احساسات معامله گر

با آکادمی بیتریوم همراه باشید تا بدانید درباره احساسات معامله گر در ترید، همچنین برای خواندن مطالب بیشتر دپارتمان روانشناسی کلیک کنید.

احساسات معامله گری

نقش روانشناسی اغلب در دستیابی به عملکرد خوب در بازارهای مالی، کلیدی است. موفقیت معامله گران ارتباط نزدیکی با نحوه باور و ذهن آگاهانه دارد. بسیاری از معامله گران ادعا می کنند که نتایجی که می توانند در بازارهای مالی به دست آورند، در درجه اول به طرز فکر آنها بستگی دارد. به همین دلیل است که دانستن موقعیت‌های روان‌شناختی مختلفی که معامله‌گران و سرمایه‌گذاران می‌توانند در ترس قرار بگیرند، مهم است.

معامله احساسی زمانی است که یک معامله گر یا سرمایه گذار اجازه می دهد احساسات و عواطف شخصی بر تصمیم گیری آنها تأثیر بگذارد. گاهی اوقات می تواند مفید باشد، اما معمولاً آوردن احساسات به معامله ایده بدی است.

ترس

این رایج ترین احساس است و با خطر تداوم ضرر (و در برخی موارد، ترس از دست دادن فرصت های سود) مرتبط است. ترس ممکن است در این مواقع ایجاد شود:

  • قبل از ورود به یک موقعیت ترس از دست دادن پول (مخصوصاً پس از شکست) می تواند باعث تردید معامله گر برای ورود به موقعیت شود، حتی اگر تحلیل ها به یک فرصت جذاب اشاره کنند.
  • زمانی که موقعیت از قبل در جای خود است. در این حالت، معامله‌گر می‌ترسد که سودهای خود را از دست بدهد و از تغییر ناگهانی روند می‌ترسد.
  • خروج زودهنگام از یک معامله می‌تواند منجر به سرزنش شود (زیرا معامله‌گر با وجود حرکت بازار بسیار بزرگ‌تر، فقط سود کمی کسب کرده است).

این خطاها از عدم اعتماد به روش شناسی خود ناشی می شوند، اما روشی که ارزیابی و آزمایش شده است باید به طور مداوم و دقیق اعمال شود.

همچنین بخوانید: شاخص ترس و طمع چیست؟ چه کاربردهایی دارد؟

وحشت

این وضعیت ذهنی است که زمانی ایجاد می شود که ضرر آنقدر زیاد شده است که دیگر نمی توان آن را تحمل کرد و مدیریت کرد (اغلب به دلیل نادیده گرفتن دستور توقف ضرر). پیامدهای این وضعیت هم از نظر پولی و هم از نظر روانی می تواند مخرب باشد. اعتماد به استراتژی ما تضعیف شده است و خطر این است که ممکن است از بازگشت به بازار بترسیم.

رضایت

این برعکس وضعیت قبلی است که پس از یک سری معاملات که با سود ویژه بسته شده اند، رخ می دهد. در واقع دوره هایی وجود دارد که در هماهنگی کامل با بازار هستیم. با این حال، در این شرایط، فرد اغلب در معرض خطر زیاده‌روی، افزایش بیش از حد قرار گرفتن در معرض و ریسک‌های بیشتر و بیشتر است.

نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید.

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

کریپتوکست

!این مقاله قابل شندین است

Volume
Play
1x
00:00/00:00

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00