رویداد روانشناسی ترید| تفکر در سناریوها | قسمت 6

رویداد روانشناسی ترید| تفکر در سناریوها

در قسمت ماقبل آخر ارائه تام هوگارد، با عنوان “معمولی پول در نمی آورد”، او به این موضوع می پردازد که چرا تمرین لزوماً عالی نمی شود، گویی که به همان روش معامله می کنیم، فقط در حال “تثبیت” خود هستیم. هوگارد در مورد فروپاشی نورترن راک و چگونگی اجرای «ذهنیت سوپرمارکت» که می تواند آنها را به تصمیم گیری عجولانه سوق دهد، صحبت می کند. او همچنین برخی از سناریوهای شاخص داو جونز و سوالاتی را که از خود می‌پرسد تا به عنوان نقشه راه هنگام معامله استفاده کند، پوشش می‌دهد. حتماً یاد بگیرید چه چیزی را در استراتژی معاملاتی خود پیاده کنید. تا انتهای این مطلب با آکادمی بیتریوم همراه باشید، همچنین برای خواندن مطالب بیشتر دپارتمان روانشناسی کلیک کنید.

شاخص داوجونز DJIA چیست؟

میانگین صنعتی یا شاخص داوجونز (DJIA) که با نام داو 30 نیز شناخته می‌شود، یک شاخص بازار سهام است که 30 شرکت بزرگ سهامی عام را که در بازار بورس نیویورک (NYSE) و نزدک معامله می‌کنند، ردیابی می‌کند. داو جونز به افتخار چارلز داو که این شاخص را در سال 1896 به همراه شریک تجاری خود ادوارد جونز ایجاد کرد، نامگذاری شده است.

داو جونز Industrial Average (DJIA) یک شاخص معیار پربازدید در ایالات متحده برای سهام بلو چیپ است. DJIA یک شاخص قیمتی است که 30 شرکت بزرگ و سهامی عام را که در بازار بورس نیویورک (NYSE) و نزدک معامله می‌کنند، ردیابی می‌کند.
این شاخص توسط چارلز داو در سال 1896 ایجاد شد تا به عنوان نماینده ای برای اقتصاد گسترده تر ایالات متحده عمل کند.

آشنایی با میانگین صنعتی یا شاخص داوجونز

DJIA دومین شاخص قدیمی بازار ایالات متحده است. اولین مورد میانگین حمل و نقل داوجونز (DJTA) بود. 1 DJIA برای خدمت به عنوان نماینده ای برای سلامت اقتصاد گسترده تر ایالات متحده طراحی شد. DJIA که اغلب به آن به سادگی “داو” می گویند، یکی از پربیننده ترین شاخص های بورس در جهان است. در حالی که داو شامل طیف وسیعی از شرکت‌ها می‌شود، همه را می‌توان به عنوان شرکت‌هایی با تراشه‌های آبی با درآمدهای ثابت توصیف کرد.

هنگامی که این شاخص در ابتدا در سال 1896 راه اندازی شد، تنها 12 شرکت را شامل می شد. این شرکت ها عمدتاً در بخش صنعتی، از جمله راه آهن، پنبه، گاز، شکر، تنباکو و نفت بودند. در اوایل قرن بیستم، عملکرد شرکت های صنعتی به طور معمول با نرخ رشد کلی در اقتصاد مرتبط بود. این امر رابطه بین عملکرد داو و کل اقتصاد را تقویت کرد. حتی امروزه، برای بسیاری از سرمایه گذاران، داو با عملکرد قوی برابر است با اقتصاد قوی (در حالی که داو با عملکرد ضعیف نشان دهنده کندی اقتصاد است).

همانطور که اقتصاد در طول زمان تغییر می کند، ترکیب شاخص نیز تغییر می کند. زمانی که شرکتی با روندهای فعلی اقتصاد ارتباط کمتری پیدا می کند، ممکن است یکی از مؤلفه های داو حذف شود تا با نام جدیدی جایگزین شود که تغییر را بهتر منعکس کند. شرکتی که درصد زیادی از ارزش بازار خود را به دلیل مشکلات مالی از دست می دهد، ممکن است از داو حذف شود. ارزش بازار روشی برای اندازه گیری ارزش یک شرکت با ضرب تعداد سهام موجود در قیمت سهام آن است.

همچنین بخوانید: یاد بگیرید مثل 1 درصدی ها فکر کنید

سهام با قیمت سهام بالاتر وزن بیشتری در شاخص داده می شود. بنابراین، درصد حرکت بالاتر در یک جزء با قیمت بالاتر، تأثیر بیشتری بر ارزش محاسبه شده نهایی خواهد داشت. در شروع داو، چارلز داو میانگین را با جمع کردن قیمت‌های دوازده جزء داو و تقسیم بر دوازده محاسبه کرد. نتیجه یک میانگین ساده بود. با گذشت زمان، اضافات و تفریق هایی مانند ادغام و تقسیم سهام به شاخص صورت گرفته است که باید در نظر گرفته می شد. در آن مرحله، یک محاسبه میانگین ساده دیگر معنی نداشت.

مقسوم علیه داو و محاسبه شاخص

Dow Divisor برای رسیدگی به مسئله میانگین ساده ایجاد شد. مقسوم علیه یک ثابت از پیش تعیین شده است که برای تعیین اثر حرکت یک نقطه ای در هر یک از تقریباً 30 سهمی که داو را تشکیل می دهند، استفاده می شود. مواردی وجود داشته است که مقسوم‌کننده باید تغییر کند تا مقدار داو ثابت بماند. Dow Divisor در 20 آوریل 2022، 0.15172752595384.3 بود.

نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید.

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00