1x
00:00 / 00:00

سوالات متداول

  • سقوط بازارهای مالی چیست؟

سقوط بازارهای مالی را می توان به عنوان سقوط ناگهانی و غیرمنتظره قیمت سهام در مجموعه گسترده تر در بازارهای مالی تعریف کرد.

  • آیا در صورت سقوط بازارهای مالی، همه پول را از دست می دهید؟

خیر، سقوط بازارهای مالی تنها نشان دهنده کاهش قیمت است که در آن اکثر سرمایه گذاران با ضرر مواجه می شوند اما تمام پول را به طور کامل از دست نمی دهند. پول تنها زمانی از دست می‌رود که موقعیت‌ها در حین یا پس از سقوط فروخته شوند. همانطور که می دانیم بازارهای مالی بی ثبات است و اگر امروز سقوط کند، شکی نیست که آن نیز زودتر از دیرتر صعود خواهد کرد. در چنین شرایطی، صبر مهم است.

  • چه چیزی باعث سقوط بازارهای مالی می شود؟

دلایل متعددی برای سقوط بازارهای مالی وجود دارد، برخی از آنها تغییرات اقتصادی، مسائل ژئوپلیتیکی، حتی اقتصاد خارجی است.

 اگر یک سرمایه گذار بلند مدت هستید

  • پس از پس انداز کافی برای 5 سال آینده، فقط تا جایی که می توانید سرمایه گذاری کنید

  • تنوع بخشیدن به سبد درآمد

  • اگر می توانید سهام بیشتری بخرید

  • سرمایه گذاری های بلند مدت بیشتری دریافت کنید

هنگام سقوط بازار های مالی چه باید کرد؟

مهم نیست که چقدر سخت آماده می‌شوید، زمانی که بازارهای مالی سقوط می‌کند، تأثیری روی سرمایه‌گذاری‌های شما نیز خواهد داشت. بسیاری از کارشناسان مواردی را فهرست می کنند که باید در هنگام سقوط بازارهای مالی برای آن آماده شد، اما پس از آن چه می شود؟ متخصصان زیادی وجود ندارند که راه حل های بدون خطا را فهرست کرده باشند. تا زمانی که قیمت سهام دوباره بالا نرود و در چنین شرایطی فشار بسیار بالا باشد، همه صبور یا از نظر مالی ثبات ندارند. برای شروع، ما به شما پیشنهاد می کنیم یک نفس عمیق بکشید و بدن خود را آرام کنید و قدم دوم این است که چک لیست زیر را بررسی کنید که به شما کمک می کند در هنگام سقوط بازارهای مالی چه کاری انجام دهید.

هیچ چیز – اگر یک سرمایه گذار بلند مدت هستید

اولین و مهمترین کاری که باید انجام دهید اگر یک سرمایه گذار بلند مدت هستید این است که هیچ کاری نکنید. یک سرمایه‌گذار بلندمدت کمتر نگران وضعیت بازارهای مالی است، زیرا تأثیری بر آن‌ها با موفقیت‌های بزرگ ندارد. دلیل این امر ساده است، نوسانات بازارهای مالی؛ اگر امروز بازار به زانو درآید، در چند روز آینده دوباره در آسمان خواهد بود. بهترین کار این است که به عنوان یک سرمایه گذار بلندمدت کاری انجام ندهید، زیرا موج با آستانه های صعودی و نزولی به جریان خود ادامه می دهد.

علاوه بر این، این یک پنجره باز برای خرید سهام بیشتر برای بلند مدت است

سرمایه گذاری زیرا قیمت ها در آستانه نزولی قرار دارند. به این ترتیب می توانید با صرف اندکی در این زمان ها سود بیشتری را برای آینده رزرو کنید.

پس از پس انداز کافی برای 5 سال آینده، فقط تا آنجا که می توانید سرمایه گذاری کنید

سقوط بازارهای مالی خبر خوبی برای بازاریابان کوتاه مدت نیست و همیشه نگران کننده است. دلیل رایج این امر این است که پول درگیر در بازار در واقع پولی است که به عنوان وام یا با ارائه کل دارایی گرفته شده است. ما به هیچ بازاریاب توصیه نمی کنیم که پول خود را بدون پس انداز کافی برای 5 سال آینده در بورس سرمایه گذاری کند.

یک بازاریاب سهام باید باهوش باشد و نوسانات بازارهای مالی را بداند. سرمایه گذاری کورکورانه در بورس خوب نیست و در نهایت زیان سنگینی را به دنبال خواهد داشت. اگر امروز در سهام سرمایه گذاری می کنید، مطمئن شوید که در صورت برداشتن پول، سوخت کافی باقی مانده است. ترفندی که من شخصا از آن استفاده می کنم این است که پول خاصی را در بازارهای مالی سرمایه گذاری کنم که برای من بی معنی است. بنابراین، حتی اگر فردا پول غرق شود، من همچنان با جریان منظم درآمد در حال دویدن هستم.

