1x
00:00 / 00:00

عوامل تولید در اقتصاد کدام اند؟

یکی دیگر از مفاهیم مهم اقتصادی عوامل تولید است.این به نهاده هایی اشاره دارد که در فرآیند تولید برای ایجاد خروجی اعمال می شود: کالاها و خدمات تولید شده در یک اقتصاد

عوامل ضروری تولید در اقتصاد کدام اند؟ + مثال

بلوک های سازنده یک اقتصاد شامل زمین، نیروی کار، سرمایه و کارآفرینی است. به عنوان مثال، یک واحد تولیدی را در نظر بگیرید، که در آن عوامل تولید، زمین معرف منابع طبیعی مورد استفاده، نیروی کار نشان دهنده کار انجام شده توسط کارگران، سرمایه نمایانگر ساختمان، ماشین آلات، تجهیزات و ابزارهای دخیل در تولید است، و در نهایت، کارآفرین همسو می شود. سایر عوامل تولید برای ایجاد خروجی

برای مشاهده قسمت اول مفاهیم اقتصادی کلیک کنید!

 امکانات تولید در اقتصاد به چه معناست؟ + مثال

در اقتصاد مرز امکان تولید منحنی است که در آن هر نقطه نشان دهنده ترکیب دو کالایی است که می توان با استفاده از منابع محدود داده شده تولید کرد. به عنوان مثال، یک کشاورز می تواند 20000 سیب و 30000 زردآلو در زمین ثابت خود تولید کند تا درختان فضای کافی برای توسعه سیستم ریشه سالم و دریافت نور کافی خورشید را داشته باشند. با این حال، اگر او قصد تولید 50000 زردآلو را داشته باشد، تنها 10000 سیب در مزرعه خود تولید خواهد کرد.

برای مشاهده قسمت دوم مفاهیم اقتصادی کلیک کنید!

تحلیل حاشیه ای در اقتصاد به چه معناست؟ + مثال

تحلیل حاشیه ای هزینه های اضافی متحمل شده را مقایسه می کند و سود اضافی مربوطه به دست آمده از یک فعالیت. معمولاً شرکت هایی که قصد دارند تجارت خود را با افزودن خط تولید دیگر یا افزایش حجم توسعه دهند، این تحلیل را انجام می دهند. به عنوان مثال، اگر یک شرکت ظرفیت کافی برای افزایش تولید را داشته باشد اما تسهیلات انبار را بهبود بخشد، تجزیه و تحلیل حاشیه ای نشان می دهد که افزایش ظرفیت انبار تأثیری بر سود نهایی نخواهد داشت. به عبارت دیگر، توانایی تولید محصولات بیشتر بر افزایش قیمت تمام شده است.

جریان دایره ای در اقتصاد به چه معناست؟ + مثال

مدل جریان دایره ای در اقتصاد در درجه اول چگونگی جریان پول را از طریق واحدهای مختلف در یک اقتصاد به تصویر می کشد. منابع و مخارج عوامل تولید، مخارج مصرف کننده و تولیدکننده و کالاها و خدمات را به هم متصل می کند. برای مثال، منابع از خانواری به بنگاه دیگر منتقل می‌شوند و کالاها و خدمات از بنگاه‌ها به خانوارها جریان می‌یابند.

 تجارت بین المللی در اقتصاد به چه معناست؟ + مثال

زمانی اتفاق می افتد که تجارت بین کشورها اتفاق می افتد. کالاها و خدمات در کشورهای مختلف مبادله می شوند که سهم قابل توجهی در تولید ناخالص داخلی دارند.

دو نوع اصلی تجارت بین المللی واردات و صادرات است. واردات، خرید کالا یا خدمات از کشور دیگری است. در این فرم، پرداخت باید به کشور دیگر انجام شود. بنابراین، شامل خروج پول می شود. فروش کالا و خدمات به کشور دیگر را صادرات می گویند. در این فرم پرداخت از کشور دیگری دریافت می شود. بنابراین، شامل ورود پول می شود. نمونه‌هایی از تجارت بین‌المللی شامل تجارت بین شرکت‌های چین و ایالات متحده آمریکا و کالاهای صادر شده از چین به ایالات متحده شامل تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی است.

621
امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

621
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

پادکست مرتبط

فهرست