پول چیست؟ - آکادمی بیتریوم

برای شنیدن پادکست مربوطه میتونید روی کارت زیر کلیک کنید!

پول چیست؟

یکی از مهمترین جنبه های اقتصاد که مردم باید آن را بهتر درک کنند، پول است. اولین چک حقوق خود را به یاد بیاورید، نه کمک هزینه ای برای کارهای خانه، بلکه برای کار واقعی که در آن خطر از دست دادن شغل را دارید.

برای اهداف ما – و شاید برای انسان شناسان فرهنگی، از آنجایی که آنها اطلاعاتی در مورد چنین چیزهایی جمع آوری می کنند – من از اولین تجربه خود در کسب درآمد در خارج از خانه به عنوان مثال استفاده خواهم کرد. آن کار، اکنون بیش از نیم قرن پیش، انتقال لوله آبیاری بود تا مردم بتوانند سیب زمینی آیداهو بخورند. با این حال، اینها افکار من در آن زمان نبود – من فقط پول برای لباس و وسایل مدرسه می خواستم.

کمی به این فکر فکر کنید و آهنگ پینک فلوید، پول را در نظر بگیرید، که توسط راجر واترز در سال 1973 نوشته شده است. در موزیک ویدیوی رسمی، ده ها تصویر را می بینیم که با اشعار ترکیب شده اند، که به نظر می رسد همه آنها برای به تصویر کشیدن پول به عنوان یک موضوع بسیار منفی طراحی شده اند. و تاثیر تاریک بر جامعه. این تصاویر عبارتند از:

برای طلا، سکه، پول کاغذی، شمش طلا، جواهرات، هنر
ثروت، موقعیت، قدرت، قدرت نظامی
بی خانمانی، ویرانی، ظلم
اتومبیل، قایق، هواپیما، زندگی شبانه، ورزش، قمار
تولید، تجارت، دارایی بالا، ثروت

آیا پول خوشبختی می آورد؟ - روزیاتو

آیا پول ریشه همه بدی هاست؟

در زمینه، منبع این احساسات که بیش از 2000 سال پیش سرچشمه گرفته است، می گوید که عشق به پول (بیشتر حسادت یا طمع) است، نه خود پول، که شر است. شاید بد واقعی این باشد که نفهمیدن پول چیست. چه می شود اگر به جای شر، پول محصول فضیلت باشد (رفتاری که معیارهای اخلاقی بالایی را نشان می دهد)، خلق بهترین ها در درون شما (نه کمترین کاری که می توانید برای حفظ شغل خود انجام دهید)، نشانه افتخار (برای عملکرد در سطحی که باعث احترام می شود) و اظهار امیدواری (نه تنها در خود، بلکه در دیگران، که رفتار مشابهی داشته باشند و همچنین محصولات و خدمات با کیفیتی ارائه دهند)؟ برای بررسی بیشتر چنین افکاری، به سخنرانی فرانسیسکو  در مورد پول.

وقتی پولی را در قبال تلاش خود می پذیرید، این کار را فقط با این اعتقاد انجام می دهید که آن را با محصول تلاش دیگران مبادله خواهید کرد. در حالی که به طور کلی در همه روابط استخدامی صادق است، تصویر واضحی از این اعتقاد و الزامات آن در مورد افراد خوداشتغالی که برای مشتریان خود خدمات ارائه می دهند، رخ می دهد. شرایط همیشه متفاوت است، اما معمولاً با پایان یافتن هر شغل، کار بعدی عمدتاً از طریق ارائه قبلی کار با کیفیت و شهرت خوب حاصل می شود.

قانون جذب ثروت + 6 تکنیک برای جذب فوری پول - بدرخش

به جای شرور بودن، باید سزاوار احترام باشد زیرا ادعای تولید کالاها و خدماتی را دارد که هنوز وجود ندارند.

حتی به طور جسورانه تر، وقتی پول به طور غیر کلاهبرداری به دست می آید، نشان دهنده بدهی جامعه به شما است.

در طول تاریخ استفاده از پول، و در استفاده امروزی آن، پول اشکال مختلفی به خود گرفته و همچنان به تکامل خود ادامه می دهد. اقتصاددانان به مبادله پایاپای به عنوان یک عمل اولیه اما ناموفق بین گروه‌هایی از مردم اشاره می‌کنند که عمدتاً به دلیل ماهیت غیرعملی همزمانی مضاعف خواسته‌ها با افزایش اندازه جوامع است. لاک در رساله دوم دولت خود به استفاده از پول کالایی مانند طلا یا نقره که دارای ارزش مشترک یا ذاتی غیر مرتبط با ارزش پولی آن است، برای انجام آن و سایر وظایف پول ذکر شده در پاراگراف بعدی اشاره می کند. همچنین به نظر می‌رسد که لاک یک بحث مدرن جالب را بین انسان‌شناسانی پیش‌بینی کرده است که وجود اقتصادهای مبادله‌ای را مخالفت می‌کنند و استدلال می‌کنند که پول اعتباری (دریافت چیزی در حال حاضر و بدهکار شدن چیزی بعدا) بدون وجود مبادله مبادله‌ای اول است. برخی استدلال می کنند که این عقب نشینی با میل به توصیف پول به عنوان شر از طریق ترکیب کردن استفاده از آن در ارزش گذاری اشیا با سوء استفاده از آن توسط کسانی که آن را از نظر ارزش گذاری یا ارزش گذاری برای مردم دارند، همراه است.

