چهار درس تمرین ذهن آگاهی در مورد ترید  

چهار درس تمرین ذهن آگاهی در مورد ترید  

در این مقاله، چهار درس را دپارتمان روانشناسی آکادمی بیتریوم به اشتراک می‌گذارد که تمرین مدیتیشن ذهن‌ آگاهی مداوم در مورد معامله در بازارها به افرادی زیادی آموخته است.

همانطور که شما دوستان بیتریومی می دانید، من حدود 14 سال پیش ترید تمام وقت (برای امرار معاش) را شروع کردم.
با نگاهی به گذشته، باید بگویم، در آن سال‌ها (یعنی چیزهای عمیقاً متحول کننده) بیش از آنچه در تمام زندگی‌ام آموخته‌ام، آموخته‌ام، و انتظار دارم درس‌ها، شکست‌ها و موفقیت‌ها (همه کاملاً در هم تنیده شده‌اند)این کاری است که ترید با شما انجام می دهد. این یک زمینه کاملاً رقابتی است و شما را مجبور می کند که خودتان را بشناسید و “کارهایتان را جمع کنید”.
اینگونه است که شما تصمیم گیرنده بهتری می شوید، اما در عین حفظ تمرکز و ثبات ذهنی، توانایی بیشتری برای مقابله با فراز و نشیب های بازار دارید.
اگر نمی توانید به نقطه ای برسید که بتوانید آن کارها را انجام دهید، متأسفانه، آینده ای برای شما در ترید  وجود نخواهد داشت. (شاید شما همچنان به عنوان یک سرمایه گذار بلندمدت خوب عمل کنید.

شخصاً، این نیاز به خودآگاهی بیشتر (و در کل نسخه روشن تر از خودم) من را به تمرین مراقبه ذهن آگاهی سوق داد.
ذهن آگاهی در سفر تجاری یا تریدی من بسیار موثر بوده است، و به همین دلیل است که من آن را به یک مرکز اصلی در این وب سایت آموزشی از دپارتمان روانشناسی آکادمی بیتریمو تبدیل می کنم.

توانایی ایجاد فاصله از افکار و احساساتم و تجربه آنها تحت نوری متفاوت و مثبت تر، زندگی من را تقویت کرده و در عین حال من را به یک معامله گر بسیار بهتر تبدیل کرده است.

همچنین بخوانید: جملات تاکیدی مثبت در بازار مالی

چهار درس تمرین ذهن آگاهی در مورد ترید  

چهار درس است تمرین ذهن آگاهی در مورد ترید

1. 80% در حال نمایش است

مهارت اصلی مدیتیشن (ذهن آگاهی یا غیره) در حال نشان دادن است.
ظاهر شدن کاری نیست که یک بار انجام دهیم. این کاری است که ما بارها و بارها انجام می دهیم.
آیا آسان است؟ خیر
ظاهر شدن گاهی خیلی سخت است. ذهن شما بهانه‌ها را پیدا می‌کند، شما مقاومت می‌کنید، اما این تمام هدف ظاهر شدن است – به هر حال این کار را انجام می‌دهد، مهم نیست ذهن شما چه چیزی به شما می‌گوید.
ظاهر شدن اساس تمرین مراقبه و یکی از کلیدهای موفقیت تقریباً در هر چیزی در زندگی است به خصوص معامله در بازارهای مالی. در معاملات، نشان دادن چند مزیت دارد:
1. شما شروع به گرفتن هر سیگنالی می کنید که سیستم شما شناسایی می کند. یا تا جایی که می توانید. هر چه بیشتر ترید  خود را انجام دهید. سیستم اثبات شده، شما بیشتر شانس موفقیت آماری خود را افزایش می دهید.

2. به شما امکان می دهد از فرصت های نادر (و بالقوه تغییر دهنده زندگی) در بازارها استفاده کنید. هرچه بیشتر ظاهر شوید، احتمال اینکه در مکان مناسب و در زمان مناسب برای برخی از فرصت‌های بالقوه بسیار سودآور باشید، بیشتر می‌شود.

همچنین بخوانید: چگونه یک تریدر (معامله گر موفق) باشیم؟ همه چیز در مورد ذهنیت است

3. ظاهر شدن شما را کمتر مستعد ناامید شدن می کند. اگر معامله ای به نفع شما کار نکرد، می دانید که همیشه معامله بعدی وجود دارد، و بعد از آن، و غیره. چون در حال حاضر هستید، معامله در مورد یک معامله کمتر می شود. تبدیل به یک فرآیند می شود.

