3 توصیه روانشناسی شناختی برای بهبود مهارت های معاملاتی

  1. خانه
  2. /
  3. دپارتمان روانشناسی
  4. /
  5. 3 توصیه روانشناسی شناختی برای بهبود مهارت های معاملاتی
1x
00:00 / 00:00

مهارت های معاملاتی یا روانشناسی شناختی به مطالعه فرآیندهای ذهنی انسان و ویژگی های آن در خلاقیت، تفکر و حل مسئله اشاره دارد. ما خوش شانسیم که شاهد پیشرفت‌های بزرگی در علم روان‌شناسی هستیم که سال‌ها پیش وجود نداشت. روانشناسی شناختی برای همه، به ویژه برای معامله گران و سرمایه گذاران، چیزهای زیادی برای ارائه دارد.

ما می توانیم این حقایق و ایده های علمی را برای بهبود مهارت های ترید خود به کار ببریم. حتی بهتر است که بتوانیم ثبات و سود خود را با توسعه توانایی مغزمان بهبود ببخشیم. در این پادکست، من سه توصیه روانشناختی مهم را برای بهبود مهارت های معاملاتی شما پوشش می دهم. من شخصاً آنها را امتحان کردم و نتایج معاملاتم بهتر از قبل بود.

  1. در تنظیمات قیمت خود تجدید نظر کنید – توانایی ترید شما چندان عالی نیست

معامله گران ذهنی که خود را به اندازه کافی خوب می شناسند، به توانایی های خود بسیار خوش بین هستند. اما تحقیقات علمی نشان می دهد که چنین تاکیدات خوش بینانه، فراتر از محدودیت ها می تواند منجر به اعتماد بیش از حد شود. به ویژه، چنین خوش بینی می تواند شما را در قضاوت های احتمالی بد کند. این برای هر انسان و هر حرفه ای اعمال می شود، نه فقط ترید. همه افراد، چه تردرهای مبتدی و چه حرفه ای، از اعتماد بیش از حد و خوش بینی بیش از حد رنج می برند – یک مطالعه نشان می دهد که متخصصان و تازه کارها، هر دو از اعتماد به نفس بیش از حد رنج می برند.

اگر خودتان فکر می کنید که توانایی معاملاتی شما به اندازه کافی عالی است – به احتمال زیاد، مهارت های معاملاتی خود را بیش از حد برآورد می کنید.

یک تکنیک روانشناختی برای معامله گران برای غلبه بر تعصب خوش بینانه

یکی از فرآیندهای روانشناختی که توسط روانشناسی شناختی پیشنهاد شده است به عنوان تنظیم کننده شناخته می شود. من این تکنیک را به کار بردم، که منجر به تخمین دقیق تری از تنظیمات – الگوهای معاملاتی شد. یکی از تکنیک های مهم در فرآیند کالیبراسیون، بازاندیشی است. بازاندیشی

را می توان در دو مرحله انجام داد، ابتدا فرض کنید چیزی قبلاً اشتباه شده است. دوم سعی کنید توضیح دهید که چرا اشتباه شده است. هنگامی که تصمیمات خود را به گونه ای بررسی می کنیم، به تولید تخمین بهتر کمک می کند.

می‌توانیم مفهوم بازاندیشی را در ارزیابی تنظیمات معاملاتی، احتمال یا الگوهای عمل قیمت به کار ببریم.

  1. فرض کنید که یک معامله شکست خورده است. 2. توضیح دهید که چرا شکست خورده است

این کمک زیادی به بهبود قضاوت معاملاتی شما می کند، زیرا زمانی که احتمال یک تنظیم معاملاتی را ارزیابی می کنید – پس از گذراندن فرآیند کالیبراسیون، از دلایل مخالفت با معامله بیشتر آگاه می شوید. عملاً تخمین بهتری از تنظیمات اکشن قیمت خود خواهید داشت. فرآیند کالیبراسیون نیز با خرد بدبینانه همراه است.

  1. – برای بهبود تصمیمات ترید خود، کمتر معامله کنید

معامله کمتر دقیقاً برخلاف معاملات روزانه و اسکالپینگ است، همچنین برای برخی از معامله گران غیرمعمول به نظر می رسد. به هر حال، یک معامله گر قرار است بیشتر اوقات معامله کند، درست است؟ مشکل واقعی پشت چنین باوری این است که ذهن انسان همیشه فعالیت را با پول و نتایج مرتبط می کند. به نظر می رسد همه ما فکر می کنیم که فعالیت بیشتر به معنای پول بیشتر و نتایج بیشتر است. بنابراین کاملاً بدیهی است که فکر کنیم ترید بیشتر به معنای درآمد بیشتر است. جای تعجب نیست که اکثر معامله گران روزانه جذب چنین باورهایی می شوند. اما ترید بیشتر – درآمد بیشتر مانترا درست نیست.

