نقشه راه دولت بایدن برای کاهش خطرات ارزهای دیجیتال

نقشه راه دولت بایدن برای کاهش خطرات ارزهای دیجیتال

کاخ سفید یک نقشه راه برای کاهش خطرات ارزهای دیجیتال منتشر کرده است. چرا؟ دلیل نقشه راه کاخ سفید چیست؟ چه برنامه هایی دارند؟ تا انتهای این خبر با ما همراه باشید.

این نقشه راه از مقامات می‌خواهد که «اجرا در صورت لزوم را افزایش دهند» و کنگره «تلاش‌های خود را برای تنظیم بخش کریپتو افزایش دهد». همچنین خاطرنشان می‌کند که قوانین نباید به نهادهای اصلی «به سمت بازارهای کریپتوکارنسی شیرجه بزنند».

نقشه راه دولت بایدن برای کاهش خطرات ارزهای دیجیتال چیست؟

کاخ سفید یک پست وبلاگی با عنوان «نقشه راه دولت برای کاهش خطرات ارزهای دیجیتال» در روز جمعه تحت نظر شورای اقتصاد ملی (NEC)، دفتر اجرایی رئیس جمهور (EOP) منتشر کرد که برای مشاوره به رئیس جمهور در مورد سیاست های اقتصادی ایالات متحده و جهان تأسیس شده است.

این نقشه راه توسط چهار مشاور کاخ سفید نوشته شده است: برایان دیز، مدیر NEC، آراتی پرابهاکار، مدیر دفتر سیاست علم و فناوری (OSTP)، سیسیلیا روس، رئیس شورای مشاوران اقتصادی (CEA) و جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی. CEA وظیفه ارائه مشاوره اقتصادی عینی در مورد تدوین سیاست اقتصادی داخلی و بین المللی را بر عهده دارد، در حالی که OSTP به رئیس جمهور در مورد همه موضوعات مرتبط با علم و فناوری مشاوره می دهد.

مشاوران کاخ سفید توضیح دادند:

به دستور پرزیدنت بایدن، ما یک سال گذشته را صرف شناسایی خطرات ارزهای دیجیتال و اقدام برای کاهش آنها با استفاده از اختیاراتی که شعبه اجرایی دارد، گذراندیم.

آنها افزودند: “کارشناسان در سراسر دولت اولین چارچوبی را برای توسعه دارایی های دیجیتال به روشی ایمن و مسئولانه و در عین حال پرداختن به خطرات ایجاد شده ارائه کرده اند.”

این چارچوب تعدادی از ریسک‌ها را شناسایی می‌کند، از جمله نادیده گرفتن مقررات مالی قابل اجرا و کنترل‌های ریسک اساسی توسط نهادهای رمزنگاری، گمراه کردن مصرف‌کنندگان، داشتن تضاد منافع، ارائه افشای ناکافی، و ارتکاب کلاهبرداری آشکار. علاوه بر این، نویسندگان ادعا کردند که «امنیت سایبری ضعیفی در سراسر صنعت وجود دارد» که به کره شمالی امکان داده است «بیش از یک میلیارد دلار برای تأمین بودجه برنامه موشکی تهاجمی خود بدزدد».

نویسندگان نقشه راه ضمن تشویق تنظیم‌کننده‌ها به ادامه «استفاده از اختیارات خود برای افزایش اجرا در صورت لزوم و صدور راهنمایی‌های جدید در صورت لزوم»، تأکید کردند:

وقایع سال گذشته نشان می‌دهد که به موارد بیشتری نیاز است. آژانس‌ها تلاش‌های خود را برای مبارزه با تقلب مضاعف کرده‌اند، سازمان‌های اجرایی منابع بیشتری را برای مبارزه با فعالیت‌های غیرقانونی مربوط به دارایی‌های دیجیتال اختصاص می‌دهند.

آنها فاش کردند: «در ماه‌های آینده، دولت همچنین اولویت‌های تحقیق و توسعه دارایی‌های دیجیتال را معرفی خواهد کرد که به فناوری‌های تقویت‌کننده ارزهای دیجیتال به طور پیش‌فرض از مصرف‌کنندگان محافظت می‌کند.»

کنگره باید تلاش‌های خود را برای تنظیم رمزارز افزایش دهد

این نقشه راه همچنین از کنگره می‌خواهد تا تلاش‌های خود را در تنظیم بخش کریپتو افزایش دهد، مانند گسترش اختیارات تنظیم‌کننده‌ها برای جلوگیری از سوء استفاده از دارایی‌های مشتریان و کاهش تضاد منافع.

مشاوران کاخ سفید پیشنهاد کردند که کنگره همچنین می‌تواند الزامات شفافیت و افشا را برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال تقویت کند، مجازات‌ها را برای نقض قوانین مالی غیرقانونی افزایش دهد و واسطه‌های ارزهای دیجیتال را در معرض ممنوعیت دادن به مجرمان قرار دهد. با این حال، آنها هشدار دادند:

قانون نباید به نهادهای اصلی، مانند صندوق های بازنشستگی، چراغ سبز نشان دهد تا در بازارهای ارزهای دیجیتال فرو بروند.

مشاوران توضیح دادند که قرار گرفتن محدود موسسات مالی سنتی در معرض کریپتو در سال گذشته مانع از تأثیر ناآرامی در بازار ارز دیجیتال بر سیستم مالی گسترده‌تر شده است.

ایشان در خاتمه تاکید کردند:

دولت با صمیم قلب از نوآوری‌های فنی مسئولانه‌ای که خدمات مالی را ارزان‌تر، سریع‌تر، ایمن‌تر و در دسترس‌تر می‌سازد، حمایت می‌کند.

با این وجود، نویسندگان نقشه راه خاطرنشان کردند که «برای تحقق این مزایا، فناوری‌های جدید به پادمان‌های حفاظتی متناسبی نیاز دارند» و توضیح می‌دهند: «برای قرار دادن پادمان‌های مناسب، ما به پیشبرد چارچوب دارایی‌های دیجیتالی که توسعه داده‌ایم، در حین کار با کنگره ادامه خواهیم داد. برای رسیدن به این اهداف.»

نظر شما در مورد نقشه راه مشاوران کاخ سفید برای کاهش خطرات کریپتو چیست؟ در بخش دیدگاه ها نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقاله های مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00