تحلیل احساسات در بازار مالی

تحلیل احساسات فرآیند تشخیص احساسات مثبت یا منفی در متن است. اغلب توسط مشاغل برای تشخیص احساسات در داده های اجتماعی، سنجش شهرت برند و درک مشتریان استفاده می شود. تا انتهای این مطلب همراه با آکادمی بیتریوم باشید.

انواع تحلیل احساسات

تحلیل احساسات بر قطبیت یک متن (مثبت، منفی، خنثی) تمرکز می‌کند، اما برای تشخیص احساسات و عواطف خاص (عصبانی، خوشحالی، غمگینی و غیره)، فوریت (فوری، نه فوری) و حتی مقاصد (علاقه‌مند) فراتر از قطبیت است.

بسته به اینکه چگونه می‌خواهید بازخورد و پرسش‌های مشتری را تفسیر کنید، می‌توانید دسته‌های خود را برای برآورده کردن نیازهای تحلیل احساسات خود تعریف و تنظیم کنید. در این میان، در اینجا برخی از رایج ترین انواع تحلیل احساسات آورده شده است:

تجزیه و تحلیل احساسات درجه بندی شده

اگر دقت قطبیت برای کسب و کار شما موثر می باشد، ممکن است دسته بندی قطبیت خود را گسترش دهید تا سطوح مختلف مثبت و منفی را شامل شود:

  • خیلی مثبته
  • مثبت
  • خنثی
  • منفی
  • خیلی منفی

این معمولاً به عنوان تجزیه و تحلیل احساسات درجه بندی شده یا دقیق شناخته می شود و می تواند برای تفسیر رتبه بندی های 5 ستاره در یک بررسی استفاده شود، به عنوان مثال:

خیلی مثبت = 5 ستاره
خیلی منفی = 1 ستاره

همچنین در اینجا از آکادمی بیتریوم بخوانید در باره احساسات معامله گر

تشخیص احساسات

تجزیه و تحلیل احساسات و همچنین تشخیص درست احساسات مانند شادی، ناامیدی، خشم و غم به شما اجازه می دهد تا فراتر از قطبیت بروید. بسیاری از سیستم‌های تشخیص احساسات از واژگان (به عنوان مثال؛ فهرست کلمات و احساساتی که منتقل می‌کنند) یا الگوریتم‌های پیچیده یادگیری ماشینی استفاده می‌کنند.

یکی از معایب استفاده از واژگان این است که افراد احساسات را به روش های مختلف بیان می کنند. برخی از کلماتی که معمولاً خشم را بیان می‌کنند، مانند بد یا کشتن (مثلاً محصول شما خیلی بد است یا پشتیبانی مشتری شما مرا می‌کشد) ممکن است بیانگر خوشحالی باشد (مثلاً این بد است یا شما دارید آن را می‌کشید).

تحلیل احساسات مبتنی بر جنبه

معمولاً هنگام تجزیه و تحلیل احساسات متون، می خواهید بدانید که افراد کدام جنبه ها یا ویژگی های خاصی را به صورت مثبت، خنثی یا منفی ذکر می کنند.

نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید.

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

کریپتوکست

!این مقاله قابل شندین است

Volume
Play
1x
00:00/00:00

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00