نظریه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه درباره نظم جهانی چندقطبی

نظریه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه درباره نظم جهانی چندقطبی

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اعلام کرد نظم جهانی چندقطبی اضطراری “عادلانه تر” خواهد بود

قبلا، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، افکار خود را در مورد ظهور نظم جهانی چند قطبی جدید بیان کرد. پوتین توضیح داد که این پیکربندی جدید به مناطق مختلف از جمله آفریقا، خاورمیانه و لاتام اجازه می دهد تا نقش خود را در نظم جهانی جدید عادلانه تر و دموکراتیک تر ایفا کنند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور فدراسیون روسیه، ظهور یک نظم جهانی چندقطبی جدید را توصیف کرده است که به مناطقی مانند آفریقا، خاورمیانه و لاتام اجازه می دهد تا پتانسیل واقعی خود را توسعه دهند.

پوتین در مقاله اخیر خود با عنوان روسیه و آفریقا: پیوستن به تلاش ها برای صلح، پیشرفت و آینده ای موفق به ظهور این “مراکز قدرت و نفوذ اقتصادی و سیاسی” جدید اشاره کرد که خواستار تایید هستند.

پوتین تصریح کرد:

ما مطمئن هستیم که نظم جهانی چندقطبی جدید، که خطوط آن را می توان دید، عادلانه تر و دموکراتیک تر خواهد بود.

علاوه بر این، پوتین اظهار داشت که این پیکربندی جدید عرصه بین‌المللی به سایر مناطق این امکان را می‌دهد که «جایگاه شایسته خود را در آن بگیرند و در نهایت خود را از میراث تلخ استعمار و استعمار نو رها کنند و شیوه‌های مدرن آن را رد کنند».

پوتین همچنین به زمینه مشترکی که بین آفریقا و روسیه وجود دارد اشاره کرد و اظهار داشت که این مناطق “با یک تمایل مشترک برای شکل دادن به یک سیستم روابط بر اساس اولویت حقوق بین الملل، احترام به منافع ملی، تقسیم ناپذیری امنیت و… گرد هم آمده اند. به رسمیت شناختن نقش هماهنگ کننده مرکزی سازمان ملل.

نظام جهانی نئواستعماری و نظم جهانی چندقطبی

این اولین بار نیست که پوتین به ظهور جهانی چندقطبی اشاره می کند که به دنبال رهایی خود از وابستگی به مراکز مالی سنتی است. پوتین در سخنرانی در ماه ژوئن در مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ (SPIEF)، اظهار داشت:

نظام جهانی نئواستعماری ذاتاً دیگر وجود ندارد و نظم جهانی چندقطبی در حال تقویت است. این یک روند اجتناب ناپذیر است.

پوتین در ماه مه، در نشستی با شورای توسعه خودگردانی محلی، همچنین به «اجتناب‌ناپذیری» تمرکززدایی مراکز قدرت جهانی اشاره کرد. او توضیح داد که این جنبش “تنها تشدید خواهد شد” و اظهار داشت که کسانی که آن را درک نکنند در معرض شکست خواهند بود. در آن زمان پوتین اعلام کرد که این یک “واقعیت کاملاً آشکار” است.

نظر شما در مورد افکار ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مورد ظهور نظم جهانی چندقطبی جدید چیست؟ با ما در بخش نظرات همراه باشید.

از اینکه تا انتهای این خبر همراه آکادمی بیتریوم بودید ممنونیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقاله های مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00