روش های تقویت مغز یک معامله گر

“بزرگترین دشمن معامله گر ترس است، کسی که می ترسد بازنده است.”

این نظریه، زیربنای یک کتاب آلمانی در سال 2012 در روانشناسی ترید است. بسیاری از خوانندگان و منتقدان اظهار داشتند که این بهترین کتابی است که در این زمینه خوانده‌اند یا اینکه این اولین کتابی است که کاربرد واقعی داشته است.

نویسنده کتاب، نورمن ولز، روانشناس و روزنامه نگاری است که علاقه شدیدی به بازار سهام و روانشناسی مرتبط با آن پیدا کرده است. تخصص او روانشناسی ترید است، موضوعی که نه تنها تجربه گسترده ای در مورد آن دارد، بلکه بینش های منحصر به فردی نیز دارد. از جمله، او به معامله گران آموزش می دهد تا مغز خود را در جهت درست توسعه دهند.

ولز تأکید می کند که آنچه که کار و کتاب او را از ادبیات گسترده در این زمینه متمایز می کند، تأکید بر روانشناسی تجاری کاربردی است. این دانش عمومی است که معامله گران نیاز به نظم و انضباط دارند، اما پذیرش این ایده به سادگی کافی نیست تا سرمایه گذاران را قادر به فعالیت به شیوه ای مناسب کند.

نورمن ولز، نویسنده کتاب آلمانی روانشناسی ترید در سال 2012، می گوید: برای اینکه یک معامله گر موفق باشید، طرز فکر صحیح ضروری است.
برای مقابله با روانشناسی ترید، ولز از طریق ناخودآگاه و هیپنوتیزم روی مغز معامله گران کار می کند.
ولز می‌گوید، ترید مؤثر مستلزم اصلاح شخصیت است، جایی که آنهایی که فقط بر نمودارها و روندها تمرکز می‌کنند، در نهایت احساسات بی‌شماری را که به بازی می‌آیند، دست و پا می‌زنند.

تا انتهای این مطلب همراه آکادمی بیتریوم باشید تا درباره روش های تقویت مغز یک معامله گر بدانید، همچنین جهت خواندن مطالب بیشتر دپارتمان روانشناسی کلیک کنید.

روش های تقویت مغز یک معامله گر
روش های تقویت مغز یک معامله گر

این واقعاً همه چیز در ذهن است

ماهیت مشکل این است که اکثر مردم امنیت را در همه اشکال آن دوست دارند و به آن نیاز دارند، اما ولز می گوید: “ترید ناامن ترین تریدی است که می توانید در آن حضور داشته باشید.” او استدلال می کند که هیچ حرفه دیگری این همه و چنان احساسات شدید ایجاد نمی کند و منعکس کننده بسیاری از شخصیت های ما است. او تا آنجا پیش می‌رود که بیان می‌کند که فعالیت‌های بازار سهام شخصیت پول را نشان می‌دهد: به گفته ولز، «ما فقط دارایی‌ها و پول را مبادله نمی‌کنیم، بلکه به پول تبدیل می‌شویم».

برای ترید موثر، طرز فکر صحیح ضروری است. با این حال، هیچ چیز سخت تر از جدا کردن خود از بسیاری از عواملی نیست که در وهله اول ذهنیت ما را ایجاد کرده اند و نحوه عملکرد مغز ما را دیکته می کنند. ما تحت تأثیر والدین، خانواده، دوستان، محیط، جامعه، رسانه ها، کتاب ها و موارد دیگر هستیم. تا زمانی که ما ترید را شروع می کنیم، همه این تأثیرات تمایل به اصلاح الگوهای معاملاتی دارند که اغلب ناکارآمد یا نابهینه هستند. تلاش برای تغییر این الگوها چیزی بین سخت و ترسناک است.

