دوج کوین Dogecoin چیست؟

در این مقاله همراه آکادمی بیتریوم  باشید تا درباره دوج کوین Dogecoin بدانید، همچنین جهت خواندن مطالب بیشتر دپارتمان رمز ارز کلیک کنید.

Dogecoin دوج کوین چیست؟

دوج کوین Dogecoin  یک ارز دیجیتال همتا به همتا و منبع باز است. این یک آلت کوین و یک میم سکه تقریباً طعنه آمیز در نظر گرفته می شود. Dogecoin که در دسامبر 2013 راه اندازی شد، تصویر یک سگ شیبا اینو را به عنوان لوگوی خود دارد.

همچنین بخوانید: میم کوین meme coin چیست ؟

در حالی که به ظاهر به عنوان یک شوخی ایجاد شده است، بلاک چین Dogecoin هنوز هم شایستگی دارد. فناوری زیربنایی آن از Litecoin مشتق شده است. ویژگی های قابل توجه Dogecoin که از الگوریتم رمزگذاری استفاده می کند، قیمت پایین و عرضه نامحدود آن است.

دوج کوین Dogecoin چیست؟

نکات کلیدی دوج کوین Dogecoin

• Dogecoin یک ارز دیجیتال منبع باز است که در سال 2013 توسط جکسون پالمر و بیلی مارکوس آغاز شد.
• Dogecoin در ابتدا به عنوان یک شوخی بر اساس یک الگوی رفتاری محبوب با یک شیبا اینو (نژاد ژاپنی سگ) شروع شد.
• این مبتنی بر لایت کوین است و از همان فناوری اثبات کار استفاده می کند.
• Dogecoin جامعه وفاداری از حامیان دارد که آن را معامله می کنند و از آن به عنوان ارز انعام برای محتوای رسانه های اجتماعی استفاده می کنند.

آشنایی با دوج کوین

دوج کوین Dogecoin چیست؟

Dogecoin به عنوان یک شوخی شروع شد، اما پس از ایجاد آن، طرفدارانی پیدا کرد. در اواخر سال 2017، شرکت در حباب ارزهای دیجیتال بود که ارزش بسیاری از سکه ها را به میزان قابل توجهی افزایش داد. پس از ترکیدن حباب در سال 2018، Dogecoin مقدار زیادی از ارزش خود را از دست داد، اما هنوز هم هسته ای از حامیان دارد که آن را معامله می کنند و از آن استفاده می کنند. راهنمایی برای مطالب در Twitter و Reddit.

کاربران می توانند دوج کوین را در صرافی های ارز دیجیتال خرید و فروش کنند. آنها می توانند انتخاب کنند که Dogecoin خود را در صرافی یا کیف پول Dogecoin ذخیره کنند.

تاریخچه دوج کوین Dogecoin

دوج کوین Dogecoin چیست؟

جکسون پالمر، مدیر محصول در سیدنی، استرالیا، دفتر Adobe Inc.، Dogecoin را در سال 2013 به عنوان راهی برای طعنه زدن به تبلیغات پیرامون ارزهای دیجیتال ایجاد کرد. پالمر به‌عنوان یک ناظر «شک‌گرا-تحلیلی» فناوری نوظهور توصیف شده است و توییت‌های اولیه‌اش در مورد سرمایه‌گذاری جدید او در زمینه ارزهای دیجیتال به زبان ساده انجام شد. اما پس از دریافت بازخورد مثبت در شبکه های اجتماعی، دامنه dogecoin.com.1 را خریداری کرد
در همین حال در پورتلند، اورگان، بیلی مارکوس، توسعه‌دهنده نرم‌افزار در IBM که می‌خواست یک ارز دیجیتال ایجاد کند اما در ترویج تلاش‌های خود با مشکل مواجه بود، وزوز Dogecoin را کشف کرد. مارکوس با پالمر تماس گرفت تا اجازه بسازد تا نرم افزاری را در پشت یک Dogecoin.3 واقعی بسازد
مارکوس کد Dogecoin را بر اساس Luckycoin، که خود از Litecoin مشتق شده است، استوار کرد و در ابتدا از یک پاداش تصادفی برای استخراج بلاک استفاده کرد، اگرچه در مارس 2014 به پاداش ثابت تغییر کرد. Dogecoin از فناوری رمزگذاری لایت کوین استفاده می کند و یک اثبات کار (PoW) است.

