رویداد روانشناسی ترید | یاد بگیرید مثل 1 درصدی ها فکر کنید | قسمت 4

رویداد روانشناسی ترید | یاد بگیرید مثل 1 درصدی ها فکر کنید | قسمت 4

تا انتهای این مطلب با آکادمی بیتریوم همراه باشید، همچنین برای خواندن مطالب بیشتر دپارتمان روانشناسی کلیک کنید. در بخش 4 ارائه روانشناسی ترید تام هوگارد، در مورد آنچه که ما می توانیم برای متمایز کردن خود از «عادی» هنگام معامله در بازار ارز ها انجام دهیم، بحث می کند.

او در فرآیندهای شناختی ما با دلایل آگاهانه و ناخودآگاهی که ما برای اقدامات خود هنگام معامله ارز داریم، غوطه ور می شود. هوگارد در مورد نوشتن اولین رمان خود صحبت می کند. چرا او نوشتن آن را انتخاب کرد و روند پشت آن.
هوگارد نگرش گرفتن «نیم سود» را نقد می کند، سپس این بخش را با ارائه یک پایه ذهنی 6 مرحله ای برای ترید سودآور به پایان می رساند.

اگر به دنبال کلید موفقیت در معاملات ارزهای دیجیتال هستید، وقت آن رسیده است که پیچیدگی های روانشناسی تجارت کریپتو را بررسی کنید. تنها با درک روانشناسی تجارت کریپتو می توان به یک معامله گر موفق تبدیل شد که می تواند در طول زمان ثروت زیادی به دست آورد.

معامله در هر بازار مالی می تواند چالش برانگیز باشد. اما وقتی تجارت ارزهای دیجیتال را شروع می کنید، این یک بازی کاملاً متفاوت است. چیزی که هیچ کس در مورد تجارت کریپتو به شما نمی گوید این است که چگونه فرسودگی ذهنی باعث می شود، شما احساس نابودی و سردرگمی کنید.

معامله‌گر رمزنگاری تازه‌کار از عملکرد نوسان و به ظاهر آشفته قیمت ارزهای دیجیتال گیج شده است. اما، بیشتر از آن، معامله گر تازه کار احتمالاً در مورد رفتار نامنظم و تکانشی خود گیج می شود. (توجه: ما به معامله گر کریپتو به عنوان مرد اشاره می کنیم، برای کاهش مراجعات “او و او”. بسیاری از زنان با موفقیت ارزهای رمزنگاری شده را معامله می کنند)

هر روز معامله گر مبتدی به معاملات خود نزدیک می شود و قصد دارد از اشتباهات روز قبل درس بگیرد. در ابتدا ممکن است خوب پیش برود، اما بعد قیمت تغییر می کند و ضرر دیگری معامله گر را از بازار خارج می کند. تاجر مبتدی که ناامید، عصبانی و گیج شده، حاضر نیست دور شود و آرام شود. در عوض، با عصبانیت، معاملات آنی را انجام می‌دهد و مشتاق انتقام گرفتن از بازار ارزهای دیجیتال و جبران ضررهای خود است.

واکنش شخصی به بازار ارزهای دیجیتال ممکن است دیوانه کننده به نظر برسد. به تو اهمیتی نمی دهد شما را نمی شناسد و با این حال، تبدیل به یک دشمن تحریک‌کننده می‌شود که احساس می‌کنید باید آن را شکست دهید.

چرا هنگام معامله ارزهای دیجیتال زیاد اشتباه می کنیم؟

اتفاقی که برای شما می افتد طبیعی می باشد. مغز انسان برای بقا به سختی سیم کشی شده است. می خواهد شما را ایمن نگه دارد، به این معنی که از ریسک اجتناب کنید و منابع درونی را برای محافظت از انرژی خود مدیریت کنید. مغز، در واقع، از عصر حجر تکامل نیافته و نکته دیوانه کننده این است که مغز تفاوت بین خطر واقعی و خطر درک شده را نمی داند.

برای مغز، حمله یک ببر دندان شمشیری مانند ترس از صحنه، اولین قرار ملاقات، یا، منتظر آن، احتمال از دست دادن پول در معامله ارزهای دیجیتال است. واکنش مبارزه، فرار یا انجماد بدون توجه به خطر یکسان است. سیستم لیمبیک فرد مسئول است. این مرکز عاطفی است، و در ابتدا، کنترل کمی بر نحوه کنترل ما دارد.

همچنین بخوانید: هنر کاهش ضرر و زیان در ارز دیجیتال

در تصویر بالا، نمودار واکنش ربودن آمیگدال به تهدید را نشان می دهد

  1. تالاموس داده‌های حسی را دریافت می‌کند. تجارت ارز دیجیتال شما به تازگی به ضرر شما رسیده است.
  2. آمیگدال اطلاعات را دریافت می کند، اما منطقی نیست، بنابراین هیچ بحثی در مورد “من قرار است با این اطلاعات چه کار کنم؟” وجود ندارد. نه، آمیگدال یک پاسخ زانو تکان دهنده است. این ارزیابی تهدید چند ثانیه طول می کشد
  3. داده ها به قشر مغز می روند. آره، قرار است با این اطلاعات چه کار کنم؟
  4. آمیگدال تصمیم می گیرد. اوه، درست است؟ همه چیز به عهده من است که ما را از این وضعیت خارج کنم
  5. آمیگدال کنترل را به دست می گیرد. قشر پیش پیشانی شما مسدود شده است، که به این معنی است که شما اکنون از تفکر منطقی ناتوان هستید. اوه، هک
  6. شما اکنون یک آهو هستید که در چراغ های جلو یخ زده اید. اگر به پلتفرم ارز دیجیتال خود خیره شده باشید، تصمیم ضعیفی خواهید گرفت. قشر پیش فرونتال (رئیس مغز و تصمیم گیرنده) از این جلسه خارج شده است. شما نمی توانید در آنجا انتظار کمکی داشته باشید، متاسفم، اما نه، این اتفاق نمی افتد

این واکنش مغز یک پاسخ فیزیولوژیکی است. ضربان قلب شما بالا می رود ممکن است کمی عرق کرده باشید. ماهیچه های شما منقبض هستند و بدن شما نزدیک صفحه کامپیوتر قوز کرده است. شما از هر یک از اینها آگاهی صفر دارید.

هنگامی که معامله تکانشی را انجام دادید و شکست خوردید، تمام بخار از پاسخ آمیگدال خارج می شود، و شما می نشینید و سر خود را می خارید و به این فکر می کنید که چه اتفاقی افتاده است. نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید.

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقاله های مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00