افزایش محبوبیت ارز دیجیتال به عنوان گزینه سرمایه گذاری در شیلی در سال 2022

افزایش محبوبیت ارز دیجیتال به عنوان گزینه سرمایه گذاری در شیلی در سال 2022

بر اساس نظرسنجی شرکت مشاوره جهانی Bain & Company، محبوبیت ارزهای دیجیتال در شیلی افزایش یافت. این نظرسنجی نشان داد که رمزارزها به عنوان سومین دارایی محبوب سرمایه‌گذاری در میان مردم شیلی، تنها پس از صندوق‌های سرمایه‌گذاری که محبوب‌ترین گزینه سرمایه‌گذاری بودند و املاک و مستغلات که در رتبه دوم قرار دارند، رتبه‌بندی می‌شوند. تا انتهای این خبر با ما باشید.

محبوبیت کریپتو در شیلی

کشورهای لاتام که تحت تاثیر کاهش ارزش بالا و نرخ تورم قرار گرفته اند، شروع به روی آوردن به ارزهای دیجیتال به عنوان یک گزینه سرمایه گذاری کرده اند. در شیلی، که در میان پنج کشور با بدترین تورم در منطقه است، کریپتو به یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری در میان همه گزینه‌های موجود در بازار تبدیل شده است.

این یافته‌ها از یک نظرسنجی توسط Bain & Company، یک شرکت مشاوره جهانی مستقر در بوستون است، که در مورد جالب‌ترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری در این کشور در طول سال 2022 پرس و جو کرد. در سال 2022، آن را در رتبه سوم در بین همه گزینه ها قرار داد.

صندوق های سرمایه گذاری در این نظرسنجی جایگاه اول را به خود اختصاص دادند و 36 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی این را به عنوان اولین گزینه سرمایه گذاری خود انتخاب کردند. 24 درصد از افراد شرکت‌کننده در نظرسنجی پاسخ دادند که در املاک سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

چرا کریپتو محبوب تر می شود؟

دلایل پشت نتایج به نحوه نگاه سرمایه‌گذاران به ارزهای دیجیتال و بازده احتمالی آن مربوط می‌شود، حتی زمانی که سال 2022 سال خوبی برای صنعت نبود، زیرا با سقوط Terra و ورشکستگی FTX، دو رویداد بسیار تأثیرگذار، مواجه شد. درباره این تصور، مارسیال راپلا، شریک Bain Chile، اظهار داشت:

این رقم با روندی مطابقت دارد که در زمان‌های اخیر شاهد آن بوده‌ایم، جایی که ارزهای دیجیتال با توجه به سطوح بالای بازدهی آنها در موارد خاص، به طور فزاینده‌ای محبوب شده‌اند.

با این حال، بیشتر آنها هنوز گزینه های سرمایه گذاری سنتی را به دلیل نوسانات محدود و ریسک مرتبط انتخاب می کنند. با این حال، کریپتو به طور قابل توجهی محبوب‌تر از سایر گزینه‌های تثبیت شده مانند سهام و اوراق قرضه بود که به ترتیب 21% و 19% اولویت داشتند.

شیلی اقداماتی را انجام داده است تا به سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال شفافیت نظارتی بدهد. این کشور در ماه اکتبر قانون فین‌تک را تصویب کرد که تحلیلگران معتقدند در آینده سرمایه‌گذاری‌های بیشتری را به صنعت ارزهای دیجیتال جذب می‌کند. همچنین پس از سال‌ها مبارزه با بانک‌های خصوصی، صرافی‌های ارزهای دیجیتال اکنون قادر به افتتاح حساب‌های بانکی در کشور هستند. بودا، یک صرافی ملی، اولین کسی بود که این کار را کرد و درها را به روی دیگران باز کرد.

نظر شما در مورد رشد کریپتو در شیلی به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری چیست؟ افکار و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00