1x
00:00 / 00:00

ماینینگ راهی برای به دست آوردن ارز دیجیتال خود است و این راهنما دقیقاً به شما یاد می دهد که چگونه این کار را انجام دهید.
وقتی برای اولین بار در مورد استخراج ارزهای دیجیتال می شنوید، آنقدر خوب به نظر می رسد که درست باشد. با استفاده از تجهیزات محاسباتی خود برای تأیید تراکنش ها در یک بلاک چین، پاداش های رمزنگاری دریافت خواهید کرد. این نیازی به تلاش زیادی از جانب شما ندارد، بنابراین هنگامی که آن را راه اندازی کردید، درآمد غیرفعال برای شما محسوب می شود.

این پادکست را گوش کنید : صفحات جعلی فیشینگ

اما برخی از مسائل بالقوه وجود دارد که باید در مورد آنها بدانید، به ویژه اینکه اگر از قبل برنامه ریزی نکنید، استخراج ممکن است بیشتر از درآمد شما هزینه داشته باشد. برای کمک به این موضوع، می‌خواهیم نحوه استخراج ارز دیجیتال و اینکه آیا هنوز در سال 2022 سودآور است، توضیح می‌دهیم.

استخراج ارز دیجیتال یا ماینینگ چیست؟ - ارزدیجیتال

استخراج ارز دیجیتال چیست؟

استخراج ارزهای دیجیتال راهی است که ارزهای رمزپایه اثبات کار، تراکنش‌ها را تأیید می‌کنند و سکه‌های جدید ضرب می‌کنند. این اولین روشی بود که ارزهای دیجیتال را غیرمتمرکز کرد. آنها بدون یک نهاد حاکم مرکزی که معاملات آنها را تأیید کند، کار می کنند.
تحت مدل اثبات کار، که با بیت کوین (CRYPTO:BTC) معرفی شد، ماینرها تراکنش ها را با استفاده از دستگاه های محاسباتی که معادلات پیچیده ریاضی را حل می کنند، بررسی می کنند. معدنچی با ارائه پاسخ صحیح، اثبات انجام کار را نشان داده است.
اولین ماینری که پاسخ صحیح را دریافت می کند، حق تایید یک بلوک از تراکنش های آن ارز دیجیتال را به دست می آورد. هنگامی که بلوک تأیید شد، به زنجیره بلوکی ارز دیجیتال، یک دفتر کل دیجیتال توزیع شده از تمام تراکنش‌های آن اضافه می‌شود.
ماینر خوش شانس نیز برای مشکل تایید تراکنش ها، پاداش بلوکی دریافت می کند. پاداش بلاک مقدار مشخصی از ارز دیجیتالی است که آنها استخراج می کنند. جوایز معمولاً از سکه‌های جدیدی که ضرب شده‌اند و کارمزد تراکنش‌های ارز دیجیتال به دست می‌آیند.

این پادکست را گوش کنید : بلاک چین چیست ؟

10 رمز ارز برتر قابل استخراج با سیستم های خانگی در سال 2020! - ارز جدید
انواع استخراج ارزهای دیجیتال

راه های زیادی برای استخراج ارز دیجیتال وجود دارد. در اینجا انواع مختلفی از استخراج ارز دیجیتال وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید:

استخراج ASIC: استخراج با استفاده از یک مدار مجتمع خاص برنامه (ASIC). این نوع دستگاه برای استخراج یک ارز دیجیتال خاص ساخته شده است. این گران است، اما معمولاً بالاترین نرخ هش را نیز ارائه می دهد، به این معنی که قدرت استخراج بیشتری را ارائه می دهد.
استخراج GPU: استخراج با استفاده از یک یا چند واحد پردازش گرافیکی پیشرفته (GPU) که ​​معمولاً به عنوان کارت گرافیک شناخته می شود. اینها همچنین قدرت استخراج قابل توجهی را ارائه می دهند اما با هزینه اولیه تا حدودی بالا.
استخراج CPU: استخراج با استفاده از واحد پردازش مرکزی کامپیوتر (CPU). اگرچه این در دسترس ترین راه برای استخراج کریپتو است، CPU ها تقریباً به اندازه ASIC و GPU قدرت استخراج ندارند. به همین دلیل، سود حاصل از استخراج CPU حداقل است.
استخرهای ماینینگ: گروهی از ماینرها که برای استخراج کریپتو و به اشتراک گذاری جوایز بلوک با یکدیگر همکاری می کنند. ماینرها درصد کمی از آن پاداش های بلوک را به عنوان هزینه استخر پرداخت می کنند.
استخراج انفرادی: استخراج به تنهایی. کسب پاداش بلوک از این طریق بسیار دشوارتر است، بنابراین استخرهای ماینینگ اغلب انتخاب بهتری هستند.

این پادکست را گوش کنید : چرا بلاک چین یک فناوری انقلابی است ؟

استخراج ابری: پرداخت پول به یک شرکت برای استخراج رمزارز از طرف شما با دستگاه های استخراج خودش. استخراج ابری نیاز به قرارداد دارد و شرایط تقریباً همیشه به نفع شرکت است و نه ماینر.
نوع درست ماینینگ به نوع ارز دیجیتال و میزان سرمایه گذاری شما بستگی دارد. در بیشتر موارد، بهترین گزینه این است که از استخراج ASIC یا استخراج GPU استفاده کنید و به یک استخر استخراج بپیوندید.

1,672
امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1,672
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

پادکست مرتبط

فهرست