تنوع بخشیدن به سبد درآمد

به‌عنوان یک بازاریاب باهوش، باید دارایی‌هایی خارج از بازارهای مالی نیز بسازد که بتواند جریان پول مداوم را حتی در زمان سقوط بازارهای مالی تضمین کند. تنوع پرتفوی درآمد می تواند تاثیر سقوط بازارهای مالی را کاهش دهد. ما به شما پیشنهاد می کنیم زمانی که بازارهای مالی برای شما سودآور است، دارایی های بیشتری بسازید. جریان مداوم درآمد تضمین می کند که شما از نظر مالی حتی پس از سقوط بازارهای مالی پایدار باشید.

از امروز شروع کنید و یک سبد درآمدی قوی و متنوع تر به استثنای بازارهای مالی بسازید. همانطور که وارن بافت می گوید: «همه تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهید»، ما به شما پیشنهاد می کنیم همین کار را انجام دهید، متنوع باشید.

اگر می توانید سهام بیشتری بخرید

زمانی که بازار سقوط می کند، فرصتی عالی برای خرید سهام بیشتر وجود دارد. اگر به اندازه کافی پس انداز کرده اید و دارایی های دیگری دارید که برای شما درآمد ایجاد می کند، اکنون زمان مناسبی برای خرید سهام بیشتر است. دلیل این امر ساده است، سقوط بازارهای مالی به معنای کاهش همه قیمت‌ها است و این فرصت عالی برای خرید پایین و فروش بالا است.

همه ما قانون شست بازارهای مالی را می دانیم، کم بخر و بالا بفروش. در صورت سقوط بازارهای مالی، می‌توانید سهام کوتاه‌مدت و بلندمدت بیشتری بخرید که با افزایش مجدد بازار، سود ثبت کند.

اما آیا قصد دارید سهام را کورکورانه بخرید زیرا قیمت پایینی دارند؟ شرط می بندم که این یک اشتباه خواهد بود. ما متوجه شدیم، سقوط بازارهای مالی سرمایه‌گذارانی را جذب می‌کند که می‌خواهند بیشتر بخرند، اما این بدان معنا نیست که شما می‌توانید کورکورانه سهام بخرید. در اینجا، به عنوان یک بازاریاب سهام، باید صبر و تحقیق محکمی در مورد شرکت داشته باشید. این تحقیق شامل داده‌های مهمی است، مانند تخمین اینکه چقدر طول می‌کشد تا شرکت‌ها قیمت سهام را با ارائه عملکرد عالی بالا ببرند، در صورتی که نسبت هزینه و سایر داده‌های آماری سرمایه‌گذاران را در مسیر درست هدایت کنند و اگر سقوط بازارهای مالی باعث شود، به‌طور مستقیم و غیرمستقیم، شرکت را تحت تأثیر قرار داده است که می‌تواند عملکرد شرکت‌ها را مختل کند.

پس از در نظر گرفتن تمام موارد فوق، می توان پس از سقوط بازارهای مالی، سرمایه گذاری کرد و سود بیشتری ثبت کرد. با این حال، تمام این تحقیقات سخت باید در حداقل زمان انجام شود تا تاثیر سقوط بازارهای مالی کاهش یابد و قیمت ها دوباره افزایش یابد.

سرمایه گذاری های بلندمدت بیشتری دریافت کنید

این یک فرصت عالی برای سرمایه گذاری در سهام بلندمدت است، درست زمانی که بازار به کف سنگ رسیده است. دلیل این امر این است که سهام ساده و بلندمدت که بیش از 10 تا 25 سال دوام می آورد، به دلیل تأثیر غیرمستقیم، سود بیشتری را به همراه دارد.

کاهش تورم و حاشیه سود بالا حتما تعجب می کنید که چگونه کاهش تورم می تواند یکی از دلایل سود بیشتر باشد، دلیل آن این است که آنچه امروز سرمایه گذاری می کنید در 10،12،15 سال آینده به دلیل کاهش تورم ارزش کمتری خواهد داشت و در آن زمان، ممکن است سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. حداقل اما سود از نظر اعداد بسیار بیشتر خواهد بود.

کلمات پایانی

ما می دانیم که سقوط بازارهای مالی ناامید کننده است، اما برای گرفتن یک تصمیم عاقلانه تنها به صبر نیاز است. اگر می توانید، پس از سقوط سهام بیشتری بخرید و به دنبال سرمایه گذاری در سهام بلندمدت باشید. بازارهای مالی بی ثبات است، اگر امروز به پایین ترین سطح خود برسد، در آینده نزدیک نیز افزایش خواهد یافت.

 

668
امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

668
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

پادکست مرتبط

فهرست