1x
00:00 / 00:00

دو راه اصلی برای نزدیک شدن به روانشناسی بازار کریپتو وجود دارد، اگرچه آنها ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند. تصویر بزرگ مربوط به روانشناسی بازار به عنوان یک کل وجود دارد، و سپس دیدگاه فردی وجود دارد که اغلب به عنوان روانشناسی معامله گر از آن یاد می شود.

فرآیندهای فکری و تصمیمات تجاری بعدی هر معامله گر بر حرکات بازار تأثیر می گذارد و مبنای روانشناسی بازار کریپتو را تشکیل می دهد که اساساً رفتار گروهی ناشی از اقدامات همه معامله گران منفرد است.

در این پست، ما بررسی خواهیم کرد که چگونه افکار و احساسات یک معامله گر کریپتو می تواند بر موفقیت معاملات آنها تأثیر بگذارد و چگونه اقدامات آنها می تواند تحت تأثیر روانشناسی کل بازار کریپتو باشد.

تجارت رمزنگاری: یک بازی با مجموع صفر

همه معامله‌گران یکسان فکر نمی‌کنند، و این چیزی است که بازار را قادر می‌سازد تا وجود داشته باشد و کار کند. با توجه به داده های مشابه بازار، برخی از فعالان بازار خرید را انتخاب می کنند و برخی فروش را انتخاب می کنند که هر کدام انگیزه ها و بازه های زمانی خاص خود را دارند.

با این حال، فقط به این دلیل که دو معامله‌گر در دو طرف معامله قرار دارند، در یک بازی حاصل جمع صفر که در آن یکی برنده و دیگری بازنده است، لزوماً در تضاد با یکدیگر نیستند. در واقع، آنها ممکن است در واقع اهداف متفاوت و در عین حال مکمل داشته باشند. به عنوان مثال، فروشنده می تواند یک معامله گر روزانه باشد که با فروش دارایی کریپتو به قیمتی بالاتر از مبلغی که آن را خریده است، در یک بازه زمانی بسیار کوتاه به دنبال سودی سریع است.

در همین حال، خریدار ممکن است HODLing باشد و به دنبال حفظ دارایی برای چند سال آینده باشد و بنابراین نگران نوسانات کوتاه مدت قیمت در روز نیست.

موردی که ما یک بازی مجموع صفر داریم، زمانی است که اهداف و شرایط هر دو معامله‌گر همسو می‌شوند. به عنوان مثال، زمانی که دو معامله گر سویینگ در حال باز کردن موقعیت روی یک سکه به طور همزمان هستند.

هنگامی که وارد بازار می شوید، هدف شما این است که روانشناسی تجاری فردی شما یک قدم جلوتر از روانشناسی بازار کریپتو باشد. این به این معنی است که احساسات خود را کنترل کنید، حتی زمانی که بازار چرخشی ناگهانی پیدا می کند، یک اتفاق رایج در عرصه کریپتو. اکثر معامله‌گران از جمعیت پیروی می‌کنند و یا نمی‌توانند یک استراتژی روشن را از قبل تعیین کنند، یا نمی‌توانند آن را دنبال کنند، زیرا احساسات مانع می‌شوند.

روانشناسی بازار ارزهای دیجیتال

برای درک نحوه عملکرد روانشناسی بازار کریپتو، می توانید به اشکال مختلف تحلیل مربوط به اخبار، احساسات بازار، تحلیل سوگیری قیمت و غیره مراجعه کنید. با این حال، همه این داده ها فقط شما را تا این حد دور می کند. جامعه کریپتو اغلب یک اثر اتاق پژواک را تجربه می‌کند، جایی که همان دیدگاه‌ها همچنان تقویت می‌شوند، و این به شدت بر فعالیت بازار کریپتو تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، دیوانگی را در نظر بگیرید که برای طیف گسترده ای از آلتکوین های در حال ظهور در دسته های خاص، با هر «فصل جایگزین» جدید رخ می دهد. برخلاف امور مالی قدیمی، موانع ورود سکه‌های جدید به مراتب کمتر از شرکت‌هایی است که به بازار سهام می‌پیوندند. ایده‌های جدید می‌توانند سریع‌تر مطرح شوند، اما به همان اندازه، نوآوری‌ها می‌توانند با سرعت رعد و برق ناپدید شوند.

بدون توجه به آنچه احساس می کنید اجرا می شود. با این حال، اگر می‌خواهید به صورت دستی معامله کنید، نه تنها ارزش این را دارد که کنترل شدیدی بر احساسات خود داشته باشید، بلکه باید درک کنید که چگونه تغییرات قیمت بر روان‌شناسی سایر شرکت‌کنندگان بازار تأثیر می‌گذارد.

اگر مایلید در مورد موضوعات مختلف مرتبط با دنیای کریپتو، از کیف پول، تجارت و صرافی گرفته تا تحولات بلاک چین و تکامل DeFi اطلاعات بیشتری کسب کنید، وبلاگ ArbiSmart را بررسی کنید.

612
امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

612
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

پادکست مرتبط

فهرست