رقابت هوش مصنوعی ایلان ماسک با Chatgpt Maker Openai

رقابت هوش مصنوعی ایلان ماسک با Chatgpt Maker Openai

با سرو صدا کردن ChatGPT ایلان ماسک قصد دارد استارت‌آپ هوش مصنوعی را برای رقابت با Chatgpt Maker Openai را آماده کند.

کارآفرین ایلان ماسک در حال آماده شدن برای راه اندازی استارتاپی است که با Openai، خالق Chatgpt، رقابت خواهد کرد. به گفته منابع آگاه نقل شده، مالک توییتر و تسلا در حال حاضر تیمی از توسعه دهندگان را جمع آوری کرده و با سرمایه گذاران صحبت می کند.

تا انتها این مقاله با  آکادمی بیتریوم همراه باشید.

 ماسک در حال کار برای ایجاد رقیب Openai، ثبت X.AI Corp

فایننشال تایمز روز جمعه به نقل از افرادی که با اهداف میلیاردر آشنا هستند، فاش کرد، ایلان ماسک، سرمایه‌گذار فناوری، تلاش می‌کند تا استارت‌آپی را ایجاد کند که رقیب شرکت دستیار هوش مصنوعی Chatgpt (AI) Openai باشد.

رویترز به نقل از این گزارش، این نشریه ادعا می کند که ماسک اکنون در حال استخدام مهندسان هوش مصنوعی است و در عین حال با برخی از سرمایه گذاران در اسپیسکس و تسلا، دو شرکت تجاری شناخته شده خود همراه با توییتر، در مورد حمایت از این سرمایه گذاری جدید مذاکره می کند.

شرکت‌هایی مانند Openai که توسط مایکروسافت تامین مالی می‌شود و شرکت مادر گوگل، آلفابت، علی‌رغم درخواست‌های تنظیم‌کننده‌ها برای معرفی قوانین جامع برای این فناوری قبل از اجرای گسترده، تلاش کرده‌اند تا هوش مصنوعی را در پیشنهادات خود بگنجانند.

خبر طرح جدید ماسک هفته‌ها پس از آن منتشر می‌شود که گروهی از محققان و مدیران هوش مصنوعی، از جمله خود او، خواستار توقف شش ماهه توسعه سیستم‌های قدرتمندتر از آخرین مدل GPT-4 Openai شدند و در مورد خطرات احتمالی برای جامعه هشدار دادند.

در واقع، ایلان ماسک یکی از بنیانگذاران Openai بود که در سال 2015 به صورت غیرانتفاعی راه اندازی شد و در ابتدا ریاست مشترک آن را بر عهده داشت. این سرمایه گذار در سال 2018 از هیئت مدیره آن کنار رفت. در مارس 2023، او شرکتی به نام X.AI Corp در نوادا ثبت کرد، اگرچه مشخص نیست که آیا این شرکت با تلاش های گزارش شده مرتبط است یا خیر.

فایننشال تایمز همچنین نوشت که این کارآفرین هزاران واحد پردازش گرافیکی (GPU) را از سازنده تراشه Nvidia ایمن کرده است. سخت افزار برای تقویت برنامه های کاربردی هوش مصنوعی نیاز است. ماه گذشته، مدیر ارشد فناوری انویدیا گفته بود که هوش مصنوعی مفیدتر از استخراج ارزهای دیجیتال است.

آیا فکر می کنید ایلان ماسک در حال آماده شدن برای تاسیس یک استارت آپ متمرکز بر هوش مصنوعی است؟ با ما در بخش دیدگاه های آکادمی بیتریوم همراه باشید. همچنین می توانید مقاله راه اندازی TruthGPT توسط ایلان ماسک، هوش مصنوعی و ارزهای دیجیتال، را از سایت ما بخوانید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقاله های مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00