همه چیز درباره ی ارز آواکس AVAX ❤️ آینده ارز دیجیتال آوالانچ

همه چیز درباره ی ارز آواکس AVAX ❤️ آینده ارز دیجیتال آوالانچ

تا انتهای این مقاله همراه آکادمی بیتریوم  باشید تا درباره ارز آواکس بدانید، همچنین جهت خواندن مطالب بیشتر دپارتمان رمز ارز کلیک کنید.

ارز دیجیتال آواکس چیست؟

ارز avax یا ارز دیجیتال آوالانچ (Avalanche) یک پلتفرم متن باز و شبکه بلاک چین غیرمتمرکز است. این رمزارز یک پروتکل اجماع منحصر به فرد است که با نماد آواکس AVAX شناخته می‌شود. پلتفرم متن باز ارز دیجیتال آولانچ برای راه اندازی بلاک چین‌های سفارشی، تعامل‌پذیر و همچنین نرم افزارهای دارایی‌های هوشمند کاربرد دارد. در ادامه بیشتر در مورد ارز دیجیتال اولانچ (Avalanche) و پلتفرم آن صحبت کرده ایم.

همه چیز درباره ی ارز آواکس AVAX ❤️ آینده ارز دیجیتال آوالانچ

معرفی ارز دیجیتال آوالانچ (Avalanche)

ارز دیجیتال آوالانچ یک بلاک چین لایه یک است که به عنوان بستری برای برنامه‌های غیر متمرکز مالی کاربردهای فراوانی دارد. ارز دیجیتال آوالانچ رقیبی برای اتریوم به حساب می‌آید که قصد دارد با پیشی گرفتن از آن، لقب محبوب‌ترین بلاک چین قراردادهای هوشمند را از آن خود سازد. ارز avax که در سال 2018 رونمایی شد، مبتنی بر DeFi بوده و عرضه کلی آن به 720.000.000 می‌رسد.

همچنین بخوانید: دی فای Defi چیست؟ بهترین پروژه های Defi

شبکه آوالانچ Avalanche چیست؟

آوالانچ شبکه‌ای مبتنی بر بلاک چین است که برای انجام قراردادهای هوشمند پایه‌ریزی شده و رمزارز آن آواکس AVAX نام دارد. آوالانچ از ابزار توسعه اتریوم و الگوریتم اثبات سهام استفاده می‌کند. فرایند اثبات سهام در این پلتفرم باعث شده تا شبکه آوالانچ نیاز به ماینرهای بزرگ و پرقدرت برای استخراج رمزارز نداشته باشد. در نتیجه این فرایند انرژی کمتری مصرف می‌شود و محیط زیست از آسیب ماینرها در امان می‌ماند.

به‌عبارتی، می‌توان گفت آوالانچ پلتفرمی برای راه‌اندازی برنامه‌های غیرمتمرکز مالی و متن‌باز است. کاربران این شبکه می‌توانند برنامه‌های معاملاتی هوشمندی بر روی آن طراحی کنند و به اجرا درآورند. برنامه‌هایی قدرتمند، ایمن و قابل اعتماد که شبکه‌های بلاک چین سفارشی‌شده را با قوانین از‌پیش‌تعیین‌شده طراحی کرده و ارائه می‌دهد.

برنامه، اپلیکیشن یا سیستم غیرمتمرکز نرم‌افزاری است که پس از اجرا هیچ‌کس توانائی تغییر دادن یا توقف آن را ندارد. غیرمتمرکز کردن فرایندها بر بستر بلاک چین به این معنا است که می‌توان تمام فعالیت‌ها را از انحصار افراد و شرکت‌ها درآورد. با غیرمتمرکزسازی کسی نمی‌تواند پول شخص دیگری را تصرف کند، بر امور مالی او نظارت داشته باشد و از تجارت او با دیگران جلوگیری کند. غیرمتمرکزسازی امکان تقلب مالی و غیرِ آن را از افراد و سیستم‌ها می‌گیرد.

همچنین بخوانید: قرارداد هوشمند چیست؟

همچنین پلتفرم آوالانچ از نخستین شبکه‌های قرارداد هوشمند است که در کمتر از یک ثانیه به تایید تراکنش‌ها می‌پردازد. شبکه آوالانچ توانسته است در شبکه آزمایشی یا تست نت، رکورد بی‌مانند ثبت بیش از 1000 بلاک را به ثبت برساند. رکوردی که بسیاری از پلتفرم‌های رایج کنونی در بازار رمزارزها تاکنون نتوانسته‌اند به آن دست پیدا کنند. توکن اصلی شبکه آوالانچ AVAX است که کاربردی چندگانه دارد و هم در دادوستد و هم در پاداش‌دهی از آن استفاده می‌شود.

یکی دیگر از ویژگی‌های آوالانچ توزیع توکن در فضای کریپتو است. همچنین این پلتفرم با کاستن از حمله‌های سیبل و دارا بودن آستانه امن، وجه تمایز مهم خود را با پروژه‌های دیگر بلاک چین آشکار کرد.