چرا معامله گران از قدرت روانشناسی غافل می شوند؟

برای درک رویکرد ولز، درک نقش فراگیر روانشناسی و مغز ضروری می باشد. در حالی که این تصور که روانشناسی برای بازار سهام حیاتی است چیز جدیدی نیست، ولز معتقد است که معامله به معنای واقعی کلمه یک روانشناسی 100٪ است. بدون روان، ما هرگز نمی توانیم ریسک مالی را ارزیابی کنیم یا روندها را تشخیص دهیم. ولز می گوید: “بدون مغز، بدون معامله در بازار سهام.” بنابراین قدرت ذهنی برای موفقیت ترید کاملاً اساسی است. علاوه بر این، حدود 95 درصد از اعمال ما ناخودآگاه هستند و ما تمایل داریم که رفتارهای خود را بارها و بارها تکرار کنیم. اغلب اوقات، این تکرار به معنای تکرار اقدامات اشتباه یا حتی فاجعه‌بار است.

همچنین بخوانید: چرا معامله گران از قدرت روانشناسی غافل می شوند؟

برای حمایت از این ادعا، ولز به مطالعه ای اشاره می کند که در آن به 120 معامله گر سیستمی داده شد که ارزش ذاتی خود را در 19 سال از 20 سال گذشته به صورت آماری ثابت کرده بود. پس از یک سال آزمایشی، مشخص شد که 119 نفر از این معامله گران با این سیستم شکست خوردند زیرا تمایلات ذهنی آنها آنها را به بیراهه کشاند. همه به جز یک معامله گر فرآیندهای ذهنی اشتباهی داشتند. ولز می گوید: “موفقیت از سر می آید.” سیستم خوب بود، اما نگرش ها و روانشناسی که معامله گران آن سیستم را به کار می بردند، نبود.

اکثر معامله گران مردان هستند که تمایل دارند فکر کنند روانشناسی چیزی نیست که واقعاً مهم باشد. آنها فکر می کنند که آنچه اهمیت دارد، مفاهیم ساده انگارانه عقلانی بودن، آگاه بودن و تجربه بودن است. به گفته ولز، با این حال، اگر مغز به درستی برنامه ریزی و تنظیم نشود، عقلانیت، اطلاعات و تجربه کمکی نمی کند. پس چه کنیم تا ذهن و ناخودآگاه خود به درستی عمل کنند؟

رویکرد ولز

ولز از طریق ضمیر ناخودآگاه و هیپنوتیزم روی مغز معامله گران کار می کند. کارآموزان در حالت اعتماد قرار می گیرند و شایستگی های لازم در مناطق ناخودآگاه مغز مستقر می شوند. اگر این روند کمی عجیب به نظر می رسد، این را در نظر بگیرید: برای سال ها، ولز به مردم کمک کرده است تا بر ترس ها و موانع خود غلبه کنند، و آنها را قادر می سازد تا در مسابقات قهرمانی ورزشی و حتی یک پیروزی المپیک را تضمین کنند. علاوه بر این، او به معامله گران کمک کرده است تا از طریق فعال کردن انرژی ذهنی مناسب، انگیزه و در نتیجه رفتار، درآمد کسب کنند. او تاکید می کند که هر فردی پل ها و موانع ذهنی منحصر به فردی دارد که برای اطمینان از موفقیت باید از آنها عبور کرد یا بر آنها غلبه کرد.

همچنین بخوانید: باورهای ذهن یک معامله گر برتر

«انضباط معامله گری» از اصلاح رفتار فرد در جهت مطلوب و غلبه بر مقاومت و ترس ذهنی که عموماً مانع می شود ناشی می شود. به ویژه در زمینه ترید، ولز معتقد است که “ارتش های مقاومت وجود دارد.” مغز معاملاتی در واقع مستلزم ادغام سرمایه گذاری مناسب و دانش بازار با قابلیت های ذهنی مناسب است. اینطور نیست که مهارت‌های معمولی بی‌اهمیت باشند، فقط این است که معمولاً توسط الگوهای ذهنی و رفتاری نادرست مغلوب می‌شوند.

بنابراین ترید مؤثر مستلزم اصلاح شخصیت است. به گفته ولز، “افرادی که مایل به انجام این کار نیستند، نباید حتی خود را به معامله گری بپردازند.” کسانی که فقط بر جنبه های به اصطلاح منطقی نمودارها و روندها تمرکز می کنند، از جمله همه آن الگوهایی مانند “پرچم ها، مثلث ها، و کانال ها یا توقف ها و محدوده های معاملاتی”، در نهایت در احساسات بی شماری که به ناچار وارد بازی می شوند و حتی غالب می شوند، دست و پا می زنند.

