ربات ترید ارز دیجیتال چیست و چگونه کار می کند؟ کاربردهای ربات های ترید

ربات ترید ارز دیجیتال چیست و چگونه کار می کند؟ کاربردهای ربات های ترید

حتما اطلاع دارید که معاملات ارزهای دیجیتال، در 24 ساعته شبانه روز و 365 روز در سال در حال انجام شدن می باشند. پس، برای یک معامله گر سخت خوهد بود که از هر فرصتی در بازار، بتواند بهره کافی را ببرد. اینجاست که خیلی از افراد به سمت ربات های تریدر می روند. در واقعیت، ترید الگوریتمی یا ربات تریدری نقش مهمی در بازارهای مالی جهانی، از جمله بازار ارزهای دیجیتال دارد.

ربات های معامله گر برای ارزهای دیجیتال به طور چشم گیری محبوب هستند. اگر می‌خواهید با ربات تریدری روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید، باید یک ربات تریدری ارز دیجیتال قابل اعتماد، پیدا کنید. ربات‌های معاملاتی کریپتو به شما کمک می‌کنند تا با خودکار کردن تراکنش‌های خود ،تعاملات دستی، بیشترین بهره را از سرمایه‌گذاری خود ببرید.

ربات تریدر چیست و چگونه کار می‌کند؟ آکادمی بیتریوم در این مقاله قصد دارد به این سوالات پاسخ دهد.

ربات های ترید ارز دیجیتال چیست؟

این ربات ها برای ترید بیت کوین، یک سری برنامه های کامپیوتری هستند که از طرف شما معامله می کنند. برجسته‌ترین سرویس‌های ربات ارزهای دیجیتال الگوریتم‌های منحصربه‌فرد خود را دارند که ممکن است برای برآورده کردن خواسته‌ها یا سلیقه‌های خاص طراحی شوند. اکثر خدمات ربات های ارزهای دیجیتال برای هر تراکنش کارمزد دریافت می کنند. با این حال، ممکن است برخی بسته به ترجیحات و خواسته های شما به عضویت ماهانه نیاز داشته باشند. برخی از شرکت‌های ربات‌های ارز دیجیتال حتی به شما اجازه می‌دهند حساب خود را بدون نیاز به دانستن کدنویسی تنظیم کنید.

انواع ربات های ترید ارز دیجیتال چیست؟

انواع ربات های ترید ارز دیجیتال چیست ؟

معامله‌گران موفق تاکتیک‌های آزمایش‌شده‌ای را ایجاد کرده‌اند که توسط ربات‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. ربات ها ممکن است در انواع استراتژی های معاملاتی، از آربیتراژ تا تحلیل تکنیکال، تخصص داشته باشند. در اینجا خلاصه ای از محبوب ترین نرم افزار ترید خودکار بیت کوین آورده شده است.

ربات های معاملاتی رمزارز بازارساز

هدف اصلی ربات‌های بازارساز، ارائه دفترچه‌های سفارش با تاریخچه معاملات است تا سایر فعالان بازار بتوانند سفارشات خود را به درستی اجرا کنند. در بازار، یک ربات ارز دیجیتال بازارساز، یک اسپرد پیشنهادی ایجاد می کند، که تفاوت قابل مشاهده بین قیمت پیشنهادی و خرید است.

بازارسازان باید برای ایجاد سفارشات خرید و فروش به طور مداوم سود ببرند. برای ایجاد این حاشیه، ربات‌های معاملاتی خودکار به ارسال همزمان چندین سفارش خرید و فروش کمک می‌کنند. به عنوان مثال، ربات یک سفارش خرید به قیمت 1.00 دلار و یک سفارش فروش به قیمت 1.02 دلار برای همان توکن انجام می دهد. در نتیجه، پس از تکمیل هر دو سفارش، 0.02 دلار سود دریافت می کنید.

ربات های آربیتراژ

آربیتراژ یک تکنیک معاملاتی است که از ناکارآمدی بازار با اعمال اهرم اختلاف قیمت بین مبادلات سود می برد. به عنوان مثال، ربات‌های آربیتراژ کریپتو، سکه‌های ارز دیجیتال و قیمت توکن‌ها را در چندین صرافی مقایسه می‌کنند.

هر صرافی ارز دیجیتال تفاوت کمی بین قیمت سکه‌ها خواهد داشت که کاربران صرافی ایجاد می‌کنند. استفاده از ربات آربیتراژ تنها روشی است که نوسانات را با سرعت کافی جمع آوری می کند تا از آن بهره مند شود. بازارها از قیمت‌های مبادله پیشی می‌گیرند، که ممکن است تا حدودی تاخیر داشته باشد. بنابراین، این ربات‌ها به سرعت برای ترید نابرابری‌های سودآور عمل می‌کنند.

ربات های معاملاتی ارز دیجیتال برای اتوماسیون پورتفولیو

ربات‌های معاملاتی کریپتو اتوماسیون پورتفولیو، تراکنش‌هایی را انجام می‌دهند تا پرتفوی شما را در یک جدول زمانی مشخص متعادل کنند.

