1x
00:00 / 00:00

موفقیت به عنوان یک معامله گر به معنای سودآوری مداوم در بلندمدت است و این مستلزم ایجاد یک برنامه معاملاتی خوب و مهمتر از همه، پایبندی به آن است. یکی از مخرب ترین عاداتی که یک معامله گر می تواند داشته باشد نادیده گرفتن قوانین برنامه معاملاتی خود در مورد زمان ورود و خروج از معامله است. ترک این عادت بد به معنای بررسی انتقادی نحوه نگرش شما به موفقیت یا شکست هر معامله است.

پیشنهاد دپارتمان روانشناسی آکادمی بیتریوم : شنیدن پادکست : افزایش اعتماد به نفس معامله گری

نکات کلیدی عادت های بد معامله گری

• موفقیت به عنوان یک معامله گر مستلزم ایجاد یک برنامه تجاری سودآور و پایبندی به آن در طول زمان است.
• نادیده گرفتن قوانین معاملاتی خود یکی از مخرب ترین عادت هایی است که یک معامله گر می تواند داشته باشد.
• حیاتی است که یک معامله گر موفقیت یا شکست هر معامله را بر اساس اینکه آیا از قوانین معاملاتی خود پیروی می کند یا خیر- نه اینکه معامله منجر به سود یا زیان شده است، ببیند.

این پادکست را گوش کن : احساسات معامله گر

تعریف مجدد موفقیت و شکست در ترید

برای شکستن عادت های بد معاملاتی، ضروری است که معامله گران درباره موفقیت یا شکست هر معامله قضاوت کنند که آیا به برنامه معاملاتی خود پایبند هستند یا خیر، نه اینکه آیا معامله منجر به سود یا ضرر شده است. اگر شما یک معامله بی انضباط انجام می دهید، تجارتی که توسط برنامه شما دیکته نشده است، باید آن را به عنوان یک معامله شکست خورده در نظر بگیرید. شما نمی توانید با تبریک گفتن به خودتان نظم ضعیف را تقویت کنید.
از طرف دیگر، اگر معامله خود را طبق برنامه انجام می دهید اما باز هم ضرر می کنید، باید به آن به عنوان یک معامله موفق نگاه کنید زیرا برنامه خود را دنبال کرده اید. هر طرح معاملاتی خوب به حساب معاملات زیانده است. اگر به خاطر معامله ای که طبق برنامه انجام شده است خود را شکست دهید، احتمال اینکه در آینده از آن برنامه پیروی کنید بسیار کمتر خواهد بود. این منجر به معاملات تکانشی می شود که می تواند حساب های معاملاتی را در طول زمان از بین ببرد.
نمونه ای از تجارت بدی که پول در می آورد.
یکی از متداول‌ترین عادت‌های بدی که می‌تواند منجر به فاجعه شود، نگه‌داشتن یک معامله زیان‌ده است، زمانی که از سطح استاپ ضرر شما فراتر رفت، به این امید که تغییر کند – و سپس مشاهده کنید که آن را تغییر می‌دهد و سود ایجاد می‌کند. سود به خودی خود عادت بد را تقویت می کند.

اما حتی بدتر است اگر به خودت تبریک بگوییم که تا زمانی که معامله تغییر کند، ادامه دادی. کسب سود در معاملاتی مانند این تقریباً همیشه نتیجه شانس است. و شانس همیشه تمام می شود، معمولاً اگر سطوح استاپ ضرر نادیده گرفته شود، نتایج فاجعه باری به همراه خواهد داشت.

پادکست : چگونه یک تریدر (معامله گر موفق) باشیم؟ همه چیز در مورد ذهنیت است!

استفاده از جوایز برای ایجاد عادت های ترید خوب

اولین قدم برای تعریف مجدد موفقیت و شکست در معاملات فردی، تغییر گفتگوی داخلی است. معامله گران باید زمانی که برنامه های خود را دنبال می کنند، خود را ستایش کنند، خواه این تجارت سودآور بوده یا نه، و باید شکست را در زمانی که این کار را انجام نمی دهند، تصدیق کنند. آنها حتی ممکن است به دلیل پیروی از طرح معاملاتی خود در طول یک معامله بازنده، پاداش کوچکی به خود بدهند یا به دلیل انحراف از طرح، از آن خودداری کنند.

زیر پا گذاشتن قوانین معاملاتی خود دستور العملی برای فاجعه در دراز مدت است.

تنظیم برنامه معاملاتی شما

اولین قدم برای تبدیل شدن به یک معامله گر موفق این است که مطمئن شوید برنامه شما سودآور است. با این حال، شرایط بازار در طول زمان تغییر می‌کند و یک برنامه معاملاتی که یک سال سودآور است ممکن است در سال بعد به خوبی کار نکند. بنابراین اگر به طور مداوم شروع به از دست دادن پول کنید و در عین حال از قوانین معاملاتی خود پیروی کنید، همیشه می توانید به عقب برگردید و طرح معاملاتی خود را دوباره بررسی و تنظیم کنید.

سوالات متداول

موفقیت در تجارت به چه معناست؟

معامله گر عالی بودن به معنای ثابت قدم بودن در بلندمدت است. این به معنای کوشا بودن، درس گرفتن از اشتباهات و کنترل احساسات است. در حد تحمل ریسک خود بمانید و اگر چیزی را نمی دانید، در مورد آن بیاموزید.

چگونه مردم می توانند در ترید ناموفق باشند؟

تجارت بیش از حد، تحت تأثیر ترس و طمع، رفتار گله‌داری و تعقیب روند همگی می‌توانند منجر به شکست شوند.

آیا شانس مهم است؟

شانس، چه خوب و چه بد، همیشه یک عامل است – اما با گذشت زمان، تأثیرات شانس از بین می رود و الگوهای موفقیت یا شکست ظاهر می شوند.
با این حال، این واقعیت باقی است که هیچ طرح معاملاتی در صورت عدم رعایت آن کارساز نخواهد بود. بنابراین در کوتاه مدت، باید موفقیت و شکست را با توجه به نظم و انضباط خود تعریف کنید. همیشه به برنامه پایبند باشید و خودتان را فریب ندهید که فکر کنید تجارت موفقی را زمانی انجام داده اید که فقط خوش شانس بوده اید.

2,031
امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

2,031
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

پادکست مرتبط

فهرست