چگونه یک تریدر (معامله گر موفق) باشیم؟ همه چیز در مورد ذهنیت است

چگونه یک تریدر (معامله گر موفق) باشیم؟ همه چیز در مورد ذهنیت است

با آکادمی بیتریوم همراه باشید تا بدانید چگونه یک تریدر (معامله گر موفق) باشیم، همچنین برای خواندن مطالب بیشتر دپارتمان روانشناسی کلیک کنید. چه چیزی برای تریدر یا معامله گر موفق لازم است؟ آیا می توان یک معامله گر موفق بود؟ راه های تبدیل شدن به یک معامله گر موفق یا یک تریدر خوب در بورس چیست؟ خب، بسیاری از معامله‌گران با تجربه و مبتدی، اغلب این سؤالات را یا از خود یا دیگران می‌پرسند! اگر شما یکی از آنها هستید و تا به حال ترید را درک نکرده اید! پس لطفا خوب توجه کنید تا دلیل آن را بیابید.

ترید موفق نیاز به آرامش ذهنی دارد که از پیروی از چند اصل اجباری روانشناختی ناشی می شود. این یکی از سودآورترین و همچنین پرخطرترین حرفه ای است که گاه به رنج ذهنی نیاز دارد و می تواند به شکست ها و موفقیت های متعدد منجر شود. آرامش و اطمینان در هنگام معامله، برای معامله گر الزامی است. می توان گفت که تمام طرز فکر و مزیت ترید آن است که موفقیت را دیکته می کند!

ما می توانیم با رعایت این عوامل به طرز فکر درستی دست یابیم:

پیاده سازی موقعیت واقعی در ترید

اغلب، بدترین تصمیم‌هایی که در زندگی‌مان می‌گیریم، تصمیماتی هستند که در حالی که به افراط فکر می‌کنیم، می‌گیریم. در بازارها کاملاً مشابه است. اعتماد بیش از حد یا عدم اطمینان، معامله گر را در معرض ضرر قرار می دهد. معامله گر باید لبه ای را که در حین معامله دارد، درک کند و اگر لبه وجود نداشته باشد، نباید معامله کند.

 لبه معاملاتی چیست؟

در پادکست قبلی مفصل درمورد لبه معاملاتی توضیح دادیم، که در اینجا نیز تعریف خلاصه ای را برایتان بازگو خواهیم کرد.

لبه معاملاتی یا Trading Edge در فرهنگ معامله‌گری شرایطی را بیان می‌کند که در آن، احتمال رخ دادن یک رویداد بیشتر از رویداد دیگر است. به زبان ساده‌تر می‌توان گفت که احتمال برد در یک معامله بیشتر از شکست در آن باشد.

معامله هر روز اجباری نیست (حتی اگر معامله گر روز باشید). معامله گران باید به دنبال مزیت باشند، از فرصت موجود در بازار سود ببرند و مدتی عقب بنشینند تا فرصت بعدی برسد. این فرآیند همچنین به جلوگیری از ضرر کمک می کند و آرامش خاطر را فراهم می کند.

“موفقیت در تریدو زندگی از شناختن مزیت خود، فشار دادن آن در زمانی که فرصت دارید و عقب نشستن در زمانی حاصل می شود.

همچنین بخوانید: هنر کاهش ضرر و زیان در ارز دیجیتال

آن لبه دیگر وجود ندارد. بدترین تصمیم‌ها، در زندگی و بازار، از افراط‌ها ناشی می‌شوند: اعتماد بیش از حد و کمبود اعتماد.

