تحریم‌های غرب علیه روسیه

بانک روسیه می‌گوید: تحریم‌های غرب علیه روسیه، سیستم تجارت جهانی را از بین می‌برد و باعث افزایش تورم می‌شود.

رئیس دومین بانک بزرگ روسیه می گوید با اعمال تحریم ها علیه روسیه، غرب سیستم تجارت جهانی را تخریب کرده و باعث افزایش تورم شده است. وی با اشاره به بحران بانکی آمریکا به عنوان نمونه، تاکید کرد: این بزرگترین بحران مالی و بانکی از سال 2008 تاکنون است و در حال گسترش به اروپا است.

تحریم‌ها علیه روسیه شمشیر دولبه استآندری کوستین، رئیس VTB تحت کنترل دولت، دومین بانک بزرگ روسیه، روز سه شنبه در دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، درباره بحران بانکی ایالات متحده و اثرات تحریم های غرب علیه روسیه صحبت کرد. کوستین به پوتین گفت: “ما به طور فعال در حال ایجاد یک زیرساخت پرداخت و تسویه جدید با روبل و ارز کشورهای دوست هستیم”.

رئیس بانک VTB توضیح داد: ما تخصص و زیرساخت های لازم را برای این کار داریم زیرا در کشورهای بزرگ آسیایی مانند چین و هند حضور داریم و در کشورهای CIS مشترک المنافع حضور داریم. بنابراین، ما فعالانه در این زمینه کار می کنیم.

کوستین در مورد اثرات تحریم های آمریکا علیه روسیه گفت: “ما احتمالا تا حدودی مصون شده ایم.” وی تصریح کرد: تحریم‌ها علیه روسیه یک شمشیر دولبه است. در واقع، غرب با استفاده از تحریم‌ها علیه روسیه، سیستم تجارت جهانی را از بین برده و باعث افزایش تورم شده است”. مدیر VTB ادامه داد: ببینید الان در ایالات متحده چه می‌گذرد. این تقریبا بزرگترین بحران مالی و بانکی از سال 2008 است و در حال حاضر به اروپا سرایت کرده است.

وی گفت: تلاش غرب برای حل این مشکل با روش‌های استاندارد باعث کاهش ارزش دارایی‌های بانک‌ها شد و ما می‌توانیم نتیجه آن را ببینیم.

رئیس VTB در ادامه به پوتین گفت: «بخش بانکی ما کاملاً احساس امنیت می‌کند. فکر نمی‌کنم مشکلی پیش بیاید، هرچند که ما در سال گذشته که اموالمان را به سادگی از ما گرفتند، متحمل ضررهای خاصی شدیم.»

کوستین علاوه بر این فاش کرد: “ما اکنون باید یاد بگیریم که به روشی جدید کار کنیم. من معتقدم که امکان تغییر شکل قابل توجهی سیستم مالی در چند سال وجود دارد”.

رئیس بانک VTB افزود که این بانک دیگر به ارزهای غربی وام نمی دهد و تاکید کرد که “امکان گرفتن چنین وام هایی وجود ندارد.” وی نتیجه گرفت: ما در حال گسترش بازار روبل هستیم و شروع به کار با یوان و سایر ارزها می کنیم. این روند در حال انجام است و من فکر می کنم، سرعت آن در حال افزایش است. امروزه، روبل بیش از 50 درصد از پرداخت ها و تسویه حساب ها با کشورهای دوست را تشکیل می دهد.

در ژوئن، کوستین پایان سلطه دلار آمریکا را با تغییر قدرت جهانی پیش بینی کرد. او انتظار دارد که یوان چین جایگزین دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهانی شود.

نظر شما درباره اظهارات بانکدار روسی درباره تحریم های غرب چیست؟ در بخش نظرات زیر با آکادمی بیتریوم همراه باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقاله های مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00