ویژگی های یک تریدر موفق
امروز اومدیم با یک ویدیو آموزشی دپارتمان روانشناسی بازارهای مالی خیلی خفن در آکادمی بیتریوم برای دوستان خوب بیتریومی ها

امروز قرار هست که درباره 10 قانون ترید موفق براتون باز کنیم قطعا برای تهیه این ویدیو زمان بسیار زیادی صرف شده اگه ویدیو رو دوست داشتین حتما با دوستان و آشنایان به اشتراک بذارید. راستی اطلاع دارید دپارتمان رمزارز آکادمی بیتریوم تحلیل ها و سیگنال های رایگان روزانه در سایت منتشر می کند ؟ این دونکته را حتما رعایت کنید !!!

از معامله در آخر هفته ها خودداری کنید

پرایس اکشن آخر هفته در بازار رمزارز معمولا نوسانی است و حجم معاملات کم می شود. این موضوع باعث می شود تا پیش بینی پرایس اکشن سخت شود.

هیچگاه سعی به انتقام گرفتن در معامله نکنید

هنگامی که یک معامله را به پایان می رسانید، چه به ضرر چه سود، نمودار را ببندید و تا 24 ساعت به آن نگاه نکنید. این کار باعث می شود تا به دنبال انجام معامله ای انتقام جویانه نروید. همان دلیلی که باعث شده تا معامله شما بسته شود، دقیقا همان دلیلی است که نباید دوباره بلافاصله وارد همان معامله شوید. یکی از دلایل اصلی معاملاتی که از روی انتقام صورت می گیرد ، باخت احساسی معامله کننده است. هیچ دلیل منطقی وجود ندارد که تضمین کند که اگر دوباره وارد همان معامله شوید، زیان شما جبران می شود و احتمالا بتوانید جای دیگر یک معامله بهتری انجام دهید.

همچنین بخوانید: پشیمانی گریزی چیست؟

ویژگی های یک تریدر موفق 9

ویژگی های یک تریدر موفق

اصول ترید موفق چیست ؟

قانون 1: همیشه از یک طرح معاملاتی استفاده کنید

طرح معاملاتی مجموعه ای از قوانین مکتوب است که معیارهای ورود، خروج و مدیریت پول معامله گر را برای هر خرید مشخص می کند. با فناوری امروزی، آزمایش یک ایده معاملاتی قبل از ریسک کردن پول واقعی آسان است. این روش که به عنوان بک تست شناخته می شود، به شما این امکان را می دهد که ایده معاملاتی خود را با استفاده از داده های تاریخی اعمال کنید و تعیین کنید که آیا قابل اجرا است یا خیر. هنگامی که یک طرح توسعه یافت و آزمایش بکآزمایی نتایج خوبی را نشان داد، می توان از آن در معاملات واقعی استفاده کرد. نکته کلیدی در اینجا این است که به برنامه پایبند باشید. قرار دادن معاملات خارج از طرح معاملاتی، حتی اگر برنده شوند، استراتژی ضعیف تلقی می شود.

قانون 2: با تجارت مانند یک تجارت رفتار کنید

برای موفقیت، باید به تجارت به عنوان یک تجارت تمام وقت یا پاره وقت نگاه کنید، نه به عنوان یک سرگرمی یا شغل. اگر به عنوان یک سرگرمی مورد توجه قرار گیرد، هیچ تعهد واقعی برای یادگیری وجود ندارد. اگر این شغل باشد، می تواند ناامید کننده باشد زیرا هیچ چک حقوقی منظمی وجود ندارد. تجارت یک تجارت است و متحمل هزینه، ضرر، مالیات، عدم اطمینان، استرس و ریسک است. به عنوان یک معامله گر، شما اساسا یک صاحب کسب و کار کوچک هستید و باید برای به حداکثر رساندن پتانسیل کسب و کار خود تحقیق و استراتژی داشته باشید.

قانون 3: از فناوری به نفع خود استفاده کنید

تجارت یک تجارت رقابتی است. بی‌خطر می‌توان فرض کرد که فردی که در طرف دیگر معامله می‌نشیند، از تمام فناوری موجود بهره می‌برد. پلتفرم‌های نمودار به معامله‌گران راه‌های بی‌نهایتی برای مشاهده و تحلیل بازارها می‌دهند. بک تست یک ایده با استفاده از داده های تاریخی از اشتباهات پرهزینه جلوگیری می کند. دریافت به‌روزرسانی‌های بازار از طریق تلفن هوشمند به ما این امکان را می‌دهد تا معاملات را در هر نقطه نظارت کنیم. فناوری که ما بدیهی می دانیم، مانند اتصال به اینترنت پرسرعت، می تواند عملکرد معاملات را تا حد زیادی افزایش دهد. استفاده از فناوری به نفع خود و به روز نگه داشتن محصولات جدید، می تواند در تجارت سرگرم کننده و مفید باشد.

