ژاپن به ممنوعیت تتر و استیبل کوین USDC در سال 2023 پایان می دهد

ژاپن به ممنوعیت تتر و استیبل کوین USDC در سال 2023 پایان می دهد

باز هم شنا کردن یکی دیگر از کشورها در جهت رودخانه. این جمله یعنی چه؟ اگر روزانه پیگیر اخبارهای آکادمی بیتریوم بودید حتما متوجه این موضوع شدید که برزیل، استفاده از ارزهای دیجیتال را قانونی کرد. یا همکاری های PayPal و MetaMask یا  Visa و اتریوم. امروز خبر ما درمورد کشور ژاپن می باشد، چراکه قصد دارد به موانعی که سر راه تتر و استیبل کوین ها قرار داده بود را بردارد و همچینین قوانین استفاده از ارزهای دیجیتال را راحت تر کند. پس تا انتهای این خبر با ما باشید تا متوجه ساز و کار کشور ژاپن و ارزهای دیجیتال شوید.

ژاپن و ارز دیجیتال

دولت ژاپن در ماه ژوئن اقدامی را تصویب کرد که استیبل کوین ها را به عنوان ارز دیجیتال به رسمیت می شناسد. در نتیجه، ژاپن یکی از اولین چارچوب های قانونی مهم را برای استیبل کوین ها ایجاد کرد.

با این حال، آنها باید توسط ین فیات ژاپن یا نوعی پول قانونی دیگر حمایت می شدند که به دارندگان اجازه می داد از آنها به ارزش اسمی استفاده کنند. با این حال، این لایحه به استیبل کوین های خارجی که توسط دارایی هایی مانند تتر پشتیبانی می شوند اشاره ای نکرد.

طبق یک تحول اخیر، آژانس خدمات مالی ژاپن [FSA] ممکن است تصمیم بگیرد که محدودیت گردش کوین های پایدار مانند Tether و USDC را در مقاله اخیر CoinsPaid به زبان انگلیسی لغو کند.

در سال 2023، آژانس خدمات مالی ممنوعیت توزیع داخلی استیبل کوین های صادر شده در خارج از کشور را لغو خواهد کرد.

به گفته این روزنامه، سقف حواله برای هر معامله 1 میلیون ین (7500 دلار) تعیین می شود. ناشران باید دارایی های وثیقه ای را برای استیبل کوین های ایجاد شده در داخل کشور جمع آوری کنند. بانک‌ها، شرکت‌های اعتماد و همچنین شرکت‌هایی که انتقال وجه ارائه می‌کنند، تنها صادرکنندگان مجاز هستند.

FSA همچنین از توزیع کنندگان استیبل کوین می خواهد که اطلاعات تراکنش ها مانند هویت کاربران را به عنوان ابزاری برای جلوگیری از پولشویی ثبت کنند. با توجه به CoinsPaid، آژانس از 26 ژانویه شروع به دریافت بازخورد در مورد معیارهای پیشنهادی استیبل کوین خواهد کرد.

موقعیت ژاپن در مورد ارزهای دیجیتال در طول زمان به میزان قابل توجهی نرم شده است. فلسفه “سرمایه داری جدید” نخست وزیر ژاپن فومیو کیشیدا، با هدف تقویت اقتصاد ژاپن است. این کشور به تازگی ورود خود را به فضای NFT، Metaverse اعلام کرده است. به موازات آن، دولت در تلاش است تا قوانین مالیاتی ارزهای دیجیتال را تسهیل کند.

به نظر شما آینده کشورها و ارزهای دیجیتال به چه شکلی خواهد شد؟ آیا باز هم کشورهای دیگر استفاده از ارزهای دیجیتال را قانونی می کنند؟ آیا آینده ای بهتر در ارزهای دیجیتال دیده می شود؟ لطفا نظرات و افکار خود را با آکادمی بیتریوم در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00