1x
00:00 / 00:00

سیاست های پولی و مالی به طرق مختلف از اقتصاد حمایت می کند

سیاست پولی و مالی دو ابزار مهم برای حفظ سلامت اقتصاد هستند. هر دو بر اقتصاد تأثیر می گذارند، اما به روش های متفاوت.

سیاست پولی در مورد ثابت نگه داشتن قیمت کالاها و خدماتی است که خریداری می کنیم. وظیفه بانک مرکزی این است که اطمینان حاصل کند که تورم – نرخی که قیمت‌های کلی کالاها و خدمات در طول زمان تغییر می‌کند – پایین، ثابت و قابل پیش‌بینی باقی بماند.

سیاست مالی به تصمیمات اقتصادی که دولت ها می گیرند اشاره دارد. دولت ها می توانند تصمیم بگیرند که برای ارائه خدمات عمومی، حمایت از اقتصاد و کاهش نابرابری ها پول خرج کنند. آنها می توانند این پول را از طریق مالیات یا با استقراض از بازارهای مالی جمع آوری کنند.

تعامل بین سیاست پولی و مالی مهم است

سیاست های پولی و مالی به روش های مختلف عمل می کنند. اما آنها با یکدیگر نیز تعامل دارند زیرا ثبات قیمت و اقتصاد متعادل دو روی یک سکه هستند. همانطور که در طول همه گیری دیدیم، این پیوند به ویژه در مواقع بحران قوی است. این بحران به شدت به اروپا ضربه زد و به اقتصاد آسیب زد، اما سیاست های پولی و مالی در کنار یکدیگر برای بهبود اوضاع کار کردند. این رویکرد مشترک به بسیاری از افراد و مشاغل کمک کرد تا از بحران عبور کنند. اگر سیاست پولی و مالی با هم کار نمی کرد، تأثیر مثبت آن کمتر بود.

نحوه تعامل سیاست پولی و مالی با یکدیگر برای سلامت اقتصاد مهم است. به همین دلیل است که ما تعامل آنها را به عنوان بخشی از بررسی استراتژی خود مورد بحث قرار دادیم.

1,679
امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1,679
امتیاز دهید
اشتراک گذاری
banner
banner

پادکست مرتبط

فهرست