ارز آولانچ - آکادمی بیترویم

مهم‌ترین هدف ارز آواکس (avax) چیست؟

بزرگ‌ترین هدف از ایجاد ارز دیجیتال آوالانچ، وجود یک پروتکل اجماع است که مشکلات مقیاس پذیری را از بین ببرد؛ شبکه‌ای که بتواند بستری برای معاملات جهانی را فراهم آورد. دومین هدف ارز دیجیتال آواکس یکپارچه کردن قراردادهای هوشمند و هدف بعدی آن به وجود آوردن امنیت است. بنابراین می‌توان گفت که ارز دیجیتال آوالانچ در پی ایجاد یک اکوسیستم مناسب با مقیاس پذیری گسترده است. پلتفرم ارز avax برای دستیابی به این هدف باید خروجی تراکنش‌ها را بدون ایجاد هیچ گونه خللی تا 6500 تراکنش در ثانیه افزایش دهد. در واقع هدف دیگر شبکه آولانچ افزایش سرعت انجام تراکنش‌ها است. آولانچ قصد دارد در آینده به اینترنت بلاک چین و اپ غیرمتمرکز DAPP تغییر شکل دهد.

همچنین بخوانید: کوین و توکن چیست؟

بنیانگذاران ارز دیجیتال AVAX چه کسانی هستند؟

همه چیز درباره ی ارز آواکس AVAX ❤️ آینده ارز دیجیتال آوالانچ

پلتفرم آوالانچ Avalanche و توکن ارائه شده توسط این پلتفرم یعنی توکن آواکس توسط آزمایشگاه آوا و یا AVA Labs ایجاد شده اند. بنیانگذاران آزمایشگاه توسط سه نفر به نام های Emin Gun Sirer دارای دکترای علوم و مهندسی کامپیوتر، Kevin Sekninqi و Maofan “Ted” Yin می‌باشند. Emin Gun Sirer از جمله بنیان گذاران و مدیرعامل پلتفرم اوالانچ می‌باشد.

Kevin Sekninqi نیز بنیانگذار و معمار ارشد آزمایشگاه های AVA می‌باشد. کوین نامزد دکترای علوم کامپیوتر در دانشگاه کرنلا می‌باشد و تجربه مشارکت در تحقیقات انجام شده در سازمان ناسا و مایکروسافت را در کارنامه خود دارد. همانطور که گفتیم Maofan Ted Yin از دیگر بنیان گذاران است. تد یین نیز نامزد دکترای علوم کامپیوتر در دانشگاه کرنل می‌باشد. وی اولین نویسنده پروتکل HoffStuff است که توسط پروژه Libera فیس بوک استفاده می‌شود.

تفاوت بلاک چین در آوالانچ با سایر بلاک چین‌هاچیست؟

همه چیز درباره ی ارز آواکس AVAX ❤️ آینده ارز دیجیتال آوالانچ

بلاک چین سیستم دیجیتال ثبت اطلاعات و گزارش بر روی بستر اینترنت است. تفاوت این سیستم با دیگر سیستم‌های اینترنتی در غیرقابل نفوذ بودن آن است. سیستم بلاک چین به‌گونه‌ای پردازش شده که امکان هک کردن، حذف، دستبرد و دست‌کاری اطلاعات در آن تقریبا غیرممکن است. بلاک چین‌ها را می‌توان به چند نسل تقسیم کرد. بلاک چین نسل اول که با ظهور بیت کوین متولد شد، سیستم کارآمدی بود که به ذخیره اطلاعات کاربران و دادوستد آنها می‌پرداخت. اما این سیستم قدرتمند اشکالی داشت که با گذشت زمان و بیشتر شدن کاربران آن واضح‌تر ‌شد. این اشکال در سرعت پائین پلتفرم بیت کوین در برابر تقاضاهای روبه افزایش بازار رمزارزها بود. بدین ترتیب نیاز بود تا نسل دوم بلاک چین‌ها پا به دنیای ارزهای دیجیتال بگذارد.

بلاک چین نسل دوم در سال 2013 با اتریوم به دنیا معرفی شد. شبکه اتریوم و پس از آن اتریوم 2 همان ویژگی‌های غیرقابل نفوذ بلاک چین بیت کوین را داشتند، اما علاوه بر آن اپلیکیشن‌های جدیدی به دنیای ارزهای دیجیتال ارائه دادند. این اپلیکیشن‌ها توان برنامه‌ریزی و اجرای قراردادهای هوشمند بر بستر بلاک چین را داشتند و آغازگر جنبش جدیدی در این راه شدند. در واقع اتریوم پایه‌گذار بسیاری از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز دیگر، مانند اپلیکیشن‌های امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای DeFi بود.

همان‌گونه که اشاره شد بیت کوین آغازگر به‌کارگیری بلاک چین در دادوستدهای جهانی بود، اتریوم قابلیت‌های تازه‌ای مانند قراردادهای هوشمند را به آن اضافه کرد. پس از آن نوبت آوالانچ بود تا الگوهای تازه‌ای وارد دنیای بلاک چین کند.