همچنین بخوانید: تفاوت اثبات سهام و اثبات کار چیست؟

اثبات کار (PoW) اساس بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده را تشکیل می دهد و امکان اجماع ایمن و غیرمتمرکز را فراهم می کند.
پالمر و مارکوس این سکه را در 6 دسامبر 2013 عرضه کردند. دو هفته بعد در 19 دسامبر، ارزش Dogecoin 300 درصد افزایش یافت، شاید به دلیل ممنوعیت چین برای بانک های خود از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال.

ظهور دوج کوین Dogecoin

Dogecoin خود را به عنوان یک نسخه “سرگرم کننده” بیت کوین با نشان Shibu Inu (سگ ژاپنی) به عنوان لوگوی خود به بازار عرضه کرد. ارائه گاه به گاه Dogecoin با حال و هوای جامعه رو به رشد ارزهای دیجیتال مطابقت داشت. فناوری رمزگذاری و عرضه نامحدود آن استدلالی برای نسخه سریعتر، سازگارتر و مصرف کننده پسند بیت کوین بود.
دوج کوین یک «سکه تورمی» است، در حالی که ارزهای رمزپایه مانند بیت‌کوین کاهش‌دهنده هستند، زیرا سقفی برای تعداد سکه‌ها وجود دارد.

ایجاد شده. هر چهار سال، مقدار بیت‌کوینی که از طریق پاداش استخراج به گردش در می‌آید، نصف می‌شود و نرخ تورم آن به همراه آن نصف می‌شود تا زمانی که تمام سکه‌ها آزاد شوند.
در ژانویه 2014، انجمن Dogecoin 27 میلیون Dogecoin به ارزش تقریبی 30000 دلار برای تأمین مالی سفر تیم باب اسلحه جامائیکا به بازی‌های المپیک زمستانی سوچی اهدا کرد. 55000 دلار Dogecoin برای حمایت از راننده NASCAR جاش وایز.
دوج کوین در اولین تولد خود دارای ارزش بازار 20 میلیون دلاری و طرفداران وفادار بود.

همچنین بخوانید: هاوینگ چیست؟

بحث و جدل کمی از دوج کوین Dogecoin لذت می برد

سرگرمی آزادانه Dogecoin در سال 2015 بخشی از شادی خود را از دست داد زیرا جامعه رمزنگاری به طور کلی شروع به جدی شدن کرد. اولین نشانه‌ای که نشان می‌دهد همه چیز با جامعه دوج‌کوین خوب نبود، خروج جکسون پالمر بود که گفته بود یک «جامعه سمی» حول سکه و پولی که تولید می‌کرد رشد کرده است.
یکی از اعضای آن جامعه سمی، الکس گرین، با نام مستعار رایان کندی، شهروند بریتانیایی بود که یک صرافی Dogecoin به نام Moolah ایجاد کرد. الکس گرین (نام مستعار او) در جامعه به عنوان یک انعام دهنده مجلل شناخته می شد که طبق گزارش ها به اشتباه 15000 دلار به جای 1500 دلار به جمع آوری کمک مالی NASCAR داد.
صرافی گرین اعضای جامعه را متقاعد کرد که مبالغ هنگفتی را برای کمک به ایجاد صرافی خود اهدا کنند، اما بعداً مشخص شد که او از این کمک‌ها برای خرید بیش از 1.5 میلیون دلار بیت کوین استفاده کرده است که به نوبه خود باعث ایجاد یک سبک زندگی مجلل برای او شد. کندی به طور جداگانه در سال 2016 به چندین مورد تجاوز به عنف مجرم شناخته شد و به 11 سال زندان محکوم شد.
Dogecoin در حین و پس از حباب رمزنگاری 2017-2019
ارزش دوج کوین در طول حباب که در پایان سال 2017 به اوج خود رسید، با بقیه ارزهای دیجیتال افزایش یافت و در طول سال 2018 با بقیه ارزهای دیجیتال کاهش یافت.

دوج کوین برای اولین بار در دوره کرایتو بول سال 2017/18 از ارزش بازار 1 میلیارد دلار گذشت.

