جملات تاکیدی مثبت در بازار مالی

جملات تاکیدی مثبت در بازار مالی

تا انتهای این مقاله همراه آکادمی بیتریوم باشید تا در باره جملات تاکیدی مثبت در بازار مالی بدانید، همچنین جهت خواندن مطالب بیشتر دپارتمان روانشاسی کلیک کنید.

قدرت جملات تاکیدی

قدرت کلمات بسیار زیاد است، اگر بتوانید از کلمات در زندگی روزمره خود به درستی استفاده کنید مطمئن باشید می توانید جذب های زیادی داشته باشید. همانطور که می دانید ذهن نیمه هوشیار یا همان ضمیر ناخودآگاه تفاوت بین واقعیت و چیزی که واقعی نیست را نمیفهمد، برای همین است که توصیه می کنیم اگر می خواهید چیزی را وارد ذهن نیمه هوشیار تان کنید یکی از تکنیک های قدرتمند استفاده از جملات تاکیدی در قانون جذب (Law of Attraction) است. پس کار اصلی جملات تاکیدی اثر گذاری بر ذهن نیمه هوشیار یا همان ضمیر ناخودآگاه است.

اما ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که قدرت جملات تاکیدی چقدر است؟ قدرت عبارات تاکیدی به خودتان بستگی دارد که در هنگام استفاده از جملات تاکیدی چقدر احساس تان خوب است. به این نکته توجه کنید که برای اینکه ببینید چقدر از گفتن عبارات تاکیدی نتیجه می گیرید به احساسات تان توجه کنید. هرچقدر احساساتتان بهتر باشد نشانه این است که در حال هم ارتعاش شدن با خواسته و هدف تان هستید. تا انتها این مقاله با  آکادمی بیتریوم همراه باشید.

 

گفتن و نوشتن جملات تاکیدی باعث می‌شود شما در مدار خواسته تان قرار بگیرید. پس برای اینکه بفهمیم قدرت جملات تاکیدی چقدر است باید به احساسات تان توجه کنید، کامل ببینید که هنگامی که عبارات تاکیدی را می گویید و یا می نویسید چقدر احساسات تان خوب میشود و سعی کنید احساسات تان را بهتر و بهتر کنید تا نتیجه مطلوب را که می‌خواهید بگیرید.

همچنین بخوانید: کلیپ انگیزشی ارزهای دیجیتال

البته برای اینکه بتواند قدرت جملات تاکیدی را بیشتر کنید در این مقاله راه و روش هایی را به شما آموزش خواهیم داد که می توانید خیلی راحت تر و ساده تر قدرتمندترین جملات تاکیدی را خودتان طراحی کنید. یعنی هدف اصلی ما این است که شما را از صفر تا صد با جملات تاکیدی آشنا کنیم و به شما فرمول ساخت جملات تاکیدی را آموزش بدهیم. پس حالا که متوجه شده قدرت عبارات تاکیدی چقدر است همراه ما باشید تا شما را به مباحث اصلی ساخت جملات تاکیدی آشنا کنیم.

جملات تاکیدی چیست؟

جملات تاکیدی یا همان عبارات تاکیدی جمله و یا عبارتی هستند که شما با تکرار آنها و یا حتی نوشتن آنها در مسیر رسیدن به اهداف و خواسته های تان قرار می گیرید؛ همانطور که در مقالات قبل گفتیم برای اینکه شما به خواسته هدفتان برسید باید ارتعاش خواسته تان را به کائنات بفرستید و در مسیر خواسته هایتان قرار بگیرید تا به ساده ترین شکل ممکن به خواسته هایی که می خواهید برسید.

