بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج کدام است؟

بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج کدام است؟

بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج کدامند؟ این سوالی است که چه در دنیای رمزارزها تازه‌ وارد باشید و چه سابقه طولانی خرید و فروش داشته باشید، حداقل یک‌بار با آن مواجه شده‌اید. بیت کوین به عنوان اولین رمزارز معرفی شده، کار خودش را با استخراج یا mining شروع کرد. این روش تا چند سال، مهم‌ترین راه به‌دست آوردن بیت کوین بود. امروزه رمزارزهای متنوعی به دنیای ارزهای دیجیتال معرفی شده‌اند، که تعدادی از آن‌ها برای استخراج جذاب هستند. پس تا انتهای این مقاله همراه آکادمی بیتریوم باشید. همچنین جهت خواندن مطالب بیشتر دپارتمان رمز ارز کلیک کنید.

وقتی صحبت از استخراج به میان می آید، مهمترین عاملی که باید در نظر گرفته شود، سودآوری است. با این حال، برخی از ماینرهای تازه کار ممکن است این معیار را اشتباه تفسیر کنند: این معیار صرفاً به قیمت کوین یا توکن وابسته نیست. همچنین باید هزینه‌های راه‌اندازی یک ریگ استخراج ارز دیجیتال و همچنین مقدار ارز دیجیتالی که می‌توانید در روز به دست آورید، تعداد بلاک‌هایی که باید برای کسب سود استخراج کنید و غیره را در نظر بگیرید.

استفاده از ماشین حساب ماینینگ برای محاسبه سودآوری عملیات استخراج گزینه مناسبی می تواند برای سودآوری آینده شما باشد. برای مشاهده میزان سودی که می توانید در روز داشته باشید، ارز دیجیتالی که می خواهید استخراج کنید، سخت افزار، قدرت هش و غیره را وارد کنید. نکته قابل توجه به خاطر داشته باشید که ماینینگ یک سرمایه گذاری بلندمدت است و به دلیل نوسانات بالای بازار کریپتو، آنچه امروز سودآور است ممکن است فردا باعث از دست دادن پول شما هم شود.

همچنین بخوانید: چگونه ارز دیجیتال را استخراج کنیم؟

استخراج ارزهای دیجیتال یعنی چه؟

برای درک این موضوع از یک مثال استفاده می کنیم؛ وقتی قرار باشد من و شما پولی را از طریق فرآیند کارت به کارت به یکدیگر منتقل کنیم، کارمزدی از حساب ما بابت این انتقال کسر می شود. بخشی از این کارمزد برای سرمایه گذار دستگاه ATM و بخشی نیز برای بانک رابط است. در نگاه کلی نیز می توان همچین دیدگاهی به استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال داشت، که این افراد سخت افزار های خود را در اختیار شبکه بلاک چین قرار می دهند و جابجایی های پولی را بین عرضه کنندگان و تقاضا کنندگان انجام می دهند. فلذا از این جا به جایی، کارمزدی دریافت می کنند که به این کارمزد اصطلاحا پاداش شبکه گفته می شود. پاداش استخراج کنندگان نیز به واحد پولی ارزهای دیجیتال پرداخت می شود.

بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج کدام است؟

آیا استخراج ارزهای دیجیتال سود آور است؟

این روزها دیگر استخراج ارزهای دیجیتال به عنوان یکی از پردرآمد‌ترین فعالیت‌های دنیای مدرن محسوب می‌شود. قدمت و محبوبیت بیت کوین هم باعث شده که استخراج این رمزارز در بین تمام ارزهای دیجیتال بیشتر از همه باشد. شرایط به گونه‌ای است که بیش از ۱ میلیون نفر یا سازمان مشغول استخراج بیت کوین هستند و از این راه کسب سود می‌کنند. با این حال طرفداران دنیای رمزارزها باید توجه داشته باشند که استخراج همه‌ی ارزهای دیجیتال سودآور نیست و باید قبل از شروع فعالیت در این حوزه از سودآوری رمزارز مربوطه اطمینان حاصل کرد.

همچنین بخوانید: استخر استخراج رمزارز

تاریخچه‌ی استخراج ارزهای دیجیتال از همان زمان پیدایش بیت کوین آغاز شد. در واقع بیت کوین اولین ارز دیجیتالی است که برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ میلادی استخراج شد و این مفهوم را به سر زبان‌ها انداخت. از آن زمان تاکنون سرمایه‌گذاران زیادی علاقه‌ی خود به شرکت در این عملیات را نشان داده‌اند و توانسته‌اند به سودهای کلانی برسند.

برای کسانی که هنوز مفهوم استخراج ارزهای دیجیتال را درک نکرده‌اند یا کسانی که با این پدیده آشنایی دارند، ولی مطمئن نیستند که هنوز استخراج ارزهای دیجیتال در سال 2022 و 2023 میلادی به صرفه است یا خیر، آکادمی بیتریوم این مقاله را آماده کرده تا پاسخ تمام سوال‌هایتان را دریافت کنید. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

برخی از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2022:

اتریوم (ETH)

وقتی صحبت از انتخاب ارز دیجیتال برای استخراج به میان می‌آید، بسیاری از مردم دومین ارز دیجیتال محبوب، قراردادهای هوشمند اصلی را انتخاب می‌کنند. با این حال، در بیشتر موارد، هر چه تعداد افرادی که سعی در استخراج یک کوین واحد داشته باشند، بیشتر باشد، هر یک از آنها سود بیشتری خواهند داشت (تا حدی به این دلیل که پاداش هر بلوک نصف/سه برابر شده و غیره، و تا حدی به این دلیل که کوینبه کل عرضه خود سریعتر می رسد).

همچنین بخوانید: اتریوم چیست ؟ و چه کاربردهایی دارد ؟

اتریوم کلاسیک (ETC)

برای بازیابی پس از حمله DAO، اتریوم مجبور شد در سال 2016 یک هارد فورک انجام دهد. اتریوم کلاسیک همان طور که از نامش پیداست، نسخه ای کمی تغییر یافته و ارتقا یافته از اتر اصلی، قبل از 2016 است. برای استخراج آن می توان از پردازنده و کارت گرافیک استفاده کرد.

مونا کوین Monacoin (MONA)

Monacoin مونا کوین یک فورک لایت کوین است. به لطف الگوریتم هش اثبات کار Lyra2RE(v2) یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج با استخراج کنندگان GPU است. تنها چیزی که مورد نیاز است یک کیف پول سخت افزاری ایمن و یک دستگاه سخت افزاری است که بتواند کوینرا استخراج کند.

ورت کوین Vertcoin (VTC)

الگوریتم هش اثبات کار Lyra2REv3 برای ایجاد Vertcoin ورت کوین استفاده می شود. این ارز دیجیتال در برابر استخراج ASIC مقاوم است، به این معنی که تنها با استفاده از پردازنده گرافیکی یا پردازنده مرکزی می‌توان آن را استخراج کرد. این کار به منظور اطمینان از توزیع عادلانه‌تر کوین انجام شد، زیرا ارزهای رمزپایه سازگار با ASIC اغلب توسط شرکت‌ها و استخرهای استخراج متمرکز ASIC استخراج می‌شوند و این روند را بسیار کمتر دموکراتیک می‌کند. برای ترویج تمرکززدایی، سازندگان Vertcoin این کوینرا در برابر ASIC مقاوم کردند. تمرکززدایی یکی از ایده های اصلی پشت رمزنگاری است.

زی کش ZCash (ZEC)

یکی دیگر از ارزهای دیجیتال مقاوم در برابر ASIC می باشد. شرکتی که آن را ایجاد کرده است نیز تأکید زیادی بر حفظ حریم خصوصی دارد، که به آن کمک کرده است تا در دنیای رمزنگاری مورد توجه قرار گیرد. اگرچه استخراج این کوینبه دلیل مقاومت در برابر ASIC دشوارتر است، اما ارزش آن را دارد: قیمت کوین(نسبتاً بالا) پایدارتر و قابل اعتمادتر است به دلیل عدم توانایی آن در استخراج با ASIC و آن را به سرمایه گذاری بلندمدت خوبی تبدیل می کند.

همچنین بخوانید: همه چیز درباره ارز دیجیتال زی کش ZCash و آینده آن

گرین (GRIN)

گرین یک ارز دیجیتال مبتنی بر جامعه است که کاملاً منبع باز می باشد. یک بلوک 60 پوزخندی در هر دقیقه استخراج می‌شود و در هر ثانیه یک کوینتولید می‌کند. با پاداش استخراج بلوک ثابت، چنین انتشار خطی افزایش ثابتی در عرضه ایجاد می کند در حالی که نرخ تورم را کاهش می دهد. این طراحی نه تنها امنیت بلندمدت بلاک چین را تضمین می کند، بلکه فرآیند استخراج را عادلانه تر و دموکراتیک تر می کند.

مونرو (XMR)

مونرو یکی از محبوب‌ترین سکه‌های استخراج است و دلیل خوبی هم دارد: عرضه نامحدودی دارد، به این معنی که سختی استخراج آن به سرعت بیت‌کوین افزایش نمی‌یابد، قیمت بالایی دارد و در بین 44 کوین برتر بازار قرار دارد. حروف بزرگ آینده بلند مدت روشنی دارد. مونرو یکی از سودآورترین ارزهای رمزنگاری شده برای استخراج به طور کلی است.

