رشد طلا در یک هفته

در حالی که دلار رسماً به پایین‌ترین حد خود در تقریباً سه ماه اخیر رسیده و شاخص دلار 106.70 را تجربه می کند، قیمت طلا نیز بالای 1775 دلار بوده و تلاش می‌کند تا به بالاترین سطح 3 ماهه برسد. پس از ضعف دلار ایالات متحده به دنبال واکنش بازار به تورم مصرف کننده ایالات متحده و مطالبات اولیه بیکاری، قیمت سهام نیز افزایش یافت. SP500 نیز پس از بازگشت از پایین ترین سطح دو ساله خود که در 12 اکتبر دیده شده بود، تنها در 24 ساعت گذشته تقریباً 6 درصد افزایش یافت.

آیا طلا (فلز زرد) بعد از سه ماه رشد می کند؟

قیمت طلا که به دلیل قوی تر شدن دلار و بازدهی بالاتر در حال کاهش بود، اکنون به دلیل ضعیف تر شدن دلار و بازده پایین تر اوراق خزانه آمریکا افزایش یافته است. بنابراین برای پی بردن به حرکات بعدی باید این عوامل را رصد و دنبال کنیم. چیزی که می بینیم این است که بازار به نوعی نسبت به داده های تورم بیش از حد واکنش نشان داده است. این درست است که تورم در حال کاهش است، اما در 7.7٪ همچنان بالاست. یکی از دلایل اصلی کاهش قیمت، سیاست های جنگ طلبانه ای است که فدرال رزرو و سایر بانک های مرکزی تاکنون اتخاذ کرده اند.

اما نباید فراموش کنیم که نگرانی هایی نیز وجود دارد که اگر فدرال رزرو شروع به کاهش سیاست های سخت گیرانه خود کند، تورم همچنان افزایش خواهد یافت. این تردید دلیل اصلی برای حمایت برخی از اعضای FOMC از افزایش نرخ بالاتر بهره در جلسات بعدی بود. بنابراین، در حالی که احتمال یک روند نزولی برای دلار و یک روند صعودی برای بازارهای سهام، حداقل تا جلسه بعدی فدرال رزرو بیشتر است، ظاهراً فضای زیادی برای رشد قیمت طلا وجود ندارد.

از نقطه نظر فنی، در اکثر نمودارها، فلز زرد در یک روند صعودی واضح حرکت می کند. مقاومت اصلی در تصاویر بزرگتر و بازه های زمانی طولانی تر در 1800 دلار (میانگین حرکتی 20 روزه) است و به نظر می رسد هدف بعدی باشد. با این حال، حرکت بالای 200 DMA می تواند جهت کلی بازار را تغییر دهد، در غیر این صورت، طلا می تواند به روند نزولی قبلی خود بازگردد.

فراموش نکنید که طلا نیز پناهگاه امن است، بنابراین اگر در بازارهای سهام بازدهی عالی داشته باشیم، جذابیت خود را برای سرمایه گذاران از دست می دهد. از سوی دیگر، با افزایش ریسک بازار، دلار آمریکا می‌تواند قوی‌تر شده و دوباره طلا را محدود کند. بنابراین، برای اعتماد به یک روند صعودی واضح و قوی تر، باید محتاط تر باشیم.

رشد طلا در یک هفته
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقاله های مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00