برای رسیدن به خواسته و اهدافتان راه و روش های زیادی وجود دارد اما یکی از قدرتمندترین روش ها در قانون جذب استفاده از جملات تاکیدی است، اما چرا بسیاری از افراد با تکرار و نوشتن عبارات تاکیدی نتیجه خاصی نمی گیرند؟

همچنین بخوانید: چهار درس تمرین ذهن آگاهی در مورد ترید

بسیاری از افراد با من تماس می‌گیرند و می‌گویند که چرا از عبارات تاکیدی نتیجه نمی گیریم. اگر مقالات قبل سایتمان را خوانده باشید به این نکته می‌رسید که اگر می خواهید از تمام تمرینات قانون جذب و حتی گفتن و نوشتن عبارات تاکیدی نتیجه بگیرید باید به احساسات تان توجه کنید، کامل بررسی کنید و ببینید که احساسات تان هنگام نوشتن و گفتن عبارات تاکیدی چقدر خوب بوده است. پس احساسات شاه کلید اصلی این است که شما کارتان را به درستی انجام می دهید یا نه.

خیلی از دوستان وقتی از جملات تاکیدی استفاده می کنند احساس بدی دارند همین احساس بد باعث می شود جملاتی که می نویسید و تکرار می کنید به واقعیت تبدیل شود؛ البته یکی از معیارهای استفاده از جملات تاکیدی ایجاد احساسات خوب در شما است.

یکی دیگر از معیارهای هنگام استفاده و گفتن جملات تاکیدی این است که از چه کلماتی استفاده میکنید. همان طور که می دانید قدرت کلمات بسیار زیاد است و باید در هر عبارات تاکیدی که می گویید سعی کنید کلمات کلیدی مثبت را تکرار کنید، البته در ادامه شما را به صورت کامل با طریقه ساخت جملات تاکیدی آشنا خواهیم کرد.

در کل اگر بخواهم به شما بگویم که جملات تاکیدی چیست؟ باید گفت جملات تاکیدی جملات و عبارات کوتاهی هستند که با تکرار آن ها و یا حتی نوشتن آن ها می توانید بر زمین ناخودآگاهتان اثر بگذارید. به عبارت دیگر همانطور که می دانید هر چیزی را که ذهن نیمه هوشیار تا باور کند به آن میرسید. نوشتن و گفتن عبارات تاکیدی به مرور زمان باعث اثرگذاری و ذهن نیمه هوشیار تان می شود و باعث می شود عبارت هایی را که تکرار می کنید ذهن نیمه هوشیار تان بتواند باور کند.

همچنین بخوانید: افزایش اعتماد به نفس معامله گری

طراحی و ساخت جملات تاکیدی مثبت چگونه است ؟

طراحی و ساخت جملات تاکیدی مثبت

 

یکی از مهمترین نکات در ساخت و طراحی عبارات تاکیدی این است که حتماً از جملات تاکیدی مثبت استفاده کنید، خیلی از افرادی که جملات‌تاکیدی برای خودشان طراحی می‌کنند به جای این که از جملات تاکیدی مثبت استفاده کنند که کلمات و عباراتی استفاده می‌کنند که منفی هستند.

همان طور که گفتیم قدرت کلمات بسیار زیاد است برای همین است که اگر از عبارات منفی استفاده کنید ممکن است در ذهن نیمه هوشیار آن اثرات منفی بگذارد. پس در هنگام ساخت عبارات تاکیدی به این نکته توجه کنید که حتماً از از کلمات کلیدی مثبت استفاده کنید.به عنوان مثال:

 • به جای اینکه بگویید من بی پول نیستم بگویید که من ثروتمند هستم یا اینکه من پولدار هستم.
 • به جای اینکه بگویید مشکلی در ترید من نیست است بگویید که من در بهترین شرایط ترید می کنم.
 • به جای اینکه بگویید من تریدر نیستم بگو که من در حال آموزش ترید یا در حال تریدر شدن هستم و غیره

همچنین بخوانید: چرا معامله گران از قدرت روانشناسی غافل می شوند؟

امیدوارم منظورم را فهمیده باشید! منظور من این است که حتماً در کلماتی که در عبارات تاکیدی تا به کار می‌برید از کلمات و جملات مثبت استفاده کنید، جملات تاکیدی مثبت تاثیر گذاری بیشتری بر ذهن نیمه هوشیار تان می گذارد. پس چه بهتر است هنگام استفاده از عبارات تاکیدی از جملات تاکیدی مثبت استفاده کنید و سعی کنید کلمات کلیدی مثبت را به کار ببرید.

