ایلان ماسک و تورم - آکادمی بیتریوم

ایلان ماسک و تورم

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا می‌گوید تورم به اوج خود رسیده است – اما برای 18 ماه رکود خواهیم داشت

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا معتقد است که تورم به اوج خود رسیده است و اقتصاد ایالات متحده برای حدود 18 ماه در رکود خواهد بود. میلیاردر توضیح داد: «ما بینش عادلانه‌ای در مورد اینکه قیمت‌ها در طول زمان به کجا می‌روند به دست می‌آوریم، و اشاره کرد که «تورم به سرعت کاهش می‌یابد».

ایلان ماسک توضیح می دهد که چرا فکر می کند تورم به اوج خود رسیده و رکود 18 ماه ادامه خواهد داشت.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیسکس، دیدگاه خود را در مورد اقتصاد ایالات متحده، تورم و رکود اقتصادی در جریان نشست سالانه سهامداران تسلا در سال 2022 در روز پنجشنبه به اشتراک گذاشت.

او در پاسخ به سوالی در مورد تورم توضیح داد: «ما بینش نسبتاً خوبی در مورد اینکه قیمت‌ها در طول زمان به کجا می‌رسند به دست می‌آوریم، زیرا وقتی میلیون‌ها خودرو می‌سازید، باید کالاها را ماه‌ها قبل از زمانی که آنها می‌خرند، خریداری کنید. مورد نیاز است… زیرا این یک زنجیره تامین طولانی با مقدار زیادی اینرسی است، بنابراین ما به نوعی بینشی در مورد اینکه قیمت ها در طول زمان به کجا می روند، داریم.”

ماسک توضیح داد: «نکته جالبی که اکنون می‌بینیم این است که بیشتر کالاهای ما، بیشتر چیزهایی که وارد یک تسلا می‌شوند – نه همه، بلکه بیش از نیمی از آنها – قیمت‌ها در شش ماه، شش ماه از زمان گذشته کاهش می‌یابند. اکنون.” او اضافه کرد:

این روند کاهشی است که نشان می دهد ما از اوج تورم گذشته ایم.

با این حال، ماسک خاطرنشان کرد: «پیش‌بینی‌های کلان اقتصادی دستوری برای فاجعه است، اما حدس من این است که از اوج تورم گذشته‌ایم و رکود خواهیم داشت. من فکر می کنم که این یک رکود نسبتا خفیف خواهد بود، اما من فقط در اینجا حدس می زنم.”

او با تأکید بر اینکه دیدگاه او «گمانه‌زنی کامل» است، اظهار داشت:

حدس ما این است که یک رکود خفیف برای 18 ماه یا چیزی شبیه به آن، بهترین حدس من در حال حاضر است.

وی توضیح داد: «ما در ایالات متحده تخصیص نادرست سرمایه‌ای که در گذشته داشتیم نداریم، مانند قبل از سال 2008 که در آن واحدهای مسکونی اولیه را با دو برابر نرخ تشکیل خانوار می‌سازیم که بدیهی است منطقی نیست. بسیاری از شرکت‌ها بیش از حد تحت فشار قرار گرفتند.»

ماسک در پایان گفت: اهرم یا بدهی که شرکت‌ها در حال حاضر دارند نسبتاً پایین است، بنابراین می‌توانم بگویم احتمالاً، می‌دانید، رکود خفیف و متوسط، شاید 18 ماه آینده، و من فکر می‌کنم تورم به سرعت کاهش خواهد یافت. این حدس من است.»

اظهارات مدیر عامل تسلا در جلسه سهامداران منعکس کننده توئیت های او در 28 جولای بود. او در آن زمان نوشت: “تورم ممکن است روند نزولی داشته باشد… بیشتر قیمت کالاهای تسلا روند نزولی دارد تا افزایشی.”

ماسک چند ماه پیش و پس از اینکه در ماه مارس فاش کرد که تسلا و اسپیسکس تحت فشار تورمی قابل توجهی بوده اند، صحبت در مورد رکود اقتصادی ایالات متحده را آغاز کرد.

ما احتمالاً در یک رکود هستیم و آن رکود بدتر خواهد شد، اما این چیزها می گذرد و پس از آن دوباره دوران رونق رخ می دهد … احتمالاً یک سال، شاید 12 تا 18 ماه، یک سال سختی خواهد بود، نمی دانم. او در ماه می گفت.

او متعاقباً گفت که رکود «در واقع چیز خوبی» برای اقتصاد ایالات متحده است و افزود: «برای مدت طولانی است که بر سر احمق ها باران می بارد. برخی ورشکستگی ها باید اتفاق بیفتد.»

آیا با ایلان ماسک موافق هستید که تورم به اوج خود رسیده است و اقتصاد ایالات متحده در رکودی قرار خواهد گرفت که حدود 18 ماه طول خواهد کشید؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

1,663
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست