1x
00:00 / 00:00

غرور و تعصب چگونه بر ترید شما تأثیر می گذارد؟

یکی از پدرخوانده های تحلیل تکنیکال، چارلز داو با احتیاط گفت: “غرور عقیده بیش از هر عامل دیگری عامل سقوط مردان در خیابان وات بوده است.”

چارلز طرفدار نظریه داو و کسی است که پایه ای اساسی برای تحلیل تکنیکال ارائه کرد. هرکسی که معامله‌گران و سرمایه‌گذاران را در عمل دیده باشد، ارزش واقعی این بیانیه و شایستگی قابل توجه آن را خواهد دانست. غرور عقیده و تعصب در تفکر به معنای لجاجت و ناتوانی در اعتراف به اشتباه است. در بیشتر زمان‌بندی زندگی، این نگرش می‌تواند مانع روابط و دستیابی به اهداف خاص شود. در زندگی معامله گر، چنین جزم گرایی دستور العملی برای فاجعه است.

پس از یک دوره طولانی برد، تقریباً هر سرمایه‌گذار و معامله‌گری در دام این تصور می‌افتد که خطاناپذیر است. متأسفانه، بازار راهی برای آشکار کردن این ضعف دارد و اغلب موفقیت های طولانی مدت در کسری از زمان از بین می رود. اعتماد به نفس و اشتیاق بیش از حد باعث تنبلی و بی دقتی می شود که منجر به قضاوت ضعیف بازار و مقدار نامناسب رفتار ریسک پذیری می شود. این یک تمایل انسانی به احساس مسلط بودن و قهرمان بودن است تا ریسک بیشتری را بعد از یک دوره موفقیت بپذیرد. پل تودور جونز با اشاره به این ویژگی، یکی از مدیران افسانه ای صندوق تامینی را نقل کرد: «هرگز یک قهرمان نباش، هرگز یک نفس نداشته باش».

غرور به عقیده باعث ایجاد مشکلات و نابودی ذهن آرام می شود. مانند زمانی که بازارها در حال سقوط هستند، سرمایه گذاران جزمی اغلب بر حفظ موقعیت خود پافشاری می کنند، حتی اگر شواهد واقعی از اقدام قیمت نشان می دهد که حقایق تغییر کرده است. توانایی یک فرد برای اصلاح نظر پس از تغییر شرایط به عنوان یک عامل تعیین کننده کلیدی در قضاوت شغل تجاری او در بازارهای مالی مورد توجه قرار گرفت. هرکسی که دیدگاهی قوی و نادرست کامل نسبت به آنچه در اطرافش می گذرد داشته باشد، مطمئناً با مشکل مواجه خواهد شد. دیدگاه‌های اخیر در مورد Nifty و Bank nifty به سادگی مجموعه‌ای از غرور و نظرات تعصب‌آمیز است. تاجر انفرادی که خود هدایت می شود از این تماس های بازار پر سر و صدا جان سالم به در خواهد برد. اما شما می توانید سناریوهای توده ها را تصور کنید که به نکات و کارشناسان بستگی دارد.

 

1,729
امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1,729
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

پادکست مرتبط

فهرست