تعادل مجدد ممکن است به گونه‌ای پیکربندی شود که در هر زمان، چه هر 30 دقیقه، هر ساعت یا هر روز انجام شود. مدیریت ساده پورتفولیو در زمان شما صرفه جویی می کند و به شما در حفظ یک سبد کنترل شده کمک می کند.

ربات های معاملاتی ارز دیجیتال فنی

ربات‌های معاملاتی کریپتو فنی با استفاده از شاخص‌های فنی از پیش تعریف‌شده معامله می‌کنند تا از فرصت های مناسبی که پیش می آید، استفاده کنند. در عین حال، تجزیه و تحلیل فنی بازارهای فعلی می تواند در طول روز یا در بازه های زمانی طولانی انجام شود. بیشتر ربات‌های معاملاتی فنی شامل ترید سیگنال قابل تنظیم و ترید اجتماعی می‌شوند که به شما امکان می‌دهد نشانه‌های معامله‌گران موفق دیگر را دنبال کرده و تقلید کنید.

ربات وام ارز دیجیتال

ربات های وام دهنده سکه، فرآیند وام دادن به ارزهای ارز دیجیتال شده را با نرخ بهره سودآور با ریسک پایین خودکار می کنند. ربات های وام دهنده از الگوریتم های پیشرفته برای نظارت مستمر بر بازار دارایی های دیجیتال و مدیریت و تمدید وام ها استفاده می کنند. آنها عرضه و تقاضای وام را متعادل کرده و در نتیجه نرخ‌های بهره بهینه را برای همه ارزهای پشتیبانی خواهند کرد.

 ربات معامله گر ارز دیجیتال چگونه کار می کند؟

ربات ترید ارز دیجیتال چیست و چگونه کار می کند؟ کاربردهای ربات های ترید

ربات های معاملاتی ارز دیجتال، به حساب صرافی شما وصل می شود و با ردیابی قیمت ارزهای دیجیتال کار می کنند. زمانی که یک ارز دیجیتال به قیمتی که شما انتخاب می کنید رسید، ربات آن را از طرف شما خریداری یا می فروشد. هنگامی که قیمت ارز دیجیتال در سطح مشخص شده شما افزایش می یابد، ربات آن را می فروشد و برای شما سود خواهد داشت. ربات های معاملاتی ارزدیجیتال روندهای بازار را تجزیه و تحلیل می کنند و معاملات را بر اساس این الگوها انجام می دهند.

این ربات ها توسط معامله گرانی که در ترید کردن مشکل دارند یا نمی توانند بازارها را در 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته تماشا کنند، به کار گرفته می شوند. آنها را می توان برای انجام عملکردهای مختلف، مانند پایبندی به یک برنامه مشخص یا پاسخگویی به تحولات بازار در زمان واقعی، برنامه ریزی کرد. از ربات‌های تریدری ارز دیجیتال نیز می‌توان برای بهره‌گیری از امکانات آربیتراژ یا به عنوان یک جزء در سیستم‌های معاملاتی خودکار پیچیده‌تر با ورودی‌های مختلف استفاده کرد.

ویژگی های ربات تریدری ارزهای دیجیتال

اگر عملکرد بهینه ربات خود را می خواهید، مطمئن شوید که برنامه طیف گسترده ای از عملکردهای اساسی و پیچیده را انجام می دهد. موارد زیر جنبه های ضروری هر ربات تریدری بیت کوین هستند:

  • نظارت بر بازار و ثبت سوابق

این دو تابع برای جمع‌آوری داده‌های بازار و ذخیره آن‌ها برای بازیابی، مرجع و تجزیه و تحلیل بعدی با یکدیگر همکاری می‌کنند. این داده ها برای ساخت الگوریتم های جدید و اصلاح الگوریتم های موجود حیاتی است. این قابلیت همچنین به شما اجازه می دهد تا داده ها را در قالب نمودار یا گزارش ها نمایش دهید.

  •  پیام ها و هشدارها

تاکید این ویژگی بر قابلیت استفاده می باشد، که ممکن است بر اساس میل کاربر و موقعیت های خاص به روش های مختلفی اعمال شود. اعلان‌ها را می‌توان به آدرس‌های ایمیل معامله‌گران، برنامه‌های پیام‌رسان محبوب یا پیامک ارسال کرد. در نتیجه، زمانی که ربات تراکنش موفقیت آمیزی را انجام می دهد یا زمانی که ارزش ارز نظارت شده به زیر یک آستانه تعیین شده توسط کاربر می رسد، ممکن است به آنها هشدار داده شود.

  • اجرای استراتژی و تغییر پویا

ظرفیت اجرای یک استراتژی خاص، که باید انعطاف پذیر باشد و بر اساس کفایت الگوریتم تغییر کند، در قلب یک ربات ترید بیت کوین قرار دارد.

  • تنظیم کننده

این ویژگی اساسی ربات را قادر می سازد تا به طور مستقل و انحصاری برای مدت زمان های از پیش تعیین شده توسط کاربر کار کند. در صورت نیاز، ربات می‌تواند گجت را بیدار کند، بخواباند یا بعد از مدت زمان معینی دستگاه را خاموش کند.

  • بک تست

اگر می‌خواهید یک استراتژی جدید را با مدل‌سازی نتایج آن با استفاده از داده‌های تاریخی بازار ارزیابی کنید، این مورد ضروری است. آزمایش برگشتی اغلب کارمزدهای بازار، تأخیر و عوامل دیگری را در نظر می گیرد که تأثیر مستقیمی بر معاملات دارند.

  •  ثبت، حفظ و بازیابی داده های تراکنش

این تابع یک رکورد از تمام تراکنش های انجام شده توسط ربات تریدری را حفظ می کند. سپس مشتریان ممکن است عملکرد مالی قبلی خود را ردیابی کنند و زمانی که یک معامله خاص رخ داده است به یاد بیاورند.

  • امنیت

یکی دیگر از ویژگی های بسیار مطلوب امنیت است، زیرا مشتری و محرمانه بودن دغدغه همه معامله گران دیجیتال، صرف نظر از بازار است. از آنجایی که یک ربات معامله گر به ارزهای رمزنگاری شده شما دسترسی دارد، شما باید از تدابیر امنیتی مختلف، از جمله موارد قوی (مانند احراز هویت بیومتریک) استفاده کنید.

یک ربات تریدری کریپتو نیز باید با تعدادی از برجسته ترین ارزها و صرافی ها سازگار باشد. ربات‌های رایج ارز/صرافی در دسترس هستند، و شما ممکن است خودتان آن را طراحی کنید، اما چنین محدودیت سختی همیشه ایده معقولی نیست. در عین حال، ربات‌هایی که فقط بر روی بیت کوین متمرکز شده‌اند، مقرون به صرفه‌تر بوده و ساخت آن زمان کمتری می‌برد، که ممکن است برای بسیاری از شرکت‌ها مفید باشد.

ربات ترید ارز دیجیتال چیست و چگونه کار می کند؟ کاربردهای ربات های ترید

مزایای استفاده از ربات تریدری ارزهای دیجیتال چیست؟

از آنجایی که به کار کمتری از طرف معامله گر نیاز دارد، ترید ارز دیجیتال خودکار، ساده تر از ترید دستی ارز دیجیتال می باشد. همچنین معامله گران را قادر می سازد که تراکنش های خود را به طور خودکار انجام دهند تا مجبور نباشند به طور مداوم آنها را در هنگام کار، استراحت یا فعالیت هایی که در غیر این صورت به سرمایه گذاری زمان زیادی از طرف معامله گر نیاز دارند، تماشا کنند. ربات‌های معاملاتی رمزارز مزایای مختلفی را ارائه می‌کنند که می‌تواند ترید ارز دیجیتال را آسان‌تر و سودآورتر کند. از جمله مزایای بسیار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ربات های معاملاتی شبانه روزی کار می کنند

ربات های معاملاتی ارز دیجیتال ممکن است به صورت شبانه روزی، هفت روز در هفته کار کنند. این به معامله‌گران امکان دسترسی شبانه‌روزی به بازارها را می‌دهد و به آنها کمک می‌کند تا از فرصت‌ها در زمان ظهور، سرمایه‌گذاری کنند.

افزایش بهره وری معاملاتی

ربات های معاملاتی کریپتو می توانند به معامله گران کمک کنند تا کارایی و سودآوری را با خودکارسازی اجرای تراکنش افزایش دهند.

ترید رباتیک

یک ربات تریدری ارز دیجیتال ممکن است معاملات را بر اساس قوانین مشخص انجام دهد. این می تواند به ساده سازی فرآیند ترید و افزایش سودآوری کمک کند.

ترید سفارشی

ربات های معاملاتی ارز دیجیتال ممکن است برای مطابقت با نیازهای خاص معامله گران طراحی شوند. این به معامله گران امکان می دهد تاکتیک های معاملاتی خود را به منظور به حداکثر رساندن درآمد، بهینه کنند.

امنیت

یکی دیگر از ویژگی های بسیار مطلوب این ربات ها، امنیت می باشد، زیرا مشتری و محرمانه بودن دغدغه همه معامله گران دیجیتال، صرف نظر از بازار است. از آنجایی که یک ربات معامله گر به ارزهای ارز دیجیتال شده شما دسترسی دارد، شما باید از تدابیر امنیتی مختلف، از جمله موارد قوی (مانند احراز هویت بیومتریک) استفاده کنید.

سخن پایانی

آکادمی بیتریوم هیچ گاه استفاده از ربات های تریدری را تایید نمی کند و همیشه تاکید بر یادگیری و آموزش خود انسان دارد.  اکنون می‌دانید که ربات تریدری ارز دیجیتال چیست و هنگام انتخاب یک ربات باید به دنبال چه چیزی باشید. با استفاده از این دانش از سرمایه گذاری و درآمد خود نهایت استفاده را ببرید! انجام تحقیقات قبل از تصمیم گیری در مورد سرویس ربات ارز دیجیتال بسیار مهم است، زیرا همه یکسان نیستند.

اگر دوست دارید در این بازار حرفه ای شوید و موفق و پرسود باشید،آکادمی بیتریوم می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. با آموزش های رایگان ما همراه شوید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00