وارن بافت و بیت کوین

وارن بافت، مدیر عامل برکشایر هاتاوی می گوید که تمام بیت کوین جهان را به قیمت 25 دلار نمی خرد. در همین حال، شریک قدیمی تجاری و دست راست او، چارلی مانگر، می گوید که بیت کوین احمقانه و شیطانی است و اشاره می کند که ارز دیجیتال او را بد جلوه می دهد.

وارن بافت توضیح می دهد که چرا بیت کوین نمی خرد

وارن بافت و چارلی مانگر روز شنبه در جلسه سالانه سهامداران برکشایر هاتاوی درباره بیت کوین صحبت کردند. بافت مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره برکشایر است. مانگر که اغلب به عنوان دست راست او شناخته می شود، نایب رئیس هیئت مدیره شرکت است.

Oracle of Omaha که به این معروف است که بیت کوین را «احتمالاً مجذور سم موش» می‌داند، با جزئیات توضیح داد که چرا او BTC را نمی‌خرد. او گفت:

نمی دانم که آیا در سال آینده بالا می رود یا کاهش می یابد یا پنج یا 10 سال. اما چیزی که من کاملاً از آن مطمئن هستم این است که چیزی تولید نمی کند. جادویی برای آن دارد و مردم جادو را به چیزهای زیادی متصل کرده اند.

بافت چند مثال زد. او 25 میلیارد دلار برای بهره 1 درصدی در تمام زمین های کشاورزی ایالات متحده پرداخت می کرد. وی همچنین 25 میلیارد دلار برای سود 1 درصدی در تمام خانه های آپارتمانی در کشور پرداخت می کند. او تأیید کرد: “امروز بعد از ظهر برای شما چک می‌نویسم.”

با این حال، هنگامی که صحبت از خرید بیت کوین می شود، او توضیح داد:

حالا اگر به من می‌گفتی مالک تمام بیت‌کوین دنیا هستی و آن را به قیمت 25 دلار به من پیشنهاد می‌دادی، آن را نمی‌گیرم، زیرا با آن چه کار می‌کنم؟ من باید به هر طریقی آن را به شما بفروشم. قرار نیست کاری انجام دهد. او تاکید کرد که برخلاف بیت کوین، «آپارتمان‌ها رانت تولید می‌کنند و مزارع برای تولید غذا».

رئیس برکشایر به بحث در مورد دلار آمریکا پرداخت. «دارایی ها برای داشتن ارزش باید چیزی را به کسی تحویل دهند. و تنها یک ارز وجود دارد که پذیرفته شده است. شما می توانید انواع چیزها را به دست آورید، ما می توانیم سکه های برکشایر بگذاریم، اما در نهایت، این پول است و هیچ دلیلی در دنیا وجود ندارد که دولت ایالات متحده اجازه دهد پول برکشایر جایگزین پول آنها شود.»

بافت، با این حال، در بانک دیجیتال دوستدار بیت کوین Nubank سرمایه گذاری می کند، که سرمایه گذاری های BTC را ارائه می دهد. چارلی مانگر می گوید بیت کوین احمقانه، شیطانی است و او را احمق نشان می دهد
مانگر همچنین موضع تند خود را در مورد بیت کوین شنبه تکرار کرد. نایب رئیس برکشایر به اشتراک گذاشت:

در زندگی‌ام، سعی می‌کنم از چیزهایی که احمقانه و شیطانی هستند و باعث می‌شوند در مقایسه با دیگران بد به نظر برسم اجتناب کنم. بیت‌کوین هر سه مورد را انجام می‌دهد.

مانگر ادامه داد: احمقانه است زیرا هنوز احتمال دارد به صفر برسد. این شیطان است زیرا سیستم فدرال رزرو را تضعیف می کند و ما را در مقایسه با رهبر کمونیست در چین احمق جلوه می دهد. او آنقدر باهوش بود که بیت کوین را در چین ممنوع کرد.

نایب رئیس برکشایر همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه فرد باید در چه سرمایه‌گذاری به عنوان محافظی در برابر تورم بالا سرمایه گذاری کند، به بیت کوین اشاره کرد. او گفت:

وقتی حساب بازنشستگی خود را دارید و مشاور دوستانه‌تان به شما پیشنهاد می‌کند تمام پول را در بیت‌کوین بگذارید، فقط بگویید «نه».

مانگر بارها بیت کوین را مورد انتقاد قرار داده است. در ماه فوریه، او گفت که دولت باید ارز دیجیتال را ممنوع کند و آن را یک بیماری مقاربتی خواند. او در گذشته چندین بار از چین به دلیل ممنوعیت ارزهای دیجیتال تمجید کرده و اظهار داشته که ای کاش هرگز رمزارز اختراع نمی شد. در ماه مه سال گذشته، او گفت که بیت کوین “منزجر کننده و مغایر با منافع تمدن” است.

دیگر خبرها را نیز در بخش اخبار آکادمی بیتریوم بخوانید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00