جملات تاکیدی مثبت قدرتمند برای معامله گران

جملات تاکیدی مثبت روزانه جملات کوتاهی هستند که به شما کمک می کنند تریدر (و شخصی) که می خواهید باشید. جملات تاکیدی  ابزار قدرتمندی هستند که توسط افراد موفق در تجارت، ورزش های حرفه ای و بسیاری از حرفه های دیگر استفاده می شود. در این پادکست بهت نشون میدم  که چگونه می‌توانید تأییدیه‌های مثبت معاملاتی قدرتمندانه ایجاد کنید، همچنین یاد خواهید گرفت که چگونه از آنها برای به دست آوردن بهترین نتایج ممکن استفاده کنید.

جملات تاکیدی چگونه کار می کنند

جملات تاکیدی عباراتی آگاهانه هستند که به تدریج برنامه ریزی ناخودآگاه شما را بازنویسی می کنند. تأثیرات خارجی زیادی وجود دارد که به برنامه ریزی ناخودآگاه مثبت و منفی شما کمک کرده است؛ در نتیجه این تأثیرات، چیزهایی وجود دارد که سال ها بارها و بارها به خود می گویید. این جملات عمیقاً در ناخودآگاه شما نقش می بندد و بخشی از هویت و واقعیت شما می شود.

در اینجا چند نمونه مثبت وجود دارد:

 • “من قادر به هر کاری هستم.”
 • “من همیشه راهی برای انجام آن پیدا می کنم.”
 • “من دوستان فوق العاده زیادی دارم.”
 • “همیشه وقتی می خواهم چیزی یاد بگیرم معلمان عالی را پیدا می کنم.”

اگر این چیزها را بارها و بارها به خودتان بگویید، آنها را باور خواهید کرد و آنها در نهایت به واقعیت شما تبدیل می شوند. این برنامه ها برای تمام زندگی ما در اعماق مغز ما اجرا می شوند و بسیاری از اوقات ما حتی متوجه وجود آنها نمی شویم.

تنها سرنخی که نشان می دهد یک برنامه منفی در حال اجرا است، زمانی است که ما به آنچه در زندگی می خواهیم نمی رسیم. این چیزی است که ما را مجبور می کند زندگی در خلبان خودکار را متوقف کنیم و بیشتر حواسمان به اتفاقات باشد.

جملات تاکیدی مثبت به ما کمک می کند برنامه ریزی منفی خود را معکوس کنیم.

قبل از اینکه وارد فرآیند ایجاد و استفاده از جملات تاکیدی روزانه شویم، به یاد داشته باشید که جملات تاکیدی فورا کار نمی کنند. سالها طول کشید تا برنامه نویسی منفی خود را بسازید. بنابراین ممکن است از چند ماه تا چند سال طول بکشد تا آن برنامه‌نویسی معکوس شود، پس صبور و ثابت قدم باشید.

همچنین بخوانید: 10 مرحله عاطفی در روانشناسی ترید

3 مرحله برای نوشتن یک تأییدیه معاملاتی قدرتمند

 1. آن را در زمان حال بیان کنید، گویی قبلاً اتفاق افتاده است

ذهن شما نمی تواند تفاوت بین چیزی را که به وضوح تصور می کنید و چیزی که واقعاً اتفاق افتاده است را تشخیص دهد، پس از این واقعیت استفاده کنید.

اگر مدام به خود بگویید که در حال حاضر یک معامله گر موفق هستید، از درون احساس موفقیت خواهید کرد. که هویت شما می شود. از آنجا، مغز شما راه هایی را پیدا می کند که احساس درونی شما را با واقعیت بیرونی شما هماهنگ کند.

اما آیا این دروغ به خودتان نیست؟

اصلا.

