آینده دیفای (DeFi) در سال ۲۰۲۲ چگونه است؟

آینده دیفای (DeFi) در سال ۲۰۲۲ چگونه است؟

پیش بینی آینده دیفای (DeFi) چگونه است؟

اگر روی کریپتو سرمایه گذاری کرده اید، احتمالاً با اصطلاح «DeFi» برخورد کرده اید. تا انتها این مقاله با  آکادمی بیتریوم همراه باشید.

دیفای چیست و مخفف چه کلمه ای است؟

دیفای مخفف “مالی غیرمتمرکز” است و به دنیای آنلاین خدمات مالی جایگزین اشاره دارد که توسط ارزهای رمزنگاری شده و فناوری بلاک چین پشتیبانی می شود.

DeFi از “قراردادهای هوشمند” برای جایگزینی واسطه های سنتی مانند بانک ها و وام دهندگان استفاده می کند. اساساً، مشاغلی که ما هر روز با آنها برای مدیریت امور مالی خود در تعامل هستیم، با نرم افزار جایگزین می شوند. به همین دلیل، هیچ مرجع مرکزی برای گزارش در فضای DeFi وجود ندارد.

اما DeFi هنوز در مراحل ابتدایی نسبی خود قرار دارد – شبیه آنچه در روزهای اولیه اینترنت احساس “غرب وحشی” از اتاق‌های گفتگو اولیه، وب‌سایت‌های ابتدایی و ارائه‌دهندگان خدمات آنلاین اولیه داشت. کارشناسان می گویند با در نظر گرفتن این موضوع، در مسیر توسعه آن فراز و نشیب هایی وجود خواهد داشت، اما به مرور زمان ممکن است آمازون یا گوگل در آینده در فضای دیفای وجود داشته باشد.

به گفته دکتر مراو اوزایر، کارشناس بلاک چین و استاد فین تک در مدرسه بازرگانی راتگرز، پالایش بیشتر گام مهم بعدی برای DeFi است.

او می‌گوید: «مرحله بعدی این است که بفهمیم چگونه می‌توان کد خوبی ایجاد کرد و همه چیز را به یک درجه ارتقا داد.

پذیرش گسترده‌تر DeFi برای سرمایه‌گذاران چه معنایی دارد؟

اگر می خواهید کنترل کامل و کامل بر دارایی های خود داشته باشید، DeFi جایی است که آن را پیدا خواهید کرد.

اما این می تواند هزینه داشته باشد – نرده های محافظ نظارتی کمتری برای ایمن نگه داشتن دارایی های شما وجود دارد. دیفای “غرب وحشی” بانکداری و سرمایه گذاری از بسیاری جهات است، جایی که اگر دارایی های خود را به دست هکرها یا از راه های دیگر از دست بدهید، ممکن است راهی برای بازیابی آنها وجود نداشته باشد.

هنوز برای DeFi زود است، بنابراین اگر محصولات مالی معمولی را با محصولات DeFi مقایسه می‌کنید، هوشمندانه است که خطرات را در برابر پاداش‌های احتمالی سنجید. شما با پول خود در فضای DeFi ریسک بیشتری خواهید کرد زیرا کنترل نشده است، اما همچنین آزادی و کنترل بیشتری خواهید داشت. برای دسترسی، ابتدا باید کریپتو بخرید و برای شروع، مقدار مناسبی از دانش رمزنگاری را در اختیار داشته باشید.

کارشناسان می گویند که بهتر است بیش از 5 درصد از سبد کل خود را به رمزارز متصل نکنید، و تنها پس از ایجاد یک صندوق اضطراری و پرداخت هر گونه بدهی با بهره بالا، تا آنجا پیش بروید.

نظر شما درباره ی آینده دیفای چیست؟

نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید مقاله دیفای چیست؟ را از سایت ما بخوانید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00