ارتقای Shapella اتریوم برای فعال کردن برداشت‌های Staking

ارتقای Shapella اتریوم برای فعال کردن برداشت‌های Staking

ارتقای Shapella اتریوم برای فعال کردن برداشت‌های Staking قرار است در 12 آوریل فعال شود

بلاک چین اتریوم از زمانی که شبکه از طریق The Merge از اثبات کار به اثبات سهام تبدیل شد، قرار است به‌روزرسانی بزرگ بعدی خود را انجام دهد. انتظار می‌رود ارتقای آتی، با نام «شاپلا»، که ترکیبی از تغییرات اعتبارسنجی شانگهای و کاپلا است، در 12 آوریل 2023 انجام شود. در حالی که اکثر کاربران تحت تأثیر این تغییر قرار نخواهند گرفت، هدف هارد فورک این است که اعتبارسنجی‌کنندگان را قادر به عقب نشینی کند.

ارتقای شبکه Shapella برای فعال شدن در شبکه اتریوم

اعضای جامعه کریپتو مشتاقانه منتظر ارتقای Shapella هستند که برای ۱۲ آوریل ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده است. طبق آمار، به‌روزرسانی فقط ۲۴ ساعت دیگر باقی مانده است. ارتقاء شانگهای و Capella به طور همزمان اتفاق می‌افتد و شانگهای مشتریان اجرایی شبکه را ارتقا می‌دهد و Capella روی لایه اجماع یا کلاینت‌های اجماع متمرکز می‌شود.

با توجه به پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) #4895، هدف Shapella این است که اعتبار دهندگان سهامداری را قادر سازد تا وجوه خود را برای اولین بار برداشت کنند. در حال حاضر، 34 میلیارد دلار یا 18.14 میلیون اتر در قرارداد زنجیره ای Beacon قفل شده است. پس از اجرای Shapella، این اعتباردهنده‌ها می‌توانند وجوه خود را با توجه به آستانه‌های مشخصی که در قوانین گنجانده شده است، مانند سقف 1800 اعتبارسنجی در روز، برداشت کنند. علاوه بر این، اعتبار سنجی های خاص باید یک آدرس برداشت معتبر برای برداشت کامل تعیین کنند و دو نوع برداشت وجود دارد.

کسانی که آدرس برداشت معتبر دارند و وجوه اضافی به‌دست‌آمده از اعتبارسنجی یا شرط‌بندی دارند، برداشت‌های جزئی دارند. برداشت‌های کامل اعتبارسنجی‌ها را قادر می‌سازد تا کل 32 ETH مورد نیاز برای شرط‌بندی و خروج کامل از سیستم اعتبارسنجی را حذف کنند. کاربران متوسط ​​اتریوم نیازی به انجام هیچ اقدامی برای هارد فورک نخواهند داشت، اما همه اعتباردهنده ها باید کلاینت های خود را ارتقا دهند. بنیاد اتریوم تمام اطلاعات ضروری در مورد ارتقا را در یک پست وبلاگ ارائه کرده است.

بنیاد اتریوم در 28 مارس 2023 توضیح داد: «بعد از انتقال نرم گورلی، تیم‌های مشتری ارتقا Shapella را برای فعال‌سازی شبکه اصلی برنامه‌ریزی کردند.» توافق به‌سرعت در تاریخ 12 آوریل در طول 157 جلسه لایه اجرایی All Core Devs حاصل شد. این ارتقاء از The Merge پیروی می‌کند و اعتبارسنجی‌ها را قادر می‌سازد تا سهام خود را از زنجیره Beacon به لایه اجرا برگردانند. همچنین عملکرد جدیدی را به لایه اجرا و اجماع معرفی می کند.

روز سه شنبه، یک روز قبل از ارتقا Shapella، قیمت اتریوم (ETH) نسبت به روز گذشته 2.9 درصد افزایش یافته است. در 30 روز گذشته، دومین دارایی بزرگ کریپتو از نظر ارزش بازار نیز 29.9 درصد در برابر دلار آمریکا افزایش یافته است. در حال حاضر، ارزش کلی دارایی کریپتو به 230.7 میلیارد دلار، 17.9 درصد از ارزش اقتصاد کریپتو را نشان می دهد که در حال حاضر 1.28 تریلیون دلار است. بر اساس تحقیقات تحلیلگران Kaiko که در یک خبرنامه به تفصیل آمده است، بازارهای اتریوم در مقایسه با بیت کوین قبل از ارتقا Shapella عملکرد ضعیفی داشته اند.

تحلیلگران Kaiko در روز سه‌شنبه، ۱۱ آوریل نوشتند: «حجم‌های اسپات اتریوم برای حفظ سرعت بیت‌کوین تلاش کرده‌اند، به‌طوری‌که سهم بازار اتریوم از حجم دلار اخیراً به پایین‌ترین سطح خود از مارس ۲۰۲۱ رسیده است».

نظر شما در مورد ارتقاء Shapella و تأثیر بالقوه آن بر شبکه اتریوم و بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال چیست؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه زیر با ما به اشتراک بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00