آینده NFT ها در سال جدید چگونه است؟ 2022

  1. خانه
  2. /
  3. NFT
  4. /
  5. آینده NFT ها در سال جدید چگونه است؟ 2022
1x
00:00 / 00:00

ان اف تی (NFT) چیست؟

NFTها یا توکن‌های غیرقابل تعویض، از سال 2014 وجود داشتند، اما تا سال 2021 بود که این فناوری جدید به جریان اصلی راه یافت.

NFT ها مالکیت دیجیتالی طیف گسترده ای از اقلام ناملموس غیرقابل تکرار را نشان می دهند و توجه افراد مشهور و شرکت های بزرگ از American Express گرفته تا Gucci را به خود جلب کرده اند. بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط DappRadar، یک فروشگاه اپلیکیشن برای برنامه‌های غیرمتمرکز، مجموع فروش NFT در سال 2021 به 25 میلیارد دلار رسید، در مقایسه با 94.9 میلیون دلار در سال قبل.

آینده NFT چگونه است؟

اما بحث در مورد اینکه آیا NFT ها اینجا هستند یا فقط یک مد هستند، همچنان وجود دارد. بر اساس داده‌های DappRadar، فروش NFT در ماه ژوئن برای اولین بار در ۱۲ ماه گذشته به زیر ۱ میلیارد دلار رسید.

نقش ان اف تی در بازی ها چیست؟ کلیک کنید!

کارشناسان در مورد آن اختلاف نظر دارند و برخی فریاد می زنند “حباب”، در حالی که برخی دیگر ادعا می کنند که این فناوری پشت NFT ها – قراردادهای هوشمند در فناوری بلاک چین – است که ارزش واقعی را ارائه می دهد. در همین حال، سازندگان و هنرمندان مدعی هستند که این شکل بعدی کسب درآمد است.

همفری یانگ، کارشناس امور مالی شخصی پشت همفری تاکس می‌گوید: «من فکر می‌کنم در حال حاضر آنها بسیار مد روز هستند، به خصوص در چهار ماه گذشته. 10 یا 20 سال دیگر، فکر می‌کنم آنها هنوز هم وجود خواهند داشت. چقدر ما از آنها استفاده می‌کنیم – که من نمی‌دانم. مردم هنوز هم همیشه ارزشی در جوامع پیدا می‌کنند، اما کاربردهای گسترده‌تر NFT جالب‌تر خواهد بود. ”

داده های اخیر نشان می دهد که بازار ممکن است در نهایت در حال خنک شدن باشد. گزارش اخیر Chainalysis نشان می‌دهد که تقریباً یک میلیون حساب به طور فعال در ابتدای سال NFTs خرید یا فروش می‌کردند، اما این تعداد از آن زمان به حدود 491,000 کاهش یافته است. برخی کارشناسان انتظار دارند که بازار NFT به دلیل کاهش قیمت ارزهای رمزپایه، همراه با سایر شرایط اقتصاد کلان مانند تورم، افزایش نرخ بهره و جنگ روسیه در اوکراین، همچنان آسیب ببیند.

Chainalysis در این گزارش نوشت: «NFTها در سال 2021 رشد انفجاری داشتند، اما این رشد ثابت نبوده و تا کنون در سال 2022 کاهش یافته است.

کاهش NFT برای سرمایه گذاران چه معنایی دارد؟

در طول سال گذشته، بسیاری از مردم NFT ها را به عنوان سرمایه گذاری یا صرفاً به این دلیل که سرگرم کننده هستند یا برای آنها شادی به ارمغان می آورند، خریداری کردند. صرف نظر از دلیل، بسیاری از این دارایی های دیجیتال به دلیل سقوط بازار کریپتو در ماه های اخیر ارزش بسیار کمتری دارند.

به گفته یانگ، از منظر سرمایه‌گذاری، خرید NFT «حتی خطرناک‌تر» از خرید کریپتو است، زیرا «تقریباً مانند یک شرط‌بندی اهرمی روی کریپتو» است. او می گوید: «این اساساً قمار است، اما مردم واقعاً تفاوت را نمی دانند و آنها را می خرند زیرا سرگرم کننده هستند.

با دانستن این موضوع که NFT ها حتی از ارزهای دیجیتال پرخطرتر و سوداگرانه تر هستند، احتمالاً باید از آنها دوری کنید، به خصوص در شرایطی که کاهش عمومی قیمت کریپتو وجود دارد. کارشناسان می گویند اکثر سرمایه گذاران بلندمدت با تخصیص بخش کوچکی از پرتفوی خود (کمتر از 5٪ و هرگز به قیمت رسیدن به اهداف مالی دیگر) به بیت کوین یا اتریوم، دو تا از بزرگترین ارزهای دیجیتال، به جای آن، خدمات بهتری خواهند داشت.

750
امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

750
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

پادکست مرتبط

فهرست