من معتقدم که هر کسی می تواند در تجارت(ترید، صادرات واردات،ساخت ساز و … ) موفق شود، مگر اینکه کسی نقص بزرگی داشته باشد. من دیده ام که مردم از همه اقشار به طور مداوم تبدیل تاجران سودآوری شده اند.

بنابراین، این توانایی از قبل در درون شما وجود دارد. این به شما بستگی دارد که از آن پتانسیل استفاده کنید یا آن را رد کنید. با ایجاد جملات تاکیدی مثبت، شما انتخاب می کنید که این توانایی را توسعه دهید و پتانسیل کامل خود را تصدیق کنید.

بنابراین هنگامی که یک تأییدیه می نویسید، آن را در زمان حال بیان کنید، و گویی قبلاً اتفاق افتاده است. در پایین این پست می توانید چند نمونه را مشاهده کنید. این باعث می شود مغز شما این واقعیت را به عنوان واقعیت جدید شما ببیند و غلبه بر موانع اجتناب ناپذیر ، مسیر را آسان تر می کند، امتحان کردن مجانی است.

 1. مثبت، کوتاه و خاص باشید

در مرحله بعد، جملات تاکیدی خود را کوتاه و به صورت مثبت و تا حد امکان خاص بیان کنید.

چرا آن را مثبت بیان کنید؟

مغز شما به طور خودکار کلمه “نه” را از اکثر جملات حذف می کند. بنابراین تصدیق «نخواهم گذاشت معاملاتم بر من تأثیر عاطفی بگذارد» در مغز شما به این صورت ثبت می‌شود: «اجازه می‌دهم معاملاتم بر من تأثیر عاطفی بگذارد». به همین دلیل بسیار مهم است که جملات تاکیدی خود را مثبت بیان کنید.

همچنین بخوانید: چگونه یک تریدر (معامله گر موفق) باشیم؟ همه چیز در مورد ذهنیت است

وقتی آنها را کوتاه نگه دارید، به راحتی به خاطر می آورید و بیشتر در مغز شما می ماند، اثرگذاری بهتر زمانی است که برای ایجاد جملات تاکیدی، قافیه داشته باشند. این باعث می شود که آنها حتی راحت تر به خاطر بسپارند؛ سپس آنها را تا حد امکان مشخص کنید. یک جمله تاکید خاص تصویر واضح تری را در ذهن شما ایجاد می کند و آن را واقعی تر می کند.

مثبت، کوتاه و خاص باشید

 1. شامل کنش و احساس

در نهایت، احساس کلیدی است که همه اینها کار می کنند.

یکه جمله خیلی مهم می گویم و از شما میخواهم خوب فکر کنید. اگر به اندازه کافی بخواهید می توانید تقریباً هر چیزی را انجام دهید، این به این معنی است که تمام میل و اشتیاق خود را پشت سر بگذارید(به چالش بگذارید). بنابراین کلمات عملی و احساسی را بگنجانید.

همچنین بهترین حالت برای شروع با عبارت “من هستم” کمک خیلی بزرگی به شما خواهد کرد، زیرا هویت شما را برنامه ریزی می کند.

19 تأیید مثبت برای معامله گران

 1. “پس از انجام معاملات در حال استراحت و تفریح ​​هستم.”

ممکن است تمایل شدیدی برای نوشتن یک جمله تأییدی منفی مانند: “من زیاده روی نمی کنم” وجود داشته باشد. استفاده از جملات تاکیدی مثبت شما را در وضعیت ذهنی قرار می دهد که واقعاً می خواهید در آن باشید، به جای اینکه در مورد معامله بیش از حد استرس داشته باشید.

 1. “من با خوشحالی و آرامش با خانواده و دوستان در جاده ای سرسبز بعد از چند معامله پرسود رانندگی می کنم.”

اگر نوع خاصی از ماشین را می خواهید، پس نقاشی صحنه ای مانند این می تواند به شما کمک کند خود را در ماشین تصور کنید.