همچنین بخوانید: احساسات معامله گر

قانون 4: از سرمایه تجاری خود محافظت کنید

صرفه جویی در پول کافی برای تامین مالی یک حساب تجاری، زمان و تلاش زیادی را می طلبد. اگر مجبور باشید دو بار این کار را انجام دهید، می تواند حتی دشوارتر باشد. توجه به این نکته حائز اهمیت است که محافظت از سرمایه تجاری شما مترادف با عدم تجربه معامله با ضرر نیست. همه معامله گران معاملات زیانده دارند. حفاظت از سرمایه مستلزم عدم پذیرش ریسک های غیرضروری و انجام هر کاری که می توانید برای حفظ تجارت خود انجام دهید.

قانون 5: دانشجوی بازار شوید

به آن به عنوان آموزش مداوم فکر کنید. معامله گران باید هر روز بر یادگیری بیشتر تمرکز کنند. مهم است که به یاد داشته باشید که درک بازارها، و همه پیچیدگی های آنها، یک فرآیند مداوم و مادام العمر است. تحقیقات سخت به معامله گران اجازه می دهد تا حقایق را درک کنند، مانند آنچه که گزارش های مختلف اقتصادی به چه معنا هستند. تمرکز و مشاهده به معامله گران اجازه می دهد تا غرایز خود را تیز کنند و تفاوت های ظریف را بیاموزند. سیاست جهانی، رویدادهای خبری، روندهای اقتصادی – حتی آب و هوا – همه بر بازارها تأثیر دارند. محیط بازار پویا است. هر چه معامله گران بیشتر بازارهای گذشته و فعلی را درک کنند، آمادگی بیشتری برای رویارویی با آینده دارند.

ترید موفق شامل چه مواردی است؟

خب در قسمت قبلی متوجه شدیم که:

  • پایینند به طرح معاملاتی یا استراتژی خودمون باشیم.
  • بعد از آزمایش بک تست پول واقعی را وارد معاملات اصلی خود کنیم.
  • در بازارهای مالی واقع بینانه نگاه کنیم و متحمل هزنینه،ضرر،مالیات،استرس و ریسک باشیم.

اما در این قسمت به قوانین مکمل قسمت اول می پردازیم. و حتما این نکته یادتان باشد که بکارگیری این قوانین باهم اثرات قوی دارد.

اصول ترید موفق چیست؟

قانون 6: فقط چیزی را که می توانید از دست بدهید، ریسک کنید

قبل از شروع استفاده از پول نقد واقعی، مطمئن شوید که تمام پول موجود در آن حساب معاملاتی واقعاً قابل مصرف است. اگر اینطور نیست، معامله گر باید به پس انداز ادامه دهد تا زمانی که اینطور شود. پول موجود در حساب معاملاتی نباید برای شهریه کالج بچه ها یا پرداخت وام مسکن اختصاص داده شود. معامله گران هرگز نباید به خود اجازه دهند که فکر کنند صرفاً از این تعهدات مهم دیگر پول قرض می گیرند. از دست دادن پول به اندازه کافی آسیب زا است. اگر سرمایه ای باشد که در وهله اول هرگز نباید در معرض خطر قرار می گرفت، حتی بیشتر از این اتفاق می افتد. همچنین بخوانید: شاخص ترس و طمع چیست؟ چه کاربردهایی دارد؟

قانون 7: یک روش مبتنی بر واقعیت ها ایجاد کنید

صرف زمان برای توسعه یک روش معاملاتی مناسب ارزش تلاش را دارد. ممکن است وسوسه انگیز باشد که به کلاهبرداری های مبادله ای «خیلی آسان مثل چاپ پول است» که در اینترنت رایج است، باور کنیم. اما حقایق، نه احساسات یا امید، باید الهام بخش توسعه یک طرح معاملاتی باشند. معامله گرانی که عجله ای برای یادگیری ندارند، معمولاً زمان آسان تری برای بررسی تمام اطلاعات موجود در اینترنت دارند. این را در نظر بگیرید؛ اگر می‌خواهید شغل جدیدی را شروع کنید، به احتمال زیاد باید حداقل یک یا دو سال در یک کالج یا دانشگاه تحصیل کنید تا اینکه حتی واجد شرایط درخواست موقعیت در رشته جدید باشید. یادگیری نحوه تجارت حداقل به همان مقدار زمان و تحقیق و مطالعه مبتنی بر واقعیت نیاز دارد.

ویژگی های یک تریدر موفق

قانون 8: همیشه از Stop Loss استفاده کنید

استاپ ضرر یک مقدار ریسک از پیش تعیین شده است که یک معامله گر مایل به پذیرش در هر معامله می باشد. حد ضرر می تواند یک مقدار دلار یا درصد باشد، اما در هر صورت، قرار گرفتن معامله گر را در طول معامله محدود می کند. استفاده از حد ضرر می تواند مقداری از استرس معاملات را از بین ببرد زیرا می دانیم که در هر معامله ای فقط مقدار X را از دست خواهیم داد. نداشتن استاپ ضرر عمل بدی است، حتی اگر منجر به معامله برنده شود. خروج با توقف ضرر، و در نتیجه داشتن یک معامله بازنده، اگر در قوانین طرح معاملاتی قرار گیرد، باز هم معاملات خوبی است. ایده آل این است که از همه معاملات با سود خارج شوید، اما این واقع بینانه نیست. استفاده از توقف تلفات حفاظتی کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که ضررها و خطرات محدود هستند. همچنین بخوانید: 10 مرحله عاطفی در روانشناسی ترید

قانون 9: بدانید چه زمانی معامله را متوقف کنید

دو دلیل برای توقف معامله وجود دارد: یک طرح معاملاتی ناکارآمد و یک معامله گر ناکارآمد. یک طرح تجاری ناکارآمد زیان های بسیار بیشتری از آنچه در آزمایش های تاریخی پیش بینی شده بود نشان می دهد. پیش می آید. ممکن است بازارها تغییر کرده باشند یا نوسانات کاهش یافته باشد. به هر دلیلی، برنامه معاملاتی آنطور که انتظار می رود عمل نمی کند. بی عاطفه و کاسبکار بمانید. وقت آن است که طرح معاملاتی را دوباره ارزیابی کنید و چند تغییر ایجاد کنید یا با یک برنامه معاملاتی جدید از نو شروع کنید. یک طرح تجاری ناموفق مشکلی است که باید حل شود. لزوماً پایان تجارت تجاری نیست. یک معامله گر ناکارآمد کسی است که یک برنامه معاملاتی ایجاد می کند اما نمی تواند آن را دنبال کند. استرس بیرونی، عادات بد و عدم فعالیت بدنی همگی می توانند به این مشکل کمک کنند. معامله‌گری که در شرایط اوج معامله نیست، باید استراحت کند. پس از رفع هرگونه مشکل و چالش، معامله گر می تواند به تجارت بازگردد.

همچنین بخوانید: هنر کاهش ضرر و زیان در ارز دیجیتال

ویژگی های یک تریدر موفق 10
ویژگی های یک تریدر موفق
ویژگی های یک تریدر موفق

قانون 10: تجارت را در چشم انداز حفظ کنید

هنگام معامله بر روی تصویر بزرگ متمرکز بمانید. یک معامله با ضرر نباید ما را شگفت زده کند. بخشی از تجارت است. تجارت برنده تنها یک قدم در مسیر رسیدن به یک تجارت سودآور است. این سود انباشته است که تفاوت ایجاد می کند. هنگامی که یک معامله گر برد و باخت را به عنوان بخشی از تجارت بپذیرد، احساسات تأثیر کمتری بر عملکرد معاملات خواهند داشت. این بدان معنا نیست که ما نمی توانیم در مورد یک تجارت پربار به خصوص هیجان زده باشیم، اما باید در نظر داشته باشیم که معامله با ضرر هرگز دور از دسترس نیست. تعیین اهداف واقع بینانه بخش مهمی از چشم انداز معاملات است. کسب و کار شما باید بازدهی معقولی را در مدت زمان معقولی کسب کند. اگر انتظار دارید تا روز سه شنبه مولتی میلیونر شوید، خود را برای شکست آماده کرده اید. درک اهمیت هر یک از این قوانین معاملاتی، و نحوه کار آنها با یکدیگر، می تواند به یک معامله گر کمک کند تا یک تجارت تجاری پایدار ایجاد کند. معامله گری کار سختی است و معامله گرانی که نظم و حوصله پیروی از این قوانین را دارند، می توانند شانس موفقیت خود را در یک عرصه بسیار رقابتی افزایش دهند.

برای خواندن مطالب بیشتر همراه آکادمی بیتریوم باشید، همچنین نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.
4/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00