پدیده روانشناختی واقعی در پس آن خستگی تصمیم گیری است. این بدان معناست که کیفیت تصمیم گیری شما پس از یک سری تصمیمات ثابت کاهش می یابد. منطق پشت خستگی تصمیم گیری این است که ما برای تصمیم گیری خوب به اراده نیاز داریم، اما اراده محدود است. هر تصمیمی که می‌گیریم، اراده ما را تخلیه می‌کند و انرژی کمتری برای تصمیم‌گیری بعدی در اختیارمان می‌گذارد. بنابراین کیفیت تصمیم شما به طور مداوم به قدرت اراده شما کاهش می یابد. وقتی اراده کاهش یابد، سخت تر می شود

خوب قضاوت کنید و راحت تر در چاله های احساسی افتادن. مطالعه اخیر در قضاوت این فرضیه را تایید می کند.

چگونه خستگی در مورد تصمیم معامله گران اعمال می شود؟

پیروی از سبک معاملاتی و انجام معاملات صحیح، قدرت اراده شما را مصرف می کند. بنابراین با هر معامله، توانایی شما برای پیروی از سبک معاملاتی و انجام معاملات مناسب، کاهش می یابد.

با این حال، ممکن است برای شما سخت باشد که خودتان را متقاعد کنید، زیرا اعتقاد دارید که مزیت معاملاتی ما فقط از انجام هر چه بیشتر معاملات ناشی می شود. به یاد داشته باشید که این فقط تا زمانی درست است که معاملات با احتمال بالا انجام دهید و از سبک معاملاتی خود پیروی کنید. زمانی که خستگی تصمیم‌گیری به وجود می‌آید، توانایی شما برای پیروی از سبک معاملاتی کاهش می‌یابد و احتمال اینکه در نهایت معاملات با احتمال کم انجام دهید، بیشتر می‌شود.

این یکی از دلایلی است که چرا معامله گران نوسانی و معامله گران موقعیتی بازده بیشتری نسبت به معامله گران روزانه دارند.

  1. شما باید تجزیه و تحلیل هر معامله باخت را متوقف کنید – دانیل کانمن را دنبال کنید

دانیل کانمن یک روانشناس مشهور در محافل اقتصاد و امور مالی است. یک نقل قول مهم از دانیل این است که “توضیحات اتفاقی برای رویدادهای تصادفی ناگزیر اشتباه هستند” از کتاب او که سریع و آهسته فکر می کند. ما به دنبال توضیح برای همه چیز هستیم، دوست داریم به این نتیجه برسیم که همه چیز به دلیلی اتفاق می افتد و حتی با مثال های کوچک نتیجه گیری را تعمیم می دهیم. این منجر به نتیجه گیری و باورهای اشتباه می شود. این فرآیند به قانون اعداد کوچک نیز معروف است.

قانون اعداد کوچک چه ارتباطی با ترید دارد؟

آیا تا به حال سعی کرده اید توضیح دهید که چرا معامله شما شکست خورده است، حتی اگر زیان قابل تحمل و بسیار کوچک باشد؟ جستجوی توضیح و تجزیه و تحلیل این گونه معاملات زیانده، اتلاف وقت و هدایت نادرست تلاش است. برای گرفتن

تصویر درست و باورهای موجه در مورد معاملات بازنده خود را شکل دهید – شما باید نمونه بزرگی از معاملات داشته باشید. اغلب می‌توانیم متوجه معامله‌گران مبتدی و همچنین معامله‌گران پیشرفته شویم که به دلیل یک یا دو معامله باخت، از سیستمی به سیستم دیگر می‌پرند. ما نمی‌توانیم در مورد یک سیستم یا روشی که فقط یک یا دو معامله بازنده دارد چیزی بگوییم، برای نتیجه‌گیری معتبر، باید معاملات زیادی داشته باشیم.

قبل از اینکه معاملات زیانده خود را تجزیه و تحلیل کنید یا از روش ها پرش کنید – همیشه قانون اعداد کوچک را به خاطر بسپارید

648
امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

648
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

پادکست مرتبط

فهرست