طرح‌های پامپ و دامپ رمزارزها

  1. خانه
  2. /
  3. طرح‌های پامپ و دامپ رمزارزها
1x
00:00 / 00:00

نحوه تشخیص طرح‌های پامپ و دامپ رمزارز

کلاهبرداری مورد علاقه Crypto نه تنها رایج است   بلکه اشکال جدیدی به خود می گیرد.

دارایی های دیجیتال یک مرز هستند، و بنابراین جای تعجب نیست که آنها سهم خود را از قانون شکنان جلب کنند.
هنگامی که این داستان در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود، به ناچار یک سری حساب های خودکار که توسط ربات ها اداره می شود، پاسخ می دهند، آن را به اشتراک می گذارند و برای فالوورهای خود بازتوییت می کنند و با انجام این کار، تعدادی از پروژه ها را تبلیغ می کنند. در حالی که برخی از این پروژه‌ها مطمئناً فوق‌العاده با چشم‌اندازهای متفاوت برای موفقیت خواهند بود، برخی دیگر کلاهبرداری یا کلاهبرداری خواهند بود.
در دنیای گیج‌کننده ارزهای دیجیتال، جایی که به نظر می‌رسد هر دقیقه یک محصول یا استراتژی جدید عرضه می‌شود، تشخیص تفاوت آن بسیار دشوار است.
اما به گفته آدام کارلتون، مدیر عامل Pink Panda، یک توکن ابزاری برای کیف پول دیجیتالی با طراحی پیچیده، یک کلاهبرداری رایج وجود دارد که وقتی علائم را یاد بگیریم، تشخیص آن بسیار آسان می شود: طرح پامپ و دامپ.

طرح‌های پامپ و دامپ رمزارزها

کارلتون گفت، طرح‌های پامپ و دامپ در سراسر جهان سرمایه‌گذاری وجود دارد، اما به دلیل جدید بودن و محبوبیت دارایی‌های دیجیتال، این طرح‌ها به‌ویژه رایج هستند. در این طرح، دارندگان دارایی کم‌ارزش برای تشویق دیگران به خرید و افزایش قیمت آن، تبلیغ می‌کنند و «درباره آن صحبت می‌کنند». هنگامی که قیمت به نقطه خاصی می رسد، ارکستراتورهای طرح می فروشند، سود خود را می گیرند و قبل از کاهش قیمت محو می شوند و سرمایه گذاران بعدی کیسه را نگه می دارند.
دو نوع وجود دارد که در حال حاضر رایج ترین هستند. کارلتون گفت: یکی از آنها جایی است که خودی‌های توکن آن را تبلیغ می‌کنند و همه هیاهو را به راه می‌اندازند، در حالی که در پشت آن هستند، آن‌ها به آرامی آن را می‌فروشند. بقیه توکن‌ها را هدف قرار می‌دهند و گروهی از اعضای آن جامعه نشانه‌ها را برای خرید جمع می‌کنند، که الگوریتم‌ها را راه‌اندازی می‌کنند، ربات‌ها را راه‌اندازی می‌کنند، کسانی که خرید می‌کنند، و هرکسی که آخرین خرید می‌کند و نمی‌فروشد، کیف را نگه می‌دارد.»
طرح نوع اول می تواند در هر نوع توکنی اتفاق بیفتد، اما نوع دوم معمولا توکن های کوچکتر و کمتر شناخته شده را هدف قرار می دهد، که قیمت آنها آسان تر است.

 

1,642
امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1,642
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

پادکست مرتبط

فهرست