پول فیات چیست و چه تفاوتی با ارز رمزنگاری شده دارد؟

امروز ما از پول فیات استفاده می کنیم که توسط دولت ها صادر می شود و طبق قانون پول اعلام شده است. در ایالات متحده، مردم با مراجعه به بخش 8، بند 5 قانون اساسی، هم به مشروعیت آن اشاره می کنند و هم آن را زیر سوال می برند. این استدلال که پول نشان‌دهنده بدهی است که جامعه به شما بدهکار است این است که با ارائه تلاش‌های مولد و ارزشمند به شخص دیگری که هیچ چیزی را که در حال حاضر به آن نیاز دارید تولید نکرده است، می‌توانید در ازای آن پول بپذیرید و سپس در مکان و زمان دیگری ادعای تلاش‌های تولیدی دیگران را داشته باشید. . از این طریق، پول حداقل چهار کارکرد را برآورده می کند: وسیله مبادله، ذخیره ارزش، واحد حساب و استاندارد پرداخت معوق.

پیش‌بینی بازار ارز در آینده نزدیک - ایسنا

بنابراین درک، مسئله اخلاقی در مورد شر بودن پول به این می‌شود که «آیا پول عادلانه به دست آمده است؟» وقتی کالاها و خدماتی را با قیمت توافقی ارائه می‌کنیم، آیا همه چیزهایی را که مشتری برای آن چانه زده است، بهترین چیزی را که باید ارائه دهیم، بدون حاشیه تحویل می‌دهیم؟ ارائه کمتر از آن رفتار متقلبانه و ناعادلانه خواهد بود. کسب پول از راه ناعادلانه جایی است که شر پدید می آید.

اگر شرط کنیم که وقتی پول به‌طور غیر متقلبانه به دست می‌آید، نشان‌دهنده بدهی‌ای است که جامعه به شما بدهکار است، چه پیامدهایی برای پولی که به دست نمی‌آید چیست؟ اگر توسط کسانی که چیزی برای آن تولید کرده اند هدیه (انتقال) داده شود چه؟ اگر در غیر این صورت (مثلاً توسط شخص ثالث)، با رضایت ما منتقل شود، چه؟ اگر بدون رضایت ما باشد چه؟ اگر چاپ شود چه؟ آیا پول چاپی که هیچ تولید قبلی را نشان نمی دهد، به دست آمده یا تقلبی است؟ آیا می تواند هر دو باشد؟ چه تولیدی با دزدی کوچه ای رخ می دهد که دزد را با پول بیشتری رها می کند؟ آیا آن پول از نظر اخلاقی واقعی است یا تقلبی؟

با پول چگونه رفتار کنیم؟

پولی که عادلانه از طریق رفتار با فضیلت و شرافت به دست می آید، احترام من را به دست می آورد.

شاید هر فرد دارای دستاوردهای بزرگ، هر کارآفرین، هر سیاستمدار و غیره جنبه تاریکی داشته باشد، برخی احتمالاً تیره‌تر از دیگران. با کنار گذاشتن این موضوع، ملت ما و جهان ما کارآفرینان بسیار شگفت انگیزی را دیده اند.

یکی، که والدینش او را در بدو تولد برای فرزندخواندگی قرار دادند، مولتی میلیاردر مرد. با تولید بسیاری از چیزهای مفید، او تا سال 1978، زمانی که تنها 23 سال داشت، بیش از 1 میلیون دلار ارزش داشت. یک سال بعد، دارایی خالص 10 میلیون دلار و یک سال پس از آن، 250 میلیون دلار. او این کار را با تولید چیزهایی انجام داد که مردم برایشان ارزش قائل بودند، که چیزی با ارزش به اندازه کافی تولید نکردند که بتوان تبادل برابری انجام داد. او چیزهایی با ارزش کافی و به اندازه کافی به مردم می داد که هیجان زده      می شدند، به او پول می داد و به دوستانشان می گفت، آنها هم آمدند و به او پولی دادند که او می توانست از آن برای ادعای تلاش های افراد دیگر در مسیر استفاده کند. در پایان، او با هدیه دادن جان خود را از دست داد و بیش از 10 میلیارد دلار را پشت سر گذاشت، و در این بین، از جمله، ما پیکسار و، بله، آیفون ها را داشتیم.

برای اینکه همه چیز را کامل کنم، آن کشاورز هیچ لباس یا وسایل مدرسه ای نداشت که من به آن علاقه مند بودم، اما من پول او را پذیرفتم و تلاش های ما با هم سیب زمینی برای افراد دیگر فراهم کرد.

 

1,685
دپارتمان اقتصاد, دپارتمان رمز ارز
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست