مراحل تریدر شدن

  1. خانه
  2. /
  3. مراحل تریدر شدن
1x
00:00 / 00:00

5 نکته که قبل از تبدیل شدن به یک معامله گر تمام وقت باید بدانید

معامله تمام وقت ممکن است برای دیگران بسیار جالب باشد، اما معامله گران با تجربه واقعیت را در این فرآیند درک می کنند. اگر می خواهید یک معامله گر تمام وقت باشید، از قبل به این 5 چیز توجه کنید:

#1. مقدار مناسب تجربه :

تجربه در هر زمینه ای مهم است. وقتی نوبت به تجارت می رسد، به عنوان قدرتمندترین دارایی در نظر گرفته می شود. از آنجایی که بازارها همیشه در حال تغییر هستند، برای مقابله با تغییر باید تجربه داشته باشید. چه در سهام باشید و چه در کالاها، تجربه نقش حیاتی در موفقیت به عنوان یک معامله گر ایفا می کند.

معامله در شرایط صعودی یا نزولی بسیار ساده است، اما زمانی که بازارها نوسان دارند و تجربه نامطمئن است، سلاحی برای مقابله با آن است.

به عنوان مثال، در طول بحران اقتصادی سال 2008، هر خبر باعث بالا و پایین رفتن بازارها شد. هنگامی که بسیاری از معامله گران در آن مرحله پول خود را از دست دادند، معامله گران حرفه ای در بازارها دست به قتل زدند. بنابراین، زمانی که بازار چرخش می‌کند، تجربه برای تغییر و اصلاح معاملات شما ضروری است.

#2. آماده پذیرش چالش ها:

وقتی واقعاً بخواهید آن را داشته باشید، هیچ چیز آسان به دست نمی آید، بنابراین خود را برای قسمت تاریک معامله تمام وقت آماده کنید. در این فرآیند، ضرر و زیان اجتناب ناپذیر است، اما باید بدانید که چگونه با آن مقابله کنید و هم از نظر روانی و هم از نظر مالی به جلو بروید.

برخی از روزها ممکن است بلافاصله پس از باز شدن بازار درآمد کسب کنید، اما برخی از روزهای دیگر ممکن است تمام روز را منتظر بمانید و با هیچ چیز به پایان برسانید! این اتفاق می‌افتد حتی اگر شما یک معامله‌گر خوب باشید که می‌توانید بازارها را درک کنید، بر اساس یک استراتژی که دارای برتری است، موضع بگیرید.

ماهیت اولیه بازار نوسان و تصادفی بودن آن است که می تواند در هر مقطع زمانی تغییر کند. هر چه زودتر این جنبه را درک کنید و یاد بگیرید که با ضررها کنار بیایید، انتظارات شکست خورده. شما برای تجارت تمام وقت آماده هستید.

#3. مهارت های مدیریت ریسک:

در معاملات، ریسک و پاداش دست به دست هم می دهند. اما خطر باید مطابق با سطح تحمل ریسک و ریسک پذیری شما باشد. اگر بازار وارونه شود چه؟ وقتی معاملات ما شروع به نتیجه معکوس می کند، چگونه برخورد می کنیم؟ چگونه از یک باخت ریکاوری کنیم؟ به همین دلیل است که شما باید یک برنامه مدیریت ریسک کامل در معاملات داشته باشید.

برخی از جنبه های حیاتی مدیریت ریسک که باید بر آنها تمرکز کنید عبارتند از:

  • میزان ریسکی که باید در هر معامله بپذیرید.
  • سطح ریسک برای سفارشات توقف ضرر شما.
  • محل خروج از معاملات و نحوه خروج از آنها.
  • حداکثر اندازه تجارت شما و افزایش یا عدم افزایش آن
  • در صورت مواجهه با شکست مداوم، طرح اضطراری

شما در هر معامله 100% نتیجه نخواهید داشت، اما با مدیریت ریسک مناسب می‌توانیم حتی در زمان‌های باخت، در جنبه مثبت قرار بگیریم.

#4. درآمد مورد نیاز:

این سوال اساسی است که هر معامله گر تمام وقت هرازگاهی از خود می پرسد. شما باید قبوض، اجاره و همه چیز را از سودی که از تجارت بدست می آورید، پرداخت کنید. بنابراین، آیا این فشار زیادی روی شما نیست؟ آیا بر روانشناسی و عملکرد شما تأثیر می گذارد؟ راه برون رفت صرفه جویی و برنامه ریزی مالی است.

به عنوان یک معامله گر، شما عالی خواهید بود

دوره هایی که در آن سودهای باورنکردنی خواهید دید، اما روزهایی را نیز تجربه خواهید کرد که ممکن است شما را کاملاً متلاشی کند. بنابراین، برای حفظ معیشت از معاملات تمام وقت، باید از سود پس انداز کنید تا بتوانید در روزهای بد خود از آن پس انداز استفاده کنید.

Compound Interest سلاحی است که می توانید از آن استفاده کنید. می تواند پس انداز شما را افزایش دهد! هنگامی که بخشی از سود خود را در برخی از وسایل نقلیه بازگشت ثابت سرمایه گذاری می کنید، به مدیریت تعهدات مالی شما کمک می کند.

#5. موفقیت در تجارت پاره وقت:

در هنگام معامله پاره وقت چقدر ثبات داشتید؟ آیا از اکثر معاملات خود سود کسب کردید؟ آیا هنگام معامله به عنوان یک معامله گر پاره وقت نظم و انضباط داشتید؟ اگر نه، پس انتظار معجزه یک شبه را به عنوان یک معامله گر تمام وقت نداشته باشید.

قبل از شروع معاملات تمام وقت، باید بدانید که آیا می توانید نتایج ثابتی ببینید یا خیر، آیا می توانید منظم باشید یا نه و غیره. به خودتان یک دوره زمانی بدهید، معامله پاره وقت انجام دهید تا نتیجه را ببینید.

اگر می توانید یک معامله گر پاره وقت موفق باشید، می توانید خود را به عنوان یک معامله گر تمام وقت معرفی کنید!

نتیجه

اینها توصیه هایی است که من به دانشجویانی ارائه می کنم که می خواهند یک تاجر مستقل تمام وقت باشند و در برنامه مربیگری من ثبت نام کنند. (البته داشتن یک مربی خوب می تواند به شما در تبدیل شدن به یک معامله گر موفق از بسیاری جهات کمک کند)

چه معامله تمام وقت باشد و چه پاره وقت، باید خود را وقف درک واقعیت تجارت و بازار کنید. زیرا حدس زدن، خیال بافی و غیره هیچ نتیجه ای نخواهد داشت. شما باید بازارها را درک کنید و باید بتوانید تغییرات بازار را تطبیق دهید. تنها در این صورت است که شما یک معامله گر حرفه ای موفق خواهید بود.

664
امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

664
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

پادکست مرتبط

فهرست