انس نقره

قیمت درحال بروزرسانی
نرخ تغییر درحال بروزرسانی

انس نقره: نگاهی به تاریخچه و عملکرد آن

اصطلاح نقره به فلز گرانبهایی اطلاق می شود که معمولاً در تولید جواهرات، سکه، لوازم الکترونیکی و عکاسی استفاده می شود. این فلز بالاترین رسانایی الکتریکی را در بین هر فلزی دارد، بنابراین ماده ای بسیار ارزشمند است. 

از آغاز قرن بیست و یکم، قیمت نقره به طور کلی افزایش یافته و توجه بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. بسیاری از مردم در فلزات گرانبهایی چون نقره سرمایه گذاری می کنند تا از خود در برابر کاهش ارزش دلار آمریکا (یا سایر ارزهای فیات) و نوسانات در بازار سهام محافظت کنند. 

نقره با اونس تروا اندازه گیری می شود. هر انس تروی حاوی حدود 31.1034768 گرم نقره است که کمی بالاتر از یک انس استاندارد است که تنها 28 گرم دارد.

تاریخچه نقره:

اولین معادن نقره به 3000 سال قبل از میلاد باز می گردد. در آناتولی مکانی در ترکیه امروزی، بیشتر استخراج نقره تا سال 1200 قبل از میلاد مسیح از سمت شرق به یونان منتقل شد، زیرا این تمدن در حال گسترش بود. در سال 100 پس از میلاد، معادن نقره اسپانیا، اقتصاد امپراتوری روم را تغذیه می کرد. محبوبیت نقره در سال های 1000 تا 1500 افزایش یافت. به لطف فناوری بهبود یافته، معادن بیشتر، تکنیک های تولید بهتر و جست‌ و جوی نقره و دیگر فلزات گرانبها باعث شد، ناوگان های اسپانیایی به سرتاسر جهان سفر کنند و به دنبال ثروت و سرزمین‌ های جدید برای فتح بودند.

تولید نقره در ایالات متحده در دهه 1870 با Comstock Lode در نوادا به اوج خود رسید و در پایان قرن 19، انسان ها سالانه بیش از 120 میلیون انس تروا تولید می کردند. در اوایل دهه 1960، ذخایر نقره در ایالات متحده به پایین ترین حد خود کاهش یافت بنابراین، دولت ایالات متحده تصمیم گرفت استفاده از نقره را در سکه های خود پس از سال 1964 متوقف کند. 

سرمایه گذاری در نقره:

فلزات گرانبها فلزاتی هستند که به دلیل کمیاب بودن از ارزش بالایی برخوردارند. این گروه به طور کلی از پلاتین، طلا و نقره تشکیل شده اند. اگرچه طلا مورد علاقه اکثر سرمایه گذاران است، اما نقره نیز به دلیل قیمت و کاربردی که دارد، فلزیست که بسیار مورد توجه است. همانطور که در بالا ذکر شد، نقره معمولاً در تولید جواهرات و سکه استفاده می شود و معمولاً در صنعت عکاسی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین یکی از عناصر کلیدی الکترونیک می باشد زیرا بالاترین رسانایی الکتریکی نسبت به سایر فلزات را دارد.

نقره به اشکال مختلف برای سرمایه گذاری در دسترس است، از جمله نقره کاغذی و شمش نقره. شمش نقره فیزیکی معمولاً به شکل سکه، گرد و میله ای یافت می شود. برخی از سرمایه‌ گذاران از داشتن سکه‌ های نقره ضرب شده لذت می‌برند، در حالی که برخی دیگر ترجیح می‌دهند به گونه ای دیگر در نقره سرمایه گذاری کنند. در هر صورت، گزینه های زیادی برای سرمایه گذاری در این فلز گرانبها وجود دارد.