4. وقتی ظاهر می شوید، به آرامی در حال توسعه مهارت هستید. بسیار ساده است: تسلط به دنبال ثبات است. اغلب، ما تمایل داریم فکر کنیم که توسعه مهارت مستلزم تلاشی عظیم است، اما هیچ چیز نمی تواند دور از حقیقت باشد. نشان دادن و ثابت بودن شما را بیش از هر چیز به تسلط نزدیک می کند.
بنابراین، همانطور که می بینید، حضور در هر کاری که انجام می دهید بسیار مهم است و به نظر من، تنها شکست در حاضر نشدن است.

  2. فرآیند همه چیز استپ

در اوایل این سفر مراقبه‌ام، یکی از درس‌هایی که یاد گرفتم این بود: وقتی بیش از حد به نتیجه‌ای که خیلی آرزو می‌کنیم می‌چسبیم، اغلب محقق نمی‌شود. نه به دلیل برخی دلایل متافیزیکی، بلکه به این دلیل که اغلب ذهن خودمان مانع می شود. می بینید، بسیاری از مردم در انتظار سعادت یا نوعی حالت ذهنی “روشن شده” به مدیتیشن ذهن آگاهی وارد می شوند. آنها می نشینند و همین الان انتظار دارند. با انتظار، آنها بیش از حد فکر می کنند، بنابراین، دیگر مراقبه نمی کنند.
تمرکز از بین می رود، و از آنجایی که این احساس سعادت در هیچ کجا یافت نمی شود، فرد شروع به احساس آشفتگی می کند و حتی بیشتر فکر می کند. طبیعتاً در چنین شرایطی، سعادت، آرامش، روشنگری، هر چیزی که انسان بخواهد غیرممکن است.
این حالت‌های سعادت‌بخش بی‌نظیر هر از گاهی در طول مدیتیشن رخ می‌دهند، اما آنچه مهم است درک کنیم این است که تمرین مراقبه ذهن آگاهی به دنبال آن حالات نیست. این تمرین در مورد پذیرفتن همه حالت‌هایی است (معمولی یا غیر معمول) که خود را هر طور که هستند به شما نشان می‌دهند و به آن‌ها نمی‌چسبید یا سعی نمی‌کنید از آنها اجتناب کنید.
با تک تک آنها، به آرامی و مهربانی کار می کند.

همچنین بخوانید: چرا معامله گران از قدرت روانشناسی غافل می شوند؟

مردم معمولاً جذب ایده ترید می شوند زیرا این ایده هیجان انگیز است و پتانسیل تحقق آن بسیار زیاد است. بنابراین، به راحتی می‌توان در پایان این یا آن دوره روی هدف نهایی X بازگشت وسواس داشت. اما، ترید و مدیتیشن هر دو فرآیند هستند.
شما یک کار را به بهترین شکل ممکن انجام می دهید و سپس کار دیگری را انجام می دهید.
اگر همینطور به آن ادامه دهید، چند چیز یکی پس از دیگری تبدیل به چیزهای زیادی می شوند و قبل از اینکه متوجه شوید، نتایج شما ملموس می شود. به آرامی اما با اطمینان. ولی، در این دو مورد (ذهن‌آگاهی و معامله)، بعید به نظر می‌رسد که به نتیجه‌ای برسید، اگر به یک نتیجه خاص وسواس دارید و در هر مرحله منتظر آن هستید. شما باید به فرآیند ایمان کامل داشته باشید و حتی به هدف نهایی فکر نکنید.

نکته کلیدی این است که روی گام های کوچک تمرکز کنید. این را در نظر داشته باشید: این یک ماراتن است، نه دوی سرعت.

3. نفس شما برای شما تله خواهد گذاشت

مدیتیشن ذهن آگاهی به من این امکان را داده است که نسخه معتبرتری از خودم باشم. اما همیشه اینطور نبود. در روزهای اولیه‌ام، به نوعی این ایده را روشن کرده بودم که کسی که مدیتیشن می‌کند به طور پیش‌فرض همیشه متمرکز، حاضر، آرام و در آرامش است و این به سرعت برای من تبدیل به یک مشکل شد.

من نقش یک مراقبه را بازی می کردم. مسلماً، این تمرین به من کمک کرد تا راحت‌تر و آرام‌تر شوم (به طور کلی)، اما گاهی اوقات اصلاً احساس آرامش و احساس آرامش نمی‌کردم.
در عوض، من احساسات «منفی» را تجربه کردم، زیرا در نهایت، اینها همه بخش‌هایی از تجربه انسانی هستند.
با این حال، به جای اینکه به خودم اجازه دهم آن احساسات را تجربه کنم – به یاد داشته باشید که تمرکز حواس یک تمرین تجربی بدون قضاوت است. من آنها را رد کردم، آنها را نادیده گرفتم و به سادگی طوری رفتار کردم که انگار آرام هستم.

همچنین بخوانید: باورهای ذهن یک معامله گر برتر

یعنی به معنای واقعی نقش بازی کردم.
و این طعنه آمیز است زیرا در ایفای این نقش، در تلاش برای رفتار آگاهانه، در تمرین ذهن آگاهی خود خرابکاری می کردم.
در این لحظات، به خودم اجازه نمی‌دادم که خود واقعی‌ام باشم و وجود اصیل خود را تجربه کنم. این تله ای است که نفس من برایم درست کرده بود و من درست در آن افتادم.
متأسفانه، در معاملات نیز تقریباً یکسان است: نفس‌های ما تله‌هایی برای ما خواهند گذاشت و یکی از بارزترین آنها این است که ما را در مورد کوه‌های ثروت و ثروتی که ترید به ما کمک می‌کند هیجان زده کند.
این به راحتی در توییتر قابل مشاهده است: بسیاری از معامله گران می خواهند آنقدر بد (و سریع) ثروتمند شوند که حتی نام ها و تصاویر توییتر آنها نیز این وسواس را نشان می دهد. آیا شما چنین نگرشی دارید؟ این نگرش وحشتناکی است که به عنوان یک معامله‌گر داشته باشید، زیرا استعداد شما را برای ارضای عاطفی کوتاه‌مدت نشان می‌دهد.
این نشان می دهد که شما بیشتر مستعد اشتباهات تجاری ناشی از ترس و طمع هستید. از کجا این را میدانم؟ چون در گذشته ای نه چندان دور من نیز اینطور بودم.

کسانی که در این سراب ثروت غرق می شوند، هرگز دور نمی شوند. ترید می تواند به شما در ایجاد ثروت زیادی کمک کند،
اما، ترید نیز می تواند بد باشد.
گاهی اوقات شما اشتباه می کنید و عواقب آن را متحمل می شوید.
گاهی اوقات، شما خیلی کار می کنید و چیزی جز ضرر برای نشان دادن ندارید.
چه کسی وقتی این اتفاق می‌افتد شکست می‌خورد – آیا این معامله‌گری است که نفسش در هر معامله‌ای آویزان می‌شود، یا کسی است که سطح سر و با آرامش روی روند خود متمرکز می‌شود؟
اولین معامله گر، بدیهی است.
بنابراین، نفس خود را کنترل کنید، روی ترید خوب تمرکز کرده و به عنوان یک معامله گر عملکرد بهتری خواهید داشت.

چهار درس تمرین ذهن آگاهی در مورد ترید  

4. ما کنترل کمی داریم و این خوب است

هر لحظه که می گذرد به مرگ نزدیک تر می شوی. شما می توانید آرزو کنید که در پیری بمیرید، اما در نهایت این از دست شما خارج است. در همین لحظه، سقف ممکن است روی سر شما بیفتد، زیرا به نوعی سازندگان خانه که خانه شما را ساخته اند، کار خود را به درستی انجام نداده اند.
می‌توانید دقیقه بعد از خانه بیرون بروید و از پسری بخواهید که با تلفنش پیامک می‌فرستد و با ماشینش شما را زیر پا بگذارد.

ممکن است سلول‌های سرطانی در بدن شما در حال رشد باشند که حتی از آن‌ها خبر ندارید. این چیزها تاسف بار خواهد بود، اما بسیار ممکن است. همه چیز از یک زنجیره طولانی و غیرقابل درک علت و معلولی رخ می دهد که شما کنترل کمی روی آن ندارید. قوانینی که برای اداره کل جامعه ایجاد می کنیم، احتمال وقوع اتفاق بدی را برای ما کاهش می دهد تا بتوانیم طولانی تر زندگی کنیم.