در تابستان 2019، Dogecoin به همراه بقیه بازار کریپتو شاهد افزایش ارزش دیگری بود. علاقه مندان به Dogecoin از زمانی که صرافی ارز دیجیتال Binance این سکه را فهرست کرد، خوشحال شدند و بسیاری فکر کردند، ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا (TSLA) این سکه را در یک توییت رمزآلود تایید کرده است.

Dogecoin دوج کوین در سال 2020

دوج کوین Dogecoin چیست؟

زیرساخت های Dogecoin تمرکز اصلی توسعه دهندگان سکه، نبوده است. یکی از دلایلی که Dogecoin به فعالیت و تجارت خود ادامه می دهد، جامعه فعال ماینرهای آن است. همانطور که Zachary Mashiach از CryptoIQ می گوید:
بسیاری از ماینرهای Scrypt هنوز هم Dogecoin (DOGE) را به سایر ارزهای رمزنگاری Scrypt PoW ترجیح می دهند. در واقع، نرخ هش Dogecoin (DOGE) تقریباً 150 TH/s است. این دقیقاً پایین‌تر از نرخ هش لایت‌کوین (LTC) 170 TH/s است، احتمالاً به این دلیل که Dogecoin (DOGE) را می‌توان با Litecoin (LTC) ادغام کرد، به این معنی که ماینرها می‌توانند هر دو ارز دیجیتال را به‌طور همزمان با استفاده از یک کار استخراج کنند. اساساً، عملاً همه کسانی که لایت کوین (LTC) استخراج می کنند، انتخاب می کنند که Dogecoin (DOGE) را نیز استخراج کنند، زیرا ادغام استخراج Dogecoin (DOGE) سود را افزایش می دهد.
ماسک آشکارا در سال 2021 از Dogecoin حمایت کرد و در ماه مه توییت کرد که با توسعه دهندگان این سکه برای بهبود کارایی تراکنش کار می کند. در اوایل سال، بنیانگذار اسپیس ایکس حتی یک نظرسنجی در رسانه های اجتماعی انجام داد و از تسلا پرسید که آیا تسلا باید Dogecoin را به عنوان نوعی پرداخت بپذیرد. در ماه اکتبر، زنجیره سینما AMC Entertainment Holdings, Inc. (AMC) اعلام کرد که Dogecoin را برای خرید کارت هدیه دیجیتال تا پایان سال می پذیرد و به این ارز رمزنگاری مبتنی بر میم کمک بیشتری می دهد.
در 8 اکتبر 2021، رتبه بندی ارزش بازار دوج کوین با ارزش بازار 31.9 میلیارد دلار در رتبه 10 قرار داشت که به طور قابل توجهی بالاتر از جایگاه 48 و 339 میلیون دلاری آن در سال گذشته بود.

چگونه می توانم دوج کوین Dogecoin بخرم؟

می‌توانید با ایجاد یک حساب کاربری در یکی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال، Dogecoin را خریداری کنید. برخی از صرافی هایی که از تراکنش های Dogecoin پشتیبانی می کنند عبارتند از Coinbase، Binance و Kraken. Robinhood، یک کارگزاری سنتی که معاملات کریپتو را امکان پذیر می کند، از Dogecoin نیز پشتیبانی می کند.

کجا می توانم دوج کوین Dogecoin خرج کنم؟

شما می توانید Dogecoin خود را با هر بازرگانی که آن را بپذیرد خرج کنید. بسیاری از انواع مختلف کسب‌وکار، DOGE را می‌پذیرند، با برخی از بالاترین مشخصات از جمله SpaceX ایلان ماسک و دالاس ماوریکس. بسیاری از دارندگان Dogecoin از DOGE خود برای انعام به سازندگان محتوا در Reddit و دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی استفاده می کنند.

آیا دوج کوین Dogecoin ایمن است؟

دوج کوین Dogecoin چیست؟

دوج کوین مانند بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال از فناوری بلاک چین استفاده می کند. هک کردن فناوری بلاک چین بسیار دشوار است، اگرچه غیرممکن نیست. Dogecoin که در میان ارزهای دیجیتال با بیشترین سرمایه بازار و گسترده ترین نرخ پذیرش قرار دارد، نسبتاً امن است.

برای مطالعه مطالب بیشتر آکادمی بیتریوم کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00