ولز توضیح می دهد که موارد فوق “نسخه فوق العاده کوتاه” نظریه او است، اما در واقع اصل موضوع است. علاوه بر این، او معتقد است که هر کسی می تواند یک معامله گر شود و بر ترس های خود غلبه کند. به شرطی که افراد از نظر بالینی بیمار نباشند، اگر واقعاً مایل باشند روی خودشان کار کنند، می توانند این اضطراب های اساسی را برطرف کنند. علاوه بر این، اگر می‌خواهند موفقیت حاصل شود، آنها نیاز به درک خوب و درک واقعیت دارند. البته، دانش و مهارت های مالی، اطلاعات و تحقیقات همگی هنوز نقش کلیدی دارند.

با این حال، رسیدن به آن کار سختی است. ولز معتقد است که مردم نباید فکر کنند که می توانند “با یک حساب کوچک شروع کنند و در عرض شش ماه از درآمد خود به عنوان یک معامله گر حرفه ای زندگی کنند.” زمان و فداکاری می خواهد. ولز معتقد است که اگر اینطور نبود جاده ها پر از فراری و پورشه می شد.

روش های تقویت مغز یک معامله گر

سوالات متداول
چگونه مغز معاملاتی را توسعه می دهید؟

برای به دست آوردن ذهنیت مناسب برای تبدیل شدن به یک معامله گر عالی، باید نقش احساسات و روانشناسی را بشناسید و فعالانه اقداماتی را برای کاهش این اثرات انجام دهید. یک استراتژی معاملاتی منظم و هدفمند داشته باشید. معاملات خود و نحوه انجام آنها را با نقاط ورود و خروج از پیش تعیین شده که می توان با استفاده از معیارهای صحیح اصلاح کرد، مستند کنید.

نورمن ولز کیست؟

نورمن ولز نویسنده کتاب آلمانی روانشناسی بازار به نام  (روانشناسی ترید اینگونه است که حرفه ای ها فکر و عمل می کنند) می باشد.

روانشناسی بازار به ما چه می آموزد؟

از آنجایی که بازیگران بازار انسان هستند، بازارها به‌عنوان مجموعه‌ای از انتخاب انسان‌ها می‌توانند رفتار گله‌داری و سایر تمایلات غیرمنطقی مانند فروش هراس‌آمیز و نشاط غیرمنطقی را که منجر به حباب‌های قیمت دارایی می‌شود، نشان دهند. با اذعان به وجود روانشناسی بازار، می توان فهمید که بازارها همیشه کارآمد و منطقی نیستند.

چگونه می توان از روانشناسی بازار به نفع خود استفاده کرد؟

با انجام تحقیقات شخصی، افراد می‌توانند تشخیص دهند که چه زمانی روان‌شناسی بازار مانند ترس یا حرص و طمع به ترتیب منجر به فروش بیش از حد یا شرایط خرید بیش از حد می‌شود و معاملات خلاف آن را انجام دهند – خرید زمانی که دیگران گرانفروشی می‌کنند و زمانی که دیگران بیش از حد می‌خرند، می‌فروشند. همچنین می‌تواند به جهش زودهنگام روی روندها کمک کند، اما بعد از اینکه روندها از اصول خود عبور کرده‌اند، آنها را تعقیب نمی‌کند.

همچنین بخوانید: چگونه یک تریدر (معامله گر موفق) باشیم؟ همه چیز در مورد ذهنیت است

نقش اساسی روانشناسی معامله گر دست کم گرفته می شود و تاکید بیش از حد بر جنبه فنی است. در حالی که هر دو ضروری هستند، مسلماً این طرز فکر درست است که معامله‌گران موفق را از ناموفق متمایز می‌کند. با این حال، یادگیری جنبه های فنی معاملات ساده تر از به دست آوردن یک مغز معاملاتی درجه یک است. دومی به طور کلی مستلزم کار شدید روی ویژگی‌های شخصیتی خود و ریشه‌کن کردن الگوهای رفتاری ریشه‌دار است. این فرآیند آسان نیست و نیاز به فداکاری، زمان و اغلب به کمک یک مربی ماهر دارد. با این وجود، نتایج بسیار محتمل است که سود سهام را درو کند.

تقویت مغز معامله گر - آکادمی بیتریوم

نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00