باورهای ذهن یک معامله گر برتر

آیا باورها؛ افکار و مسائل مربوط به این موارد در دنیای بازارهای مالی تاثیر گذار است؟ اگر باورهای معامله گری را در ذهن خود ایجاد کنیم، میتوان گفت من تریدر موفقی خواهم شد؟ در این پادکست همراه ما باشید تا موضوع روشن تر شود. تا انتهای این مطلب با آکادمی بیتریوم همراه باشید، همچنین برای خواندن مطالب بیشتر دپارتمان روانشناسی کلیک کنید.

ذهن یک معامله‌گر برتر چه باورهایی دارد؟

هر معامله‌گر، بر اساس مدل و الگوی ذهنی خود بازار را میبیند، نه بر اساس واقعیتی که در بازار وجود دارد. پس یک معامله گر برای موفقیت در بازارهای مالی به یک ذهن کاملا برنامه ریزی شده نیاز دارد. موفقیت در معامله‌گری یک مفهوم خیلی کلی است. هر معامله‌گری برای اینکه بتواند به اوج موفقیت برسد، باید آرام آرام و مرحله به مرحله پیش رفته و اهداف خود را به قسمت‌های کوچکتری تقسیم کند. مثلا وقتی که یک کوهنورد می‌خواهد به قله‌ی کوه برسد، نباید از همان ابتدا توجهش به نوک قله باشد و فقط به اون نگاه کند؛ بلکه باید مسیر را تقسیم‌بندی کرده و مرحله به مرحله پیش برود تا بتواند با طی کردن این مسیرهای کوچک به قله‌ی کوه صعود کند. برای اینکه به یک معامله گر موفق تبدیل شوید، بهتر است که این اهداف را در دنیای معامله‌گری دنبال و اجرا کنید.

عقاید و افکار و ذهن شما در مورد پول

این موضوع همیشه جالب بوده است که افراد چه میزان وقت صرف پیدا کردن سیستم معاملاتی خواهند کرد؟ یا برای پیدا کردن هالی گریل، یا برای پیدا کردن رمز و راز معامله گری وقت خودشان را صرف می کنند؟ در حقیقت این افراد به صورت تک بعدی با فرآیند معامله گری برخورد میکنند که صحیح نیست. چیزی که آن ها موفق به پیدا کردن نمیشوند، این موضوع است که دشمن اصلی در معامله گری، در مارکت یا در گردانندگان مارکت و یا چیزی خارج از شما نیست، بلکه خود شما هستید!!!

معامله گری در اصل تلاش فرد در مبارزه با احساسات می باشد. همچنین مبارزه با روانشناسی پول و آن قسمتی از مغز و ذهن که حرکت شما در مسیر موفقیت معامله گری را تضعیف می کند. آیا فکر میکنید که ذهن شما آنقدر خوب تربیت شده است که وقتی در حال معامله گری هستید، میتوانید به این موضوع فکر نکنید که چه مقدار پول بدست خواهید آورد، چه مقدار قبض و قسط باید پرداخت کنید، چه چیزهایی دوست دارید که بخرید، چه ماشینی دوست دارید که داشته باشید، چه مقدار موجودی شما کم بوده و یا کلا مسائلی در مورد وضعیت جاری خودتان که به پول مرتبط می شوند. آیا واقعا این مسائل بر روی تصمیم گیری های شما در معامله گری تاثیر نمی گذارند؟!

چگونه یک ذهنیت معامله گری را رشد دهیم؟

همه چیز در ذهن می‌گذرد

اصل مشکل اینجاست که اکثر مردم امنیت را دوست دارند و به آن نیاز دارند، اما وِلز می‌گوید «معامله‌گری ناامن‌ترین و نامطمئن‌ترین شغلی است که یک فرد می‌تواند داشته باشد». او همچنین بیان می‌کند که هیچ شغل دیگری تا این حد منعکس‌کننده شخصیت افراد نیست و همچنین در هیچ حرفه دیگری این حجم و شدت از احساسات ایجاد نمی‌شود. . وِلز در ادامه توضیح می‌دهد که فعالیت‌های بازارهای مالی به پول شخصیت می‌دهد: «ما فقط پول و دارایی‌ها را معامله‌ نمی‌کنیم، ما خود پول می‌شویم».

همچنین بخوانید: چرا معامله گران از قدرت روانشناسی غافل می شوند؟

برای اینکه به درستی معامله کنیم، داشتن ذهنیت صحیح یک ضرورت است. در عین حال هیچ کاری سخت‌تر از جدا کردن خودمان از عوامل متعددی که ذهنیت ما را شکل داده، نیست. ما تحت تأثیر والدین، خانواده، دوستان، محیط، جامعه، رسانه‌ها، کتاب‌ها و خیلی موارد دیگر قرار داریم. لذا زمانی که کار معامله‌گری را شروع می‌کنیم، تمام این عوامل الگوهایی را در ما ایجاد می‌کنند که اغلب ناکارآمد هستند. تلاش برای تغییر این الگوها مشکل و تا حدی وحشت‌زا است.

سخن آخر 

دوستان به قسمت آخر رسیدیم، امیدواریم که مطالب و پادکست مفید واقع شده باشند و تاکید فراوان بر این موضوع داریم که حتما روی ذهن و باورهای خود کار کنید.

نظرات خود را در بخش دیدگاه های آکادمی بیتریوم با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

کریپتوکست

!این مقاله قابل شندین است

Volume
Play
1x
00:00/00:00

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00