همچنین بخوانید: چرا بلاک چین یک فناوری انقلابی است ؟

شبکه‌های بلاک چین معمولا از یک بلاک چین و مجموعه‌ای از اعتبارسنج‌ها تشکیل شده‌‌اند. اما پلتفرم آوالانچ شبکه‌ای ناهمگن از تعداد زیادی بلاک چین و اعتبارسنج‌ها در کنار هم است. اتریوم به افراد و سیستم بلاک چین اجازه داد تا قراردادهای هوشمندی تعریف کنند و با استفاده از آنها به دادوستد بپردازند. این شبکه امکان راه‌اندازی اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را برای کاربران این شبکه هم ممکن ساخت. در شبکه اتریوم همه اپلیکیشن‌ها روی یک بستر اجرا می‌شوند، اما آوالانچ شرایطی پدید آورد تا هر اپلیکیشن روی بلاک چین مستقل خود اجرا شود. همچنین این اپلیکیشن‌ها به‌وسیلۀ یک زیرشبکه یا Subnet بررسی و اعتبارسنجی شوند. با مدد از این ویژگی می‌توان بلاک چین‌های خصوصی هم ایجاد کرد.

همه چیز درباره ی ارز آواکس AVAX ❤️ آینده ارز دیجیتال آوالانچ

 

نقشه راه پلتفرم آوالانچ

همانطور که قبلاً نیز درباره نقشه راه صحبت کردیم یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های هر پلتفرم و توکن ارائه شده در بازار ارز دیجیتال داشتن یک نقشه راه می‌باشد که یک شمای کلی از روند و استراتژی شرکت بنیان گذار توکن و یا پلتفرمی که در دست احداث دارد را به استفاده کنندگان آن نشان می‌دهد و داشتن یک نقشه راه قوی و برنامه ریزی شده می‌تواند نشان‌دهنده این مسئله باشد که یک توکن یا پلتفرم آینده خوبی دارد یا خیر؛ در واقع می‌توان گفت نقشه راه خلاصه از برنامه هایی است که شرکت بنیانگذار یک توکن یا پلتفرم برای آینده کاری خود در نظر دارد. این یکی از معیارهای اساسی تمام معامله گران برای ورود به یک ارز دیجیتال یا توکن می‌باشد.

بررسی نقشه راه یا وایت پیپر پلتفرم آوالانچ به ما نشان می‌دهد که نقشه راه ارائه شده توسط بنیانگذاران آن دارای ویژگی‌های خاص و برجسته می‌باشد.

همچنین بخوانید: وایت پیپر ارز دیجیتال چیست؟ و چه کاربردهایی دارد؟

یکی از مسائلی که در نقشه راه یا وایت پیپر ارائه شده توسط بنیانگذاران آوالانچ به چشم می‌خورد، ساختار اجماع و پروتکل اجماع ارائه شده توسط این پلتفرم می‌باشد. ارائه این پروتکل باعث تامین امنیت و قدرت آوالانچ  شده است با توجه به ارائه پلتفرم آوالانچ در مدت زمان کوتاهی نسبت سایر پلتفرم های مشابه، نقشه راه ارائه شده توسط بنیانگذاران آن کاملا مشخص و شفاف نمی‌باشد.

از جمله موارد ارائه شده در نقشه راه ارائه شده توسط این پلتفرم، تلاش برای به روز رسانی پایگاه داده ها و استفاده از قوانین و نکات جدیدی که باعث افزایش امنیت پلتفرم شده است می‌باشد.

همه چیز درباره ی ارز آواکس AVAX ❤️ آینده ارز دیجیتال آوالانچ

 

نحوه خرید ارز دیجیتال AVAX چگونه است؟

حال می خواهیم درباره نحوه خرید توکن آواکس صحبت کنیم؛ همانند توکن‌های دیگر برای خرید آن باید به صرافی های ارز دیجیتال داخل و یا خارج کشور مراجعه کنیم. اما به دلیل اینکه ایران توسط بسیاری از سازمان‌های خارجی مورد تحریم قرار گرفته شده است ما قادر به خرید این توکن از صرافی‌های داخلی نمی‌باشیم. به همین دلیل است که ابتدا باید اقدام به خرید یکی از استیبل کوین های موجود کرده و سپس این استیبل کوین را در صرافی هایی که ارز دیجیتال آواکس را پشتیبانی می‌کنند و معاملات آن در آن صرافی ها انجام می‌شود به ارز دیجیتال آواکس تبدیل کنیم.

برای تبدیل استیبل کوین به آواکس، ابتدا لازم است که ما در یکی از صرافی‌های خارجی ثبت نام کنیم. استفاده از صرافی‌های خارجی نسبت به صرافی‌های داخلی برای ما کارمزدهای کمتری را به همراه خواهد داشت و پس از خرید یک رمز ارز  می‌توانیم آن را به صرافی های پشتیبانی کننده توکن انتقال داده و آن را با توکن آواکس معامله کنیم.

با سپاس از هراهی شما بیتریومی های عزیز که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقاله های مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00