1x
00:00 / 00:00

طرح پونزی یک کلاهبرداری سرمایه گذاری متقلبانه است که نرخ بازدهی بالایی را با ریسک کمی برای سرمایه گذاران نوید می دهد. طرح پونزی یک کلاهبرداری سرمایه گذاری متقلبانه است که با پول گرفته شده از سرمایه گذاران بعدی، بازدهی را برای سرمایه گذاران قبلی ایجاد می کند. این شبیه به یک طرح هرمی است که هر دو مبتنی بر استفاده از وجوه سرمایه گذاران جدید برای پرداخت به حامیان قبلی هستند.

هر دو طرح‌های پونزی و هرمی در نهایت زمانی به پایان می‌رسند که سیل سرمایه‌گذاران جدید خشک شود و پول کافی برای دور زدن وجود نداشته باشد. در آن مرحله، طرح ها از هم باز می شوند.

نکات  کلیدی طرح پونزی

مشابه طرح های هرمی، طرح پونزی با جذب سرمایه گذاران جدید، سود زیادی را برای سرمایه گذاران مسن تر ایجاد می کند، که به آنها وعده سود زیاد بدون ریسک داده می شود.
هر دو ترتیبات تقلبی مبتنی بر استفاده از وجوه سرمایه گذاران جدید برای پرداخت به حامیان قبلی است.
شرکت هایی که در یک طرح پونزی شرکت می کنند تمام انرژی خود را برای جذب مشتریان جدید برای سرمایه گذاری متمرکز می کنند.

درک طرح های پونزی

طرح پونزی یک کلاهبرداری سرمایه گذاری است که در آن به مشتریان وعده سود کلان بدون ریسک داده می شود. شرکت هایی که در یک طرح پونزی شرکت می کنند تمام انرژی خود را برای جذب مشتریان جدید برای سرمایه گذاری متمرکز می کنند.

این درآمد جدید برای پرداخت بازده سرمایه گذاران اصلی که به عنوان سود حاصل از یک معامله قانونی مشخص می شود، استفاده می شود. طرح‌های پونزی بر جریان ثابت سرمایه‌گذاری‌های جدید تکیه می‌کنند تا بازدهی را برای سرمایه‌گذاران قدیمی‌تر فراهم کنند. وقتی این جریان تمام شود، طرح از هم می پاشد.

1,660
امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1,660
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

پادکست مرتبط

فهرست