راه اندازی TruthGPT توسط ایلان ماسک

راه اندازی TruthGPT توسط ایلان ماسک

ایلان ماسک «Truthgpt» را راه‌اندازی می‌کند، می‌گوید چت بات تحت حمایت مایکروسافت، برای دروغ گفتن آموزش دیده است. ایلان ماسک، سرمایه‌گذار فناوری، قصد دارد یک پلتفرم هوش مصنوعی (AI) ایجاد کند که “حقیقت جویانه” و ایمن برای بشر باشد. با اعتراف به اینکه او دیر شروع کرده است، با این وجود این میلیاردر قول داد که سعی کند “گزینه سوم” را ارائه دهد که محصولات غول های مایکروسافت و گوگل را به چالش بکشد.

تا انتها این مقاله با  آکادمی بیتریوم همراه باشید.

ایلان ماسک از Openai با سرمایه مایکروسافت، بنیانگذار Google برای رویکرد هوش مصنوعی انتقاد می کند

ایلان ماسک، کارآفرین اعلام کرد که قصد دارد هوش مصنوعی خود را ایجاد کند که با پیشنهادات غول های فناوری رقابت کند. پلت فرم جدید، که او از آن به عنوان “Truthgpt” یاد کرد، باید سعی کند جهان را بدون تهدید بشریت درک کند.

ماسک در گفتگو با تاکر کارلسون از فاکس نیوز، Openai، توسعه‌دهنده چت ربات Chatgpt را متهم کرد که «به هوش مصنوعی دروغ گفتن را آموزش می‌دهد». او معتقد است که این شرکت اکنون یک سازمان “منبع بسته” و “انتفاعی” است که “مایکروسافت در آن حرف بسیار قوی ای دارد.”

ایلان ماسک در سال 2015 به تأسیس Openai کمک کرد تا «به عنوان وزنه تعادلی برای Google عمل کند». در مصاحبه ای که روز دوشنبه پخش شد، این میلیاردر همچنین از لری پیج، یکی از بنیانگذاران غول فناوری، انتقاد کرد که ایمنی هوش مصنوعی را جدی نمی گیرد.

ماسک اخیراً به گروهی از کارشناسان و مدیران هوش مصنوعی پیوست که در مورد خطرات احتمالی برای جامعه هشدار دادند و خواستار توقف شش ماهه در توسعه سیستم‌هایی شدند که از آخرین مدل GPT-4 Openai قدرتمندتر هستند. او به کارلسون گفت: “هوش مصنوعی خطرناک‌تر از مثلاً طراحی نادرست هواپیما یا تعمیر و نگهداری تولید یا تولید بد خودرو است”.

مالک تسلا توضیح داد: “من قصد دارم چیزی را شروع کنم که آن را “Truthgpt” می نامم، یا یک هوش مصنوعی حداکثر جستجوی حقیقت که تلاش می کند، ماهیت جهان را درک کند. او همچنین گفت که پلتفرم هوش مصنوعی او “ممکن است بهترین مسیر برای ایمنی باشد” که “بعید است انسان ها را نابود کند.”

منابع آشنا با این طرح به خبرگزاری گفته اند که ماسک از گوگل برای راه اندازی یک استارت آپ هوش مصنوعی، از محققان هوش مصنوعی استخدام می کند. در حالی که اعتراف کرد که پروژه دیر شروع شده است، او اصرار داشت که «سعی خواهد کرد گزینه سومی را بعد از Chatgpt Openai و Bard Google ایجاد کند. همچنین در ماه مارس، سرمایه گذار شرکتی به نام X.AI Corp در نوادا ثبت کرد.

آیا فکر می کنید Truthgpt ایلان ماسک با موفقیت با پیشنهادات هوش مصنوعی غول های فناوری رقابت خواهد کرد؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید مقاله متاورس و هوش مصنوعی را از سایت ما بخوانید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00