به غیر از شمش، “نقره کاغذی” نیز در قالب ETF و گواهی در دسترس است. این گزینه‌ ها با شمش نقره فیزیکی متفاوت هستند به این معنا که مالک هرگز نمی‌ تواند نقره را در دستان خود نگه دارد. یک ETF یا گواهی نقره ای اساساً یک تکه کاغذ است که می گوید یک بانک یا موسسه مالی مقدار مشخصی انس نقره را برای شما نگه می دارد بدون اینکه شما هرگز آن نقره را ببینید.

انس تروا چیست؟

انس تروی یک واحد اندازه گیری است که برای وزن کردن فلزات گرانبها استفاده می شود که قدمت آن به قرون وسطی باز می گردد. طبق گفته ضرابخانه سلطنتی انگلستان، یک انس تروی برابر با 31.1034768 گرم است.

یک انس استاندارد (همچنین به عنوان اونس avoirdupois شناخته می شود) برای وزن کردن سایر کالاها مانند شکر و غلات استفاده می شود. انس استاندارد کمی کمتر از انس تروی است و 28.35 گرم است. انس تروی تا به امروز واحد اندازه گیری استاندارد در بازار فلزات گرانبها بوده است. انس تروا اغلب به اختصار “ozt” خوانده می شود.

قیمت نقره چگونه محاسبه می شود؟

نقره کالایی است که تقریباً 24 ساعت در روز در بسیاری از صرافی ها مانند نیویورک، شیکاگو، لندن، زوریخ و هنگ کنگ معامله می شود. با این حال مهمترین صرافی در تعیین قیمت نقدی نقره، COMEX می باشد. قیمت نقره با استفاده از قیمت قرارداد آتی کوتاه مدت محاسبه می شود.

قیمت لحظه ای نقره هر چند وقت یکبار تغییر می کند؟

قیمت نقره در ساعات بازار هر چند ثانیه یکبار تغییر می کند. بین مبادلات داخلی و خارجی، قیمت‌ های لحظه‌ ای نقره از روز یکشنبه تا جمعه، از ساعت 18:00 به وقت شرقی تا 5:15 عصر به وقت شرقی هر روز به‌روزرسانی می‌شوند. همچنین قیمت نقره از ساعت 5:15 EST در روز جمعه تا ساعت 6:00 EST روز یکشنبه ثابت باقی می‌مانند. 

اگرچه نقره و سایر بازارها ممکن است دوره هایی داشته باشند که در آن بسیار آرام باشند، اما دوره هایی نیز دارند که در آن قیمت ها به شدت پرنوسان است.

چه چیزهایی می توانند باعث تغییر قیمت نقره شوند؟

قیمت نقره همیشه در نوسان است و هرگز برای مدت طولانی راکد نمی ماند. عوامل مختلفی وجود دارند که به طور بالقوه می توانند بر نوسانات قیمت نقره تاثیر بگذارند. این عوامل ممکن است شامل عرضه و تقاضا، نوسانات ارزی، ترس از تورم، ریسک های ژئوپلیتیکی و تخصیص دارایی ها باشد، اما مطمئناً به آنها محدود نمی شود.

آیا قیمت نقره برای اکثر سرمایه گذاران بیش از حد پر نوسان است؟

در حالی که قیمت نقره ممکن است گاهی اوقات نوسان داشته باشد، اما زمان هایی نیز وجود دارد که قیمت ها نسبتاً آرام هستند. علاوه بر این بسیاری از مشتریانی که نقره فیزیکی می خرند، آن را به عنوان یک سرمایه گذاری بلندمدت می خرند و درک می کنند که نوسانات کوتاه مدت قیمت ممکن است نوسان داشته باشد.

در هر کیلوگرم نقره چند انس تروی وجود دارد؟

در یک کیلوگرم نقره 32.151 انس تروا وجود دارد.

انس نقره می تواند یک سرمایه گذاری فوق العاده برای شما باشد به شرطی که به درستی در آن سرمایه گذاری کنید. شما می توانید قیمت لحظه ای انس نقره را در آکادمی بیتریوم مشاهده نمایید.

فیلترها
Volume
Play
1x
00:00/00:00