1x
00:00 / 00:00

ROI چیست؟

ROI معیاری است که توسط معامله‌گران ارزهای دیجیتال برای اندازه‌گیری عملکرد و اثربخشی یک سرمایه‌گذاری رمزنگاری یا مقایسه عملکرد چند سرمایه‌گذاری رمزنگاری در یک سبد استفاده می‌شود.
برای معامله گران ارزهای دیجیتال مهم است که از رقم بازگشت سرمایه استفاده کنند و سبد ارزهای دیجیتال خود را مطابق با آن تغییر دهند.

یک رقم ROI مثبت به این معنی است که سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال سود می کند در حالی که ارزش بازگشت سرمایه منفی نشان دهنده یک سرمایه گذاری زیان ده است.

سرمایه‌گذارانی که به دنبال سرمایه‌گذاری در یک پروژه رمزنگاری از طریق فروش توکن هستند، ممکن است بخواهند ROI یا ROI پیش‌بینی‌شده را ببینند.

ROI با کم کردن ارزش اولیه سرمایه گذاری از ارزش فعلی سرمایه گذاری و سپس تقسیم این مقدار بر ارزش اولیه سرمایه گذاری محاسبه می شود.

فرمول این است:

ROI = (ارزش فعلی سرمایه گذاری – ارزش اولیه سرمایه گذاری) / ارزش اولیه سرمایه گذاری

سپس نرخ بازده با ضرب ROI در 100 محاسبه می شود.

برخی محدودیت‌ها در رابطه با استفاده از ROI برای ارزیابی سودآوری ارزهای دیجیتال وجود دارد.

ROI دوره زمانی را در نظر نمی گیرد. معامله‌گری که به دنبال فروش ارزهای دیجیتال است، ممکن است مجبور باشد برای مدت طولانی‌تری نسبت به معامله‌گر ارز دیجیتال دیگری که به دنبال فروش است، صبر کند. در این مورد، ROI معامله گر سابق ممکن است سود کمتری داشته باشد، اما رقم ROI این را نشان نمی دهد.

با افزایش سود و کاهش هزینه ها می توان به بازگشت سرمایه بالاتری دست یافت. در حالی که این ممکن است رقم ROI را افزایش دهد، ممکن است منجر به هزینه‌های بالاتر و مشکلات عملکردی برای پروژه کریپتو شود.

به طور خلاصه، ROI یک فشارسنج مفید برای موفقیت ارزهای دیجیتال است، اما باید در کنار سایر عوامل هنگام ارزیابی موفقیت دارایی‌های رمزنگاری استفاده شود.

2,121
امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

2,121
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

پادکست مرتبط

فهرست