارد فورک را بر عهده داشتند. آنها این راه حل را به عنوان درمانی برای خطرات وجوه دزدیده، گم شده یا بی جا ارائه کردند.

نقشه راه بیت کوین والت Vault شامل ارتقاء امنیتی، ارتقاء توسعه، محصولات، فعالیت های بازاریابی، ارتقاء تجربه کاربر و ارتقاءهای دیگر می شود.

این شامل یکپارچه سازی دفتر کل، توکن wBTCV ERC-20، توسعه dApps، یکپارچه سازی اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi)، نفوذها و ممیزی کامل کد است. پیشرفت‌های مهم دیگر عبارتند از مشارکت امنیتی و علمی، راه‌اندازی وب‌سایت، برنامه‌های جایزه، هکاتون‌ها، تحقیقات کوانتومی و بسیاری موارد دیگر.

هدف توسعه دهنده گان بیت کوین والت چیست ؟

بیت کوین والت

هدف توسعه دهندگان بیت کوین والت Vault این است که تا پایان سال 2022 به تمام موارد فهرست شده در نقشه راه دست یابند.

همچنین بخوانید: دامیننس بیت کوین (BTC.D) چیست؟

پیشرفت های بیت کوین والت BTCV

پیشرفت‌های بیشتر بیت کوین والت BTCV به شش جریان کاری تقسیم شده‌اند:

 1. ارتقاء تجربه کاربر
 2. ارتقاء توسعه
 3. توسعه محصولات جدید
 4. ارتقاء امنیتی
 5. انجام فعالیت‌های بازاریابی
 6. بسیاری از فعالیت‌های دیگر.

بیت کوین Vault از استراتژی 144 بلوک تاخیری برای دستیابی به ویژگی معکوس تراکنش های هشدار زنجیره ای استفاده می کند. شبکه بلاک بیت کوین والت Vault چرخه حیات UTXO ها (خروجی تراکنش های مصرف نشده) را بهینه کرد و این تغییر وضعیت تراکنش، ذخیره سازی و روش احراز هویت را تحت تاثیر قرار داد.

برخلاف استاندارد UTXO که دارای دو حالت است، مصرف شده و خرج نشده، بیت کوین والت Vault حالت جدیدی به نام “تأیید شده” معرفی می کند. بنابراین، وضعیت “تأیید شده” فاصله زمانی بین حذف UTXO و صرف UTXO است. علاوه بر این، جزئیات ارتفاع بلوک را که در آن صرف شده است، ثبت می کند.

همانطور که انتظار می رفت، سیستم قبل از حذف UTXO منتظر یک هشدار تراکنش تایید شده می ماند. این ویژگی از تایید انتقال قبل از تایید پشتیبانی می کند. همچنین بر تعادل قابل مشاهده برای کاربران تأثیر می گذارد.

بیت کوین والت Vault یک کوین اثبات کار است که با استفاده از کد منبع باز بیت کوین رویال توسعه یافته است. بیت کوین والت BTCV استخراج ادغام شده با بیت کوین را پیاده سازی کرد که بسیار آسان بود زیرا هر دو از تابع هش SHA-235 استفاده می کردند. در حال حاضر، زنجیره بیت کوین والت Vault به عنوان یک زنجیره کمکی برای بیت کوین BTC کار می کند. اثبات کار PoW بیت کوین می تواند بیت کوین والت Vault را به عنوان مکانیزم اجماع کمکی اثبات کار (AuxPoW) احراز هویت کند.

همچنین بخوانید: تفاوت اثبات سهام و اثبات کار چیست؟

اکوسیستم BTCV

به طور کلی بیت کوینوالت Vault سه نوع کیف پول ارائه می کند. کیف پول استاندارد ساده ترین و کم امن ترین است. فقط با یک کلید ایمن شده و فقط از اجرای تراکنش های استاندارد پشتیبانی می کند. نوع دیگری از کیف پول دو کلید خرک است که به طور کامل توسط کلیدهای تراکنش استاندارد و لغو محافظت می شود. کاربران می توانند به راحتی تراکنش ها را با استفاده از خزانه 2 کلید لغو کنند.

در نهایت، بیت کوین والت Vault از یک والت Vault سه کلیدی پشتیبانی می کند که به عنوان امن ترین کیف پول رتبه بندی می شود. همه کلیدهای ECDSA بیت کوین والت Vault کیف پول را ایمن می کنند، از جمله کلید لغو معامله، کلید تراکنش استاندارد و کلید تراکنش سریع. که در قسمت بالا بیشتر توضیح دادیم جدای از آن، کاربران می توانند تراکنش های سریع و غیرقابل برگشت را در بلوک موجود بعدی انجام دهند.