 1. “من هیجان زده هستم که هر هفته ژورنال معاملاتی خود را پر می کنم، زیرا این باعث می شود یک معامله گر در سطح جهانی باشم.”

پر کردن ژورنال خود را به یک رویداد مثبت تبدیل کنید، نه یک کار طاقت فرسا و فقط پر کرده باشید و بگید منم ژورنال دارم.

همچنین بخوانید: هیجان در بازارهای مالی

 1. “من از منظره خانه سفارشی که با همسرم طراحی کردم لذت می برم.”

به این فکر کنید که می خواهید با سود معاملاتی خود چه چیزی ایجاد کنید و چگونه از خلاقیت های خود لذت خواهید برد.

 1. “من در مورد پیروی از قوانین تجارت خود هیجان زده هستم، زیرا سود به من آزادی و امنیت می دهد.”

به جای اینکه خودتان را به خاطر رعایت نکردن قوانین سرزنش کنید، به خودتان یادآوری کنید که وقتی این کار را می کنید چه اتفاقی می افتد.

 1. “من با کنجکاوی در حال تماشای نمودارها هستم و فقط بهترین تنظیمات ترید را انجام می دهم.”

این روش بسیار بهتری برای گفتن «معاملات بد نگیرید» است.

 1. “من از آزادی، فراوانی و تفریحی که با ترید حرفه ای به دست می آید، لذت می برم.”

پس از همه، این چیزی است که شما واقعاً می خواهید از معامله به دست آورید درست است؟

 1. “من از اینکه بدون زحمت برای هر هزینه و تجملاتی در زندگی ام پرداخت می کنم سپاسگزارم.”

به جای گفتن «همه بدهی‌های من پرداخت شده است»، چنین جمله‌ای به شما کمک می‌کند تا با داشتن فراوانی از طریق معامله راحت‌تر باشید.

 1. “من در مورد یادگیری مهارت های معاملاتی جدید هیجان زده هستم، زیرا آنها برای ماجراجویی های من هزینه می کنند.”

آموزش برای تبدیل شدن به یک معامله گر موفق بسیار مهم است و این تأیید می تواند به شما یادآوری کند که به یادگیری ادامه دهید و ذهن خودتان را به سود پس از آموزش عادت بدهید.

 1. “وقتی به بچه هایی که در بهزیستی، سرطانی ها، بسته های معیشتی نیازمنددان کمک می کنم و نامه های رضایت دریافت می کنم و اشک شوق می ریزم.”

کمک به یک موسسه خیریه می تواند راهی عالی برای خرج کردن سود شما باشد و سودی که در این بازار دریافت میکنید در هیچ بازاری دریافت نخواهید کرد، چرا که شوق و آرامشی دریافت خواهید کرد و توضیف ناپذیر است پس با احساس کمک به دیگران ارتباط برقرار کنید.

جملات مثبت برای معامله گران

 1. “من به خاطر همه معاملات سودآور خود بی نهایت سپاسگزارم.”

این بیانیه می تواند به شما کمک کند تا بر قدردانی از آنچه دارید تمرکز کنید؛ برخی از معامله گران ممکن است چیزی مانند این بنویسند: “من تمام تلاش خود را می کنم تا معاملات بدی را انجام ندهم.” سپس البته، مغز شما “نه” را حذف می کند و شما به معاملات ضعیف ادامه می دهید.

 1. “من عاشقانه از فرزندانم در تجارت حمایت می کنم و به آنها کمک می کنم تا حداکثر توان خود را توسعه دهند.”

بزرگترین دلایل شما برای معامله چیست؟ اگر یکی از دلایل شما این است که به فرزندانتان یک زندگی عالی بدهید، پس این یک تأیید فوق العاده برای استفاده است.

 1. “من 5 مایل را بدون هیچ زحمتی می دوم، زیرا روال تمرینی سرگرم کننده ام دوییدن است.”

ورزش برای تجارت موفق بسیار مهم است، به خصوص که ما مقدار زیادی نشستن در مقابل کامپیوتر انجام می دهیم. داشتن یک جمله تاکیدی مانند این به شما یادآوری می کند که کمی ورزش کنید.