ریون کوین RavenCoin (RVN)

RavenCoin ریون کوین از الگوریتم KAWPOW استفاده می کند. این یکی از ساده‌ترین ارزهای دیجیتال برای استخراج با پردازنده‌های گرافیکی است، بنابراین برای تازه واردان ایده‌آل است. این کویندر بین 100 کوینبرتر از نظر ارزش بازار قرار دارد و استخراج GPU را به گزینه ای مناسب تبدیل می کند.

دیجی بایت (DGB)

دیجی بایت DigiByte که مبتنی بر فناوری UTXO است، تراکنش های شبکه را با استفاده از پنج الگوریتم مستقل مختلف پردازش می کند. این فناوری از گزینه‌های استخراج مختلفی از جمله ASIC، GPU و CPU پشتیبانی می‌کند و به استخراج DGB اجازه می‌دهد تا حد امکان سودآور باشد.

ایترنیتی (AE)

ایترنیتی AE از هش کردن CuccooCycle برای ترکیب الگوریتم‌های اثبات کار (PoW) و اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند و به استخراج‌کنندگان اجازه می‌دهد تا بلوک‌هایی ایجاد کنند و در عین حال تراکنش‌ها را نیز تأیید کنند. با توجه به رویکرد منحصر به فرد به شبکه و سرعت عملیات، Aeternity دیجی بایت در حال حاضر یکی از سودآورترین کوین های استخراج است.

همچنین بخوانید: تفاوت اثبات سهام و اثبات کار چیست؟

بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج کدام است؟

نکات مهم قبل از شروع استخراج چیست؟

قبل از استخراج نیاز است که نکات مهمی را در نظر بگیرید؛ این نکات عبارت اند از:

1- کنترل میزان و هزینه برق مصرفی

پیش از آن که حساب و کتاب هزینه برق از دستتان در برود، به دنبال تهیه یک منبع برق ارزان و پایدار باشید. این برق را برای راه اندازی دستگاه استخراج، دستگاه‌های تهویه و تامین اینترنت لازم برای استخراج، نیاز دارید.

2- استفاده منظم از ماشین حساب های استخراج

ماشین‌حساب‌های استخراج با داشتن نرخ هش دستگاه‌های شما، امکان درنظر گرفتن هزینۀ برق مصرفی و قیمت روز رمزارز، می‌توانند میزان سودآوری استخراج را به شما نشان دهند. در فرآیند استخراج برای خود حد ضرر مشخص کنید و قبل از رسیدن به آن نقطه، از این صنعت خارج شوید یا به سراغ یکی دیگر از اعضای لیست بهترین رمزارزها برای استخراج بروید. برای پیدا کردن این ماشین‌حساب‌ها کافی است عبارت «ماشین حساب استخراج» یا «Mining calculator» را در گوگل سرچ کنید.

3- نرخ بازگشت سرمایه را حساب کنید

ببینید برای این که سرمایه‌گذاری اولیه‌تان جبران شود و وارد مرحله سود دهی شوید، چقدر زمان لازم دارید. این معیار از آن‌ جایی مهم است که هر روز دستگاه‌های مدرن و قدرت‌مند‌تری به بازار معرفی می‌شوند. این دستگاه‌ها قدرت هش بالاتری دارند و می‌توانند دستگاه‌های قدیمی را از رده خارج کنند. پس اگر نرخ بازگشت سرمایه خیلی طولانی باشد، تقریباً هرگز قابل دسترسی نخواهد بود.

همچنین بخوانید: نکات مهم قبل از استخراج رمزارزها

سخن پایانی آکادمی بیتریوم

استخراج ارز دیجیتال، یکی از روش‌های ثانویه کسب درآمد از دنیای بزرگ ارزهای دیجیتال می باشد که ممکن است برای تازه‌ واردها و افراد کم‌ تجربه، چندان روش جذابی محسوب نشود. با این حال کسانی که در این راه تجربه دارند و می‌خواهند با تحمل مقداری دردسر سودهای خوبی نصیبشان شود، می‌توانند به استخراج ارز دیجیتال بپردازند.

مقدار سودآوری استخراج برای هر ارز دیجیتال متفاوت از ارز دیگر است. این تفاوت حتی در بازه‌های زمانی مختلف برای یک ارز دیجیتال هم صادق است. این یعنی ممکن است استخراج رمزارزی مثل بیت کوین در یک برهه‌ی زمانی بسیار سودآور باشد و در یک موقعیت زمانی دیگر صرفه نداشته باشد. برای همین است که تمام تلاش ما در این مقاله این بود که عوامل مختلف در تعیین میزان سودآوری ارزهای دیجیتال را برای شما عزیزان شرح دهیم تا بتوانید قبل از سرمایه‌گذاری و خرید تجهیزات استخراج، بفهمید که آیا استخراج برایتان سود کافی خواهد داشت یا خیر.

سپاس از شما بابت مطالعه این مقاله برای بررسی تحلیل ها و سیگنال های رایگان ارزهای دیجیتال می توانید روزانه سایت آکادمی بیتریوم را چک کنید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00