علاوه بر این، کاربران می توانند بیت کوین والت BTCV را در سه برنامه مختلف تجارت، مدیریت و حتی ذخیره کنند: Key Generator، Gold Wallet و Electrum Vault. این برنامه ها به کاربران امکان می دهند هر یک از این کیف پول های ارائه شده توسط بیت کوین والت Vault را توسعه دهند.

Gold Wallet در درجه اول یک برنامه کاربردی است که فقط برای دستگاه های تلفن همراه طراحی شده است. اپلیکیشن موبایل کاربران را قادر می سازد تا هر یک از سه نوع کیف پول را برای انجام تراکنش های مختلف توسعه دهند. کیف پول طلایی به عنوان یک احراز هویت دو مرحله ای (2FA) برای خزانه الکتروم کار می کند.

برنامه دوم Key Generator است. این برنامه وب به کاربران اجازه می دهد تا یک کیف پول راه اندازی کرده و تراکنش ها را انجام دهند. این بهترین ایمنی را ارائه می دهد زیرا کلیدها هرگز دستگاه های کاربران را ترک نمی کنند و فقط می توانند به صورت آفلاین ذخیره شوند.

بیت کوین والت Vault یک برنامه دسکتاپ دارد که با نام Electrum Vault شناخته می شود. عملکرد اصلی Electrum Vault مشابه کیف پول طلایی است. می تواند بیت کوین والت BTCV را ذخیره، ارسال و دریافت کند، کیف پول توسعه دهد و تراکنش ها را اجرا کند. کیف پول طلایی می تواند تمام تراکنش های روی کیف پول های الکتروم را تایید کند.

همچنین بخوانید: هارد فورک بیت کوین چیست؟ و تاثیر آن بر ارز دیجیتال

کاربران می توانند با ثبت نام در وب سایت به اکوسیستم بپیوندند. توصیه می شود یک سیستم عامل را انتخاب کنید، کیف پول مورد نظر را دانلود کنید، کیف پول را نام ببرید و نوع کیف پول مورد نظر را انتخاب کنید. پس از آن، شخص می تواند یک Seed جدید ایجاد و تأیید کند، یک رمز عبور قوی انتخاب کند و سپس کوین های بیت کوین والت Vault را انتقال دهد.

جدای از آن، وب سایت یک فیلم آموزشی را برای همه کاربران ارائه می دهد تا آن را دنبال کنند. هر کسی که در مورد خدمات بیت کوین Vault سوالی دارد می تواند یک بلیط را در وب سایت شرکت ارسال کند یا به تیم ایمیل بزند. قابل ذکر است که این شرکت همچنین در تمام پلتفرم های رسانه های اجتماعی از جمله اینستاگرام، توییتر، تلگرام، فیس بوک و یوتیوب فعال است.

بیت کوین والت (BTCV) یا خزانه بیت کوین چیست؟

مزایا و معایب ها بیت کوین والت

بیت کوین والت Vault (BTCV) برخی از ویژگی های مفید قابل توجهی را در طرح خود برای حل بسیاری از مشکلات رمزنگاری که از نقص نرم افزار یا خطاهای انسانی ناشی می شود ارائه می دهد. طیف گسترده ای از گزینه های کیف پول، تراکنش های سریع و ایمن و پاسخ سریع به خدمات مشتری را در اختیار کاربران قرار می دهد. علاوه بر این، این پلت فرم از دسترسی آسان بر روی دسکتاپ و دستگاه های تلفن همراه پشتیبانی می کند.

با این وجود، چندین پرچم قرمز روی این پلت فرم وجود دارد. هیچ تضمینی برای ایمنی وجوه سرمایه گذاری شده در پلتفرم ها ارائه نشده است. اخیراً قالی‌کشی به یک فعالیت غیرقانونی رایج در دنیای رمزنگاری تبدیل شده است. علاوه بر این، بیت کوین والت Vault فاقد شفافیت است، زیرا هیچ سابقه ای از عملیات معاملاتی روزانه وجود ندارد. برخی از منتقدان حدس می زنند که بیت کوین والت Vault ممکن است هزینه های پنهانی داشته باشد.

سخن پایانی
بلاک چین بیت کوین از زمان کشف و اجرای مکانیزم فورک به طور مداوم تکامل یافته است. یک بلاک چین برگشت پذیر مانند بیت کوین والت Vault به عنوان یک ابزار مهم در ارزهای دیجیتال عمل می کند. از این پس، هر زمان که تراکنش اشتباه یا غیرقانونی انجام شود، کاربران نیازی به وحشت نخواهند داشت.

اگرچه مشکلات امنیتی در این پلتفرم وجود دارد، اما مفهوم بلاک چین متفکرانه و موثر است چرا که تمام این مشکلات را برطرف می کند.

امیدواریم که از مطالعه این مقاله از آکادمی بیتریوم لذت برده باشید. حتما نظرات خود را در رابطه با بیت کوین والت در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00