چگونه یک تریدر (معامله گر موفق) باشیم؟ همه چیز در مورد ذهنیت است

به ترید معتاد نباشید

اعتیاد به معامله گری یک مسئله ذهنی رایج است که در بسیاری از معامله گران دیده می شود و گاهی اوقات به حدی می رسد، که نیاز به کمک حرفه ای وجود دارد. زمانی می توان یک تاجر را معتاد به ترید خود نامید که نسبت به مسائل بهداشتی، مسائل خانوادگی، مسئولیت های مالی خود، بی مسئولیت شود. تنها چیزی که او می خواهد و نیاز دارد ترید است. این باعث آشفتگی شدید در زندگی خانوادگی و همچنین در ترید تجاری می شود، زیرا این اعتیاد عمدتاً از ذهنیت ” جبران ضرر”، نادیده گرفتن تعادل کار و زندگی و غیره ناشی می شود.

تعادل ترید و زندگی را حفظ کنید

ارتباط اجتماعی برای جلوگیری از موقعیتی مانند اعتیاد به ترید الزامی است. حفظ تعادل مناسب بین کار و زندگی ضروری است. تعادل کار و زندگی را می توان به عنوان خط باریکی بین حفظ زندگی شخصی سالم و حرفه حرفه ای تعریف کرد. با استفاده از فناوری روابط شخصی و فضایی، معامله گران در حال ایجاد وابستگی عاطفی با تریدخود هستند، که به نوبه خود به اعتیاد تبدیل می شود.

معامله گران باید زمانی را برای فعالیت های اوقات فراغت و چیزهای شخصی صرف کنند. هنگامی که چنین تعادل بین کار و زندگی وجود نداشته باشد، معامله گر بیشتر تمرکز خود را از دست می دهد و بهره وری او در طول زمان کاهش می یابد که می تواند منجر به زیان شود.

زمانی وجود دارد که معامله به وسیله ای برای تخریب ذهن و روح تبدیل می شود. اعتیاد زمانی اتفاق می‌افتد که یک فعالیت منبع قوی تحریکی باشد که به مرور زمان منجر به وابستگی روانی و گاهی جسمی می‌شود.

همچنین بخوانید: احساسات معامله گر در ترید

ترید را به عنوان یک فعالیت عملکردی در نظر بگیرید

برای موفقیت در ترید، یک معامله گر باید مانند یک شطرنج باز عمل کند. او باید بیشتر بر روی تمرین خود تمرکز کند تا عملکرد واقعی. عملکرد بهتر از تمرین و اراده مناسب حاصل می شود. معامله گر باید زمان خود را صرف تحلیل عملکرد تاریخی قیمت سهام کند. برای دانستن ارزش ذاتی که قیمت مناسب سهم است، باید تحلیل بنیادی انجام شود. معامله گر همچنین باید زمان خود را برای تمرین استراتژی ها و تجزیه و تحلیل آنها قبل از اجرای مستقیم آنها در معاملات صرف کند.

معامله گر همچنین باید متوجه شود که کجا اشتباه می کند و چگونه استراتژی ها یا روند معاملات خود را تغییر دهد. یادگیری استراتژی های جدید همیشه مفید است، دانش مداوم در مورد بازارها برای تریدموفق الزامی است. معامله گر باید تغییرات را بپذیرد. برای تبدیل شدن به یک معامله گر موفق او باید با دیگر معامله گران، متخصصان، تحلیلگران تعامل داشته باشد تا دانشی به دست آورد که به نوبه خود به او در ترید کمک می کند.

نسبت زیاد زمان صرف شده در تمرین/تمرین نسبت به عملکرد واقعی

مانند هر ورزش یا فعالیت اجرایی دیگری، ترید باید با نظم و انضباط انجام شود. معامله‌گر باید برای هر فعالیتی برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشد، مانند تجزیه و تحلیل هفتگی مبانی، ردیابی تغییرات طی یک هفته یا ماه در سهامی که سرمایه‌گذاری کرده است و غیره. نظم و انضباط همراه با تمرین، کلید عملکرد بهتر به عنوان یک معامله‌گر است.

نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

کریپتوکست

!این مقاله قابل شندین است

Volume
Play
1x
00:00/00:00

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00