همچنین بخوانید: رازهای روانشناسی قبل از ترید

قوانین ساختاری برای رفتار انسان ایجاد می کنند. اما این ساختار اطمینان ایجاد نمی کند. فقط احتمال اتفاق بد را کاهش می دهد. در نهایت، اطمینان یا کنترلی که فکر می کنیم داریم یک توهم است. این یک توهم زیباست، اما فقط یک توهم است.
شما واقعا نمی توانید محیط زیست، آب و هوا و طبیعت مادر را کنترل کنید. شما نمی توانید تک تک افرادی را که روی این زمین راه می روند کنترل کنید و حتی شما کنترل کاملی بر بدن خود ندارید.
هر نفسی که می کشی منحصر به فرد است و می تواند آخرین نفس باشد. هر ضربان قلب شما می تواند آخرین ضربان شما نیز باشد. شخصاً یک تمرین مدیتیشن مداوم به من کمک کرد تا ماهیت متغیر و نامطمئن زندگی را درک کنم.
این به من کمک کرد تا با آن صلح کنم و از آن به خاطر چیزی که هست قدردانی کنم، هر چند که ممکن است مضحک، پوچ یا بی معنی به نظر برسد.
و وقتی یاد می گیرید دنیا را همانطور که هست ببینید و بپذیرید، مطمئناً بر نحوه دید شما از بازار و ترید تأثیر می گذارد.
بسیاری از مردم می‌دانند که در معاملات چه باید بکنند، اما به نظر نمی‌رسد این کار را انجام دهند زیرا فاقد این درک تجربی یا خرد هستند.
جایی در ذهن خود می دانند که بازارها نامطمئن هستند. در عین حال، آنها اعتقاداتی دارند که خلاف آن را نشان می دهد.
و طبیعتاً وقتی مجموعه‌ای از باورها با هم تضاد دارند، به طور سیستماتیک بر اساس باورهایی عمل می‌کنند که وزن بیشتری در ذهنشان دارد. وقتی از باور قطعی دست برداریم، واقعیت های بازار را بیشتر می پذیریم. از دست دادن ها همان وزن را در ذهن شما نگه نمی دارند، زیرا می دانید (از نظر عقلی و تجربی) موقتی است.
وقتی تمرینی مانند تمرکز حواس دارید که روزانه شما را با این واقعیت مواجه می کند، در نهایت به ترید  شما نفوذ می کند. تلاش برای کنترل نتایج ترید  خود را متوقف می کنید. شما فقط بنشینید و بگذارید همه چیز همانطور که ممکن است اتفاق بیفتد در حالی که به قوانین خود اعتماد دارید.

نتیجه گیری
تمرین ذهن آگاهی به من آموخت که چگونه به معاملات نزدیک شوم و با آرامش درونی و انعطاف پذیری در بازارها حرکت کنم.
بیشتر اوقات، من اصلاً خودم را در بازار نمی بینم – آنها مانند گذشته احساس بی کفایتی، بی لیاقتی یا کمبود را به من منعکس نمی کنند.
اکثرا، من آنها را همان طور که هستند می بینم و شما هم می توانید به این هدف برسید.
• یک استراتژی اثبات شده معامله کنید
• اندازه هایی را که می توانید از نظر احساسی کنترل کنید، ترید کنید
• روی تصویر بلند مدت تمرکز کنید
• تمرین مراقبه را انتخاب کنید
تنها چیزی که وجود دارد این است که مدیتیشن تقریباً مانند رفتن به باشگاه است. لحظه ای که از سازگاری با آن دست بکشید، تغییراتی که در حال پرورش آن بوده اید به تدریج محو خواهند شد. بنابراین، این یک تمرین مادام العمر است.

اگر علاقه مند به یادگیری در تسلط روانشناسی ترید هستید، دپارتمان روانشناسی آکادمی بیتریوم را بررسی کنید.
در این دپارتمان به عواملی که باعث شکست معامله گران می شوند، چگونه چشم انداز خود را تغییر دهید، چگونه به احتمالات فکر کنید، و چگونه ثبات عاطفی را پس از معامله حفظ کنید، می پردازیم.

نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00