 1. “من پس از واریز ماهیانه 100000 دلار سود معاملاتی، با اطمینان موجودی حساب بانکی خود را بررسی می کنم.”

عدد را مشخص کنید و مشخص کنید که سود را به طور منظم برداشت می کنید.

 1. “من احساس می کنم کاملاً با روند اولیه هماهنگ هستم و بدون زحمت معاملات را در آن جهت انجام می دهم.”

اگر شما یک معامله گر روند هستید، پس از این یک تأیید عالی برای استفاده است.

 1. “من فراوانی را به زندگی خود جذب می کنم، به روشی که برای همه افراد درگیر بهترین است.”

ممکن است این تمایل وجود داشته باشد که فکر کنید فراوانی در زندگی شما برای دیگران معنای کمتری دارد، هنگامی که عبارت تأیید را به این شکل بیان می کنید، این مانع ذهنی را از بین می برد و به شما کمک می کند تا رفاه بیشتری وارد زندگی شما شود.

 1. “من از برنامه صبحگاهی نشاط آور روزانه ام انرژی می گیرم.”

برخی از افراد ممکن است یک جمله تاکیدی ایجاد کنند که آنها را مجبور کند صبح از رختخواب بلند شوند تا برنامه صبحگاهی خود را انجام دهند، اما وقتی آن را اینگونه بیان می کنید، بیشتر روی فواید آن تمرکز می کنید و کمتر روی بیدار شدن زودهنگام.

 1. “من احساس می کنم متمرکز هستم و تصمیمات تجاری خوبی می گیرم زیرا صبح و عصر مدیتیشن می کنم.”

مدیتیشن یکی دیگر از فعالیت‌هایی است که می‌تواند تأثیر مثبت زیادی بر معاملات شما داشته باشد، اما در ابتدا می‌تواند کاری طاقت فرسا به نظر برسد. چنین جمله ای می تواند شما را برای انجام آن هیجان زده کند، همین الان اقدام کنید.

حالا نوبت شماست!

جملات تاکیدی مثبت خود را ایجاد کنید یا از تعدادی از این لیست استفاده کنید، صرف نظر از اینکه از کدام جملات تاکیدی استفاده می کنید، آنها را یادداشت کنید و در جایی نگه دارید که به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید.

کلید موفقیت این است که لیست خود را قابل مدیریت نگه دارید، من پیشنهاد می کنم با 3-5 جمله تاکیدی شروع کنید و ببینید چه احساسی دارد. اگر می توانید آن را برای چند هفته مدیریت کنید، چند هفته دیگر اضافه کنید.

کاری که نمی‌خواهید انجام دهید این است که تعداد زیادی جملات تاکیدی اضافه کنید، سپس از انجام کارهای روزمره خود دلسرد شوید، زیرا جملات تاکیدی زیادی وجود دارد.

همچنین بخوانید: ویژگی های یک تریدر موفق

آن را ساده نگه دارید

جملات تاکیدی خود را حداقل 2 بار در روز و هر روز تکرار کنید؛ قوی ترین زمان برای خواندن جملات تاکیدی درست قبل از خواب است. این به این دلیل است که در هنگام خواب، ذهن شما تمایل دارد آخرین چیزی را که قبل از رفتن به رختخواب دیدید، تکرار کند.

به یاد داشته باشید که این یک ماراتن است و نه دوی سرعت. این کار را به طور منظم ادامه دهید و در طول زمان شاهد تغییرات خواهید بود. اگر برای مدتی از جملات تاکیدی مثبت استفاده می‌کنید، و تنها تغییرات حداقلی را مشاهده می‌کنید، با روان‌شناسی تجاری پیشرفته، عمیق‌تر بروید.

آیا جملات تاکیدی عالی برای اضافه کردن به لیست دارید؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با آکادمی بیتریوم به اشتراک بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

کریپتوکست

!این مقاله قابل شندین است

Volume
Play
1x
00:00/00:00

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00