مقرارتی شدن هوش مصنوعی

اجلاس ملی تجزیه و تحلیل ملی و هوش مصنوعی 2023 روز دوم  اعلام کرد که دستیابی به انطباق اخلاقی و مقرراتی برای هوش مصنوعی لازم است.

با رشد گسترده ChatGPT OpenAI، بسیاری از صنایع، به ویژه دولت، متوجه هوش مصنوعی یا AI شده اند. اخیراً در فیلیپین، بسیاری از صحبت‌ها درباره این فناوری توجه را به خود جلب کرده است، به طوری که اجلاس ملی تجزیه و تحلیل و هوش مصنوعی در سال 2023 توسط سازمان غیرانتفاعی تجزیه و تحلیل و انجمن هوش مصنوعی فیلیپین (AAP) جدیدترین سازمان خصوصی میزبان رویدادی برای فناوری می باشد.

روز اول این رویداد شخصاً در 21 ژوئن در هتل نووتل در آرانتا سیتی کوبائو در فیلیپین برگزار شد. روز 2 به رهبری آنالیتیکس و رهبر هوش مصنوعی، میشل آلارکون، پخش مستقیم شد. Alarcon روز 2 را با مروری بر رویدادهای روز اول آغاز کرد و پس از آن یک سخنرانی کلیدی در مورد نوآوری و قوانین اطلاع رسانی از سوی شورای مشاوران بخش خصوصی (PSAC) رئیس زیرساخت دیجیتال، هنری آگودا ارائه شد.

پانل در مورد شهرت اخلاقی هوش مصنوعی چه گفت؟

پانل اول با عنوان “مشاهده های اخلاقی در تجزیه و تحلیل و هوش مصنوعی برای ملت سازی” توسط دومینیک لیگوت، یکی از بنیانگذاران و متولی AAP و بنیانگذار Data Ethics PH اداره می شد. لیگوت پیامی را در مورد تغییر فناوری و مدیریت نوآوری و در عین حال ایمن نگه داشتن آن با شرکت کنندگان به اشتراک گذاشت.

قبل از شروع بحث میزگرد، Ligot به اعضای میزگرد اجازه داد دیدگاه خود را در مورد هوش مصنوعی، معرفی کنند. لیانتونیت چوا، یکی از همکاران آموزشی در مرکز هوش مصنوعی و سیاست دیجیتال، در مورد خرده فرهنگ‌هایی که در هوش مصنوعی، به ویژه در دره سیلیکون رخ می‌دهند، بحث کرد.

ارائه مختصر چوا با برداشتی سریع از اینکه چگونه مردم بیشتر به هوش مصنوعی وابسته می شوند از دکتر بنیتو تیهانکی، خوزه ای. کویزیا، استاد اخلاق تجاری در دانشگاه دی لاس سال، دنبال شد. نتیجه معکوس بالقوه هوش مصنوعی و چالش های حاکمیتی آن توسط دکتر پیتر سی، دانشیار گروه فلسفه در UP Diliman. دیدگاه حقوقی در مورد هوش مصنوعی از Atty. آنجلو سانتیاگو، متخصص اصلاح قانون در مرکز حقوقی UP؛ و دیدگاه عملی برای تجارت Jallain Manrique، شریک و رئیس مشاوره فناوری در KPMG فیلیپین.

دکتر Teehankee همچنین به نقاط دردناک هوش مصنوعی واکنش نشان داد و گفت که در حال حاضر بزرگترین نگرانی در مورد مدل های زبان بزرگ یا LLM است.

نظر شما در رابطه با اخلاقی شدن هوش مصنوعی چیست؟ با آکادمی بیتریوم در بخش نظرات